Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

  Джеррі Кук  –  добре відомий у світі фотограф, якого знають ще й як редактора американського журналу LIFE.

 Мало кому відомо, що справжнє ім’я Джеррі Кука  - Юрій Кутщук,  і народився він у місті Одеса в 1921 р. Майже після народження його сім’я  емігрувала  до Італії, а згодом оселилася в Берліні. Та через прихід Гітлера до влади, родина знову була змушена емігрувати – спочатку до Індії,  а потім до США.

     З раннього віку Юрій захоплювався фотозйомкою. Як не дивно, вирішальну роль у житті  майбутнього фотографа відіграла рідна тітка Сесіль - вона подарувала хлопцю першу фотокамеру Rolleiflex та посприяла у працевлаштуванні до фотолабараторії Pix, де він мав змогу працювати та навчатися одночасно. Так Юрій Кутщук став Джеррі Куком.

Від асистента у фотолабораторії  він пройшов шлях до редактора фотослужби журнала "Sports Illustrated", став засновником Асоціації фотографів національної преси.

Детальніше...

українка у вишиванці

    Вишиванка —  духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

   Українці так полюбляють вишиванки, що вважають вишивку ледве не власним винаходом людства.  Та в світовій історії не знайдеш народності, яка б не використовувала мистецтво вишивання. Адже недаремно кажуть, що вишивка — це давнє і вічно молоде мистецтво.

  Народжувались і гинули цивілізації, країни, народи, а ми­стецтво набувало все нових ознак та якостей, вбираючи кра­щі зразки минулого, створюючи й удосконалюючи нове, ут­верджуючи й продовжуючи місцеві традиції. З покоління в покоління передавалося тільки потрібне та зрозуміле, придат­не до подальшого розвитку. Це і є традиції — спадкоєм­ність, або передавання національного характеру народу,  характе­ру виробів, прийомів майстерності.

  Виникнення вишивання — одного з найпопулярніших видів народного мистецтва — належить до епохи первісної культу­ри і пов’язане з використанням першого стібка при виготов­ленні одягу зі шкір тварин. Перехід від кам’яного та кістяно­го шила до кістяної, а потім бронзової та сталевої голки сприяв винаходу й удосконаленню нових способів шиття та вишивання, які доповнювали один одного.

   Матеріалом для вишивання в різний час були жили тварин, нитки з кропиви, льону, конопель, бавовни, шовку, вовни натуральні або фарбовані, волосінь, срібло, золото, перли та коштовне каміння, намисто й бісер, лелітки, мушлі, золоті та мідні бляшки, монети. На аплікації використовували хутро, шкіру, повсть, тканини. Змінювалися матеріали і способи вишивання, створювалися нові орнаменти й композиції, але залишалося постійним прагнення краси.

Детальніше...
щаслива дитина
   Матері.  Їх мільйони, і кожна несе у своєму серці материнську любов. Жінки всіх рас, різних народностей,  обпалені південним сонцем і ледве зігріті ним на Півночі, — всі вони однакові у  єдиному, неспокійному пориві почуттів.
 
   Однакові, коли підносять немовля до груді, білої, жовтої, чорної чи коричневої. Одне і те ж радісне почуття сповнює  їх тоді, коли вони схиляються над своєю дитиною.
 
  Серця їхні говорять на єдиній мові світу, і кожний, якщо в ньому є хоч атом людяності, скаже: «Найкраща  мати — моя мама», адже немає меж її ніжності, хто б не була вона, де б не жила, не росла, яка б кров не змушувала битися її серце...
 
Відколи ти пам’ятаєш себе — мама твій перший наставник. Ще малим ти летів до неї зі сльозами, коли тебе хтось у дворі ображав,  їй відкривав болі своєї душі, бо в материнському серці завжди знайдуться слова втіхи, найкраща порада.
 
  В. О. Сухомлинський писав: «Умій відчувати серце матері, умій бачити в її очах мир і спокій, тривогу і неспокій, збентеження і смуток. Якщо ти в дитинстві не навчився бачити в материних очах її душу, ти на все життя залишишся моральним невігласом.» Детальніше...
чеська письменниця Катержина ТучковаЦікава  жіноча програма чекає на відвідувачів 21 Форуму Видавців у Львові, що відбудеться з 11 по 14 вересня 2014 року.  
 
Організатори вирішили не змінювати минулорічну  тему  "Жінка у світі, що змінюється", але наповнили її новим змістом.
 
   Жінки читатимуть вірші, дискутуватимуть на політичні  та літературні теми, так чи інакше торкатимуться питання ролі  жінок в сучасному світі.
 
 Відвідувачі жіночої програми  шукатимуть відповіді на питання -  з  якими викликами і проблемами доводиться щодня боротися сучасній жінці? Що їй приносить радість і можливість дарувати посмішки усьому світу? Що вони відчувають і про що хочуть сказати.
 
 На тематичному майданчику Форуму  "Жінка у світі, що змінюється" , заплановані дискусії на політичні теми:  "Квотування жіночої присутності у владі: необхідність чи позитивна дискримінація?" ;  «Інший бік влади: хто врятує чоловіків від патріархату»; "Жінка на Євромайдані: (не)видима сила" тощо ; Детальніше...
Ось і знову прийшла війна на українську землю. Не пройшло й 100 років від початку Другої світової війни, як знову  наша земля здригається від вибухів. Щоденно гинуть військові, мирні жителі та навіть маленькі  діти. Рахунок давно йде на тисячі жертв, на тисячі покалічених долей,  і не видно  кінця – краю цій боротьбі. 
 
Це жахливо: кожен день війни  відбирає у людей найцінніше – життя. Відбирає у  чиїхось  батьків  дитину, відбирає у дітей  - батька,  відбирає у  дружин та наречених – коханих чоловіків. 
 
Але ми маємо знати, що навіть там, на лінії вогню, чоловіки ніколи не припиняють мріяти – вони мріють повернутися живими, взяти на руки своїх дітей, побачити очі коханої.
 
Ми підготували поезії солдатів, які написали свої вірші  під вибухи та обстріли Другої світової війни. На жаль, жоден з цих авторів не дожив до дня Перемоги. 
 
Незважаючи на час, у цих віршах те саме, що бентежить нас сьогодні – біль розлуки, втрати, страх смерті і бажання жити. А ще багато  романтики,  рядків про  кохання, яке іноді  рятує  краще ніж ліки. Цей матеріал ми присвячуємо нареченим, які чекають своїх коханих з війни. Віримо, що війна не здатна зламати сильні  почуття.  Детальніше...

  весільний вінок з гусячого пір'я   У двох прикарпатських селах  – Великому Ключеві та Малому Ключеві Коломийського району  Івано – Франківської області  здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  

Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю.

  Виготовлення вінка – справа не з легких: обскубане  гусяче пір’я жінки перебирають і промивають у дощовій воді з  милом. Вибирають переважно  закручене пір’я, з-під крил, і дивляться, щоб воно було однакового розміру, приблизно 5-6 сантиметрів. З п’яти-шести  пір’їнок складають пелюсточки, щоб вийшла «квіточка».

Всередину вкладають тоненьку  жилку, на яку нанизують різнокольоровий бісер та лелітки. Згодом таких 12-14 квіток  зв’язують у напівкруглий вінок. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

Єдина в Україні  майстриня таких  вінків Параска Кушляк, що проживає в  селі Великий Ключів  розповідає, що  колись весілля відбувалися з понеділка на вівторок, а то і навіть з вівторка на середу.

Мати нареченої попередньо замовляла у плетільниці  весільний віночок. У перший день, перед весіллям, майстриня приходила додому до молодої й одягала її. Нареченій збирали на голові все волосся і брали дві маленькі пелюсточки волосся, зв’язували їх, мастили медом і фіксували «мухи» (так називалось це волосся).

Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua