Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

святкування Нового року      Святкування Нового року є одним із найдавніших свят. Уперше згадку про нього ми  зустрічаємо у стародавньому Вавилоні понад 4000 років тому. Відомо, що близько 2000 року до нашої ери вавилонський новий рік починався  коли на небі вперше з'являвся серпик молодого місяця (після свята весняного рівнодення).

     Сьогодні,  звісно,  не скрізь Новий рік пахне ялинкою і снігом,  і не скрізь відзначається в ніч з 31 грудня на 1 січня. Та при всьому розмаїтті традицій новорічно-різдвяні свята в різних країнах мають спільні риси: це прощання зі старим роком, сподівання, що неприємності залишаться в минулому, а в новому році все зміниться на краще. Втім, аби святкові побажання здійснювалися, кожна країна дотримується своїх новорічних  звичаїв.  Тож як зустрічали й  зустрічають Новий рік і Різдво в різних країнах світу? 

Детальніше...
замок РадомисльКожен замок живе  своєю легендою, яка часто не підтверджується жодним історичним документом.
 
Однак  на Житомирщині є замок, якому не потрібні легенди для приваблення туристів.  За півтора роки діяльності  історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», що знаходиться  в місті Радомишль,  тут   побувало понад  двадцять тисяч відвідувачів.
 
   Секрет популярності замку простий  -  це і  фортифікація, і давня паперова мануфактура, і  єдиний у світі музей українських домашніх ікон.
 
 А також відвідувачі можуть прогулятися по ландшафтному парку з старовиннми скульптурами,  побачити  пам’ятник на воді  та навіть спробувати своїми руками створити папір для письма. Адже саме на радомишильському папері, який виготовляли на території замку, у 1616 році  було надруковано першу книгу  Києво-Печерської лаври — «Часослов».  Детальніше...

Хто з нас не любить бувати в замках? Особливо в тих, які  овіяні численними легендами, загадковими подіями та історіями  про скарби.

     Якщо  ви належите саме до шукачів романтики,  відвідайте замок в  селищі Олесько. Він знаходиться  за 72 км від м. Львова та  вважається одним з найкращих замків України.

   Хоча ще наприкінці 19 століття від замку лишилися одні руїни, а в різні часи  будівля слугувала  і школою,  і монастирем, і навіть складом боєприпасів. 

Але якими б значними не були пошкодження, замок, мов той птах Фенікс, відроджувався у прямому значенні слова з попелу. Він існує ніби наперекір часові, приваблюючи сотні туристів з усього світу. (Фото  - Володимир Ящук).

Детальніше...

   Що ми знаємо про Україну, крім того що  живемо на її просторах? Щоденно ми чуємо  сотні  найменувань міст, сіл, річок, гір, які часто  мають незрозумілі або курйозні назви.

«Архівом, літописом землі» на­звала топоніми професор Алла Коваль, відомий український мовознавець. З правічних глибин несуть вони до нас відомості про ту місцевість, яку називають, про людей, які творили назви.

    Але дуже часто ці «архіви» настільки давні, що містять більше легенд і міфів, ніж наукової прав­ди. Докопатися до першооснов назви, з’ясувати її етимологію - що може бути цікавішим?

Тож, розгорнувши уявну географічну малу, по­міркуймо над цікавими, а подекуди й курйозними назвами, які на ній трапляються, і спробуймо зробити для себе хай не «великі географічні», а хоча б маленькі лінгвістичні відкриття.

Детальніше...

Литва  Сьогодні Литва впевнено наздоганяє розвинуті країни Європи за економічними та соціальними показниками.

  Нині багато кроків литовської влади спрямовані на те, аби відкрити світові Литву. Адже це дивний край, у якому 2830 озер, що займають майже 2% території країни. Це країна, у якій можна знайти велетенські дюни та незвичайні парки, відвідати Музей Бурштину, де представлені понад 28 000 експонатів. Бурштин - справжній скарб країни: це скам’яніла смола хвойних дерев, яким понад 35 мільйонів років.

Детальніше...

   Майже 200 км по крутим гірським масивам, які доводилося  долати вдень та вночі. На плечах -  важкий  рюкзак, в руках -  ліхтарик, попереду – вершини. Тут не має місця словам «стомився, не можу, не хочу».

    Зручності особливі: хочеш помитися – купайся в річці, хочеш відпочити – спи на землі, хочеш їсти – візьми «Снікерс». І так 10 днів. Такі умови  прийнятні лише для сильних та витривалих людей.  Тому на Чемпіонат України «Спортивні туристські походи» запрошують винятково сильних учасників.

     На початку жовтня, в Івано-Франківську, на чемпіонат з пішоходного туризму  зібралися 12 команд, аби поборотися за право  підкорити Карпати. Суть змагання - пройти маршрут з мінімальною кількістю штрафних балів.

   До речі, у кожній команді були дівчата, але не для готування борщу хлопцям. Як зауважили судді чемпіонату, жінки - учасниці змагань  приємно вразили гарною фізичною підготовкою та витривалістю. Вимоги до дівчат аналогічні, що й  до хлопців,  хіба що рюкзак був трішки легший. А взагалі, під час чемпіонату, учасникам доводиться частенько перебувати в екстремальних ситуаціях, тому відбір спортсменів доволі строгий.

Детальніше...

    Волинь, Шацький Національний парк, озеро  Світязь -  і донині кожен світанок у цих краях відкриває нашому зору й серцю справжню казку.

   В міру того, як спадає з довколишніх просторів серпанок туманів і сутінків, проступають з ночі задумливі субори, підсвічені тен­дітними стволами берізок... скраплені росою луги з мальовничими копичками сіна... трепет прибе­режних очеретів...

       І нарешті в перших променях сонця прорізається завершаль­ним відблиском головна окра­са — плеса водних обширів, величні люстра природи...

   Волинь називають краєм озер, їх тут понад двісті. Та в цьому осяйно - голубому намисті чи не найкоштовніша і вже, безпереч­но, найвідоміша низка природ­них перлин — Шацькі озера: двадцять сім великих і малих плес загальною площею понад 70 квадратних кілометрів ма­льовничо вписалися в ясне обрамлення лісів, боліт, лугів рів­нини між Західним Бугом і Прип'яттю - ніби душа чарівної подільської природи, її найсвятковіший і найдосконаліший витвір.

Шацькі озера Найбільше з-поміж озер — Світязь — величають «українським Байкалом» за унікальну прозорість води і поважні розмі­ри одного з найбільших озер України (Світязь більший за площею, ніж Балатон, глибший від Ріци й Азовського моря).

  Таке порівняння умовне: зви­чайно ж, Світязь — краплина на тлі сибірського гіганта: той більш ніж у тисячу разів осяжний за площею та в триста разів глибший від рекордної западини Світязя.

Детальніше...

схід сонця на планеті земля Можна    скільки завгодно говорити про мандри і подорожі по світі. Можна захоплюватися іншими країнами, материками або частинами світу.

    Але ніколи не потрібно забувати про велетенську жінку, яка  дала можливість кожному з нас насолоджуватися  сповна цим життям. Її  ім’я   –  планета Земля.

   Сьогодні вчені в один голос твердять:  Земля  - це не суміш глини та каменю, це живий організм, а ми для неї маленькі комахи, що живуть на її прекрасному тілі.

   Деякі з комах (людей) справжні паразити, влаштовують ядерні вибухи, висушують моря, руйнують гори та ліси, ховають в надрах токсичні відходи. А Земля терпить, прощає та дозволяє й далі людині проживати життя.

  Природа планети Земля, природа  всієї Галактики – це природа жінки. Ще в перших системах світогляду Земля розглядається як «мати»  небесних світил, як одухотворене тіло, на лоні якого живе людина. Як справжня жінка, планета Земля ніколи не розкриває повністю своїх таємниць. Греки називали її Гея, а ріки, гори, моря, пустелі були її дітьми.

Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua