Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат
котики вербові   Якщо у вас вдома зберігаються гілочки освяченої верби, не поспішайте їх викидати: верба не тільки оберігає дім від нечисті, а й лікує.
 
У давнину, в кожній хаті за сволоком  зберігали  гілочки верби, яку святили у вербну неділю. Коли болів у когось живіт і ніщо не допомагало, у чай або відвар клали невеличкий шматочок свяченої верби — і біль минав.
 
Якщо хтось нервував або боліла голова, давали настій або відвар вербової гілки. Проноси також лікували вербою. Читаючи стародавні збірники народних рецептів, складається враження, що в народній медицині українців, вербою  лікували чи не всі недуги. 
 
      Ви ніколи не задумувалися, чому українці та інші слов’яни шанують саме вербу, використовуючи її в православних обрядах та увічнивши в фольклорі. Пам’ятаєте: “Без верби і калини нема України”,   «Не я б’ю, верба б’є, за тиждень – Великдень». Чому використовують саме гілочки верби, а не  дуба, наприклад?
 
 Верба — як відомо з біблійних притч, одна із перших рослин, що після всесвітнього потопу піднеслась на схилах, балках та на берегах річок і водоймищ. Детальніше...
 українка  Життя на сучасній території України тримає вже тисячі років. Наші пращури крім воєн та лихоліть не раз переживали страшні епідемії, пошесті, що знищували за короткий період мільйони людей.
 
   Відсутність ліків та знань про медицину як науку, спонукали праукраїнців  до магічних дій, обрядів, глибоких вірувань у силу природи. Ми  й не підозрюємо, що в повсякденному житті часто вдаємося до народних вірувань, яким вже понад тисячі років. І носіння червоної нитки, як оберегу, і перестороги, що стосуються вагітних жінок, чи навіть прикмета не їсти з однієї тарілки, - це всього лише профілактичні засоби від недуг, до яких вдавалися східні слов’яни. 
 
        Не новина, що наші предки приділяли великого значення профілактиці недуг та хвороб. З цією метою використовували  багато рослин, бактерицидні властивості яких підтверджені науковими дослідженнями.
 
   Так,  наприклад в усіх східнослов’янських народів зафіксовано вживання часнику. Ще в Київській Русі його використовували як охоронний засіб від «морового повітря».  Ця традиція стійко зберігалася аж до початку XX ст. та  відзначалася різноманітністю способів застосування.
 
  На Україні часником натирали тіло, носили на шиї, вішали над колискою немовляти.  Оригінальне застосування часнику як оберегу зафіксовано у Білорусії (Вітебська губернія). Перед тим як нести дитину хрестити мати пережовувала зубець часнику і «хукала» на немовля, аби уберегти його  від «уроку» .  Крім того, білоруси вважали,  що при дитині завжди має бути зубець часнику, рекомендували повісити його на шию дитини як оберег. Детальніше...
анорексія      Чому виникає анорексія та булімія, переїдання та інші розлади харчування. Вчені й до сьогодні не можуть дати однозначної відповіді на це питання.
 
     Дослідниця  Сьюзі Орбах розглядає нервову анорексію, як доступний жінкам  спосіб продемонструвати незадоволеність своїм  становищем у суспільстві. Вона описує анорексію як  форму голодної боротьби і частину жіночого протесту.
 
 У той же час вчена Рамзі Гордон стверджує, що булімія – це соціальна епідемія, що уособлює внутрішній конфлікт,  який відчувають жінки. Жінки, які страждають булімією, знаходяться під тиском суперечливих культурних  вимог.
 
Відповідно порушення харчової поведінки – це специфічний спосіб реагування жінок на протиріччя в соціальних і культурних вимогах по відношенню до самого поняття «жінка».
 
Сучасні дослідження порушень харчової поведінки не можуть більше обмежуватися розглядом лише  двох позицій – медичної та соціологічної. Все більш  актуальним стає звернення до досвіду конкретних  жінок.  
 
Соціальний арт -  проект  «Голоси»  ( про який ми писали попередньо)  дозволяє звернутися до досвіду конкретних  жінок, тим самим надавши їм простір говорити від свого імені про свої тіла та життя.  Це історії 12 жінок  про те, як вони обмежували себе в їжі або переїдали, як ніколи не були задоволені своїм тілом, як контролювали себе, і як втрачали контроль. Проект містить  тексти написані на основі бесіди з такими людьми. Детальніше...
селераБагато хто нині скаржиться на швидку втому, слабкість у ногах та й в усьому тілі, на вкрай зіпсовані нерви, частий головний біль.
 
І відразу називають причини: нікудишня екологія, магнітні бурі, перепади погоди, міжсезоння тощо. Лікарі не радять поспішати за вітамінами у таблетках, наполягаючи на тому, що організм краще засвоює вітаміни з продуктів харчування.
 
Покращити стан здоров’я та самопочуття допоможе малознайома вам селера (на фото). 
 
Раніше, особливо в сільській місцевості, ослабленим хворобою, фізично виснаженим людям давали не каву, а одну - дві чайні ложки соку селери тричі на день. І вже за три - чотири дні людина почувалася краще, підвищувався загальний тонус організму, поліпшувався апетит.
 
Між іншим, з давніх переказів відомо, що вінками з селери вшановували героїв-переможців. Цим ніби хотіли підкреслити його силу і бажали нових звитяг, здоров’я, фізичної досконалості, душевної рівноваги, виваженості рішень і вчинків. Детальніше...

підліткова анорексія     Ми вже писали про соціальний  арт - проект «Голоси»,  головною метою якого було попередження розладів харчової поведінки та підтримка жінок, які пережили чи переживають труднощі у сприйнятті себе та свого тіла.  Організатор  проекту -  громадська організація "Твій Вимір" .

   Наразі вийшла друком однойменна книга, яка складається з пояснень психологів про такі небезпечні хвороби як анорексія,  булімія та  симптом переїдання, що тісно пов’язані  з емоціями та  почуттями. А також книга містить історії дівчат, що пережили та побороли ці хвороби.

  Пропонуємо вам матеріали з цієї книги. Можливо, вони зможуть попередити виникнення цих хвороб, адже як свідчить статистика, щороку від анорексії та булімії помирає все більше жінок.

Надія Рєхтіна, психолог:

Ана і Мія – саме так часто називають підлітки   хвороби Анорексію та Булемію. У цих хвороб є свій  голос, який чують дівчата, та часто недочувають  близькі та родичі. Початок зазвичай виглядає  просто і непроблематично, дівчина каже: «Мені  треба схуднути!»

   Насправді, найчастіше у цих дівчат немає проблеми з зайвою вагою, в них є проблема з вмінням виражати емоції та з відчуттям себе, як  жінки та особистості. Тоді слова «Я сідаю на дієту!» -  це підсвідомий спосіб докричатися: «Мені страшно!  Мені потрібна підтримка». І якщо в цей момент підтримка не прийде від близьких, таку дівчину почне підтримувати Анорексія.

Детальніше...
роздуми   Під час медико-демографічного обстеження населення України  у 2010 році жінкам і чоловікам було поставлено низку запитань стосовно використання та їх ставлення до методів  контрацепції. 
 
   За результатами цього дослідження дві третини (67%) заміжніх жінок повідомили, що у даний час користуються методами  контрацепції.
 
   Взагалі найбільш поширеним методом є чоловічий презерватив (24%). Другим найбільш поширеним методом є внутрішньо маткові контрацептиви,  яким користуються 18%, а 10% наразі заміжніх жінок користуються методом переривання статевого акту.
 
 Незважаючи на те, що переважна більшість українок використовують контрацептиви,  дві третини (66%) усіх абортів були зроблені жінками, які користувались певним методом контрацепції і цей метод не спрацював. Велика частка жінок (42%) користувались традиційним методом, особливо методом переривання статевого акту, який не був успішним для запобігання вагітності. Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua