Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

     «Команду­вати жінками значно лег­ше, адже вони набагато пунктуальніші за нас, чоло­віків, та й, чого приховува­ти, їхньому терпінню ми можемо лише позаздрити» - поді­лився своїми думками на сторінках газети «Народна армія» під­полковник Ігор Кузьменков.

     Служба українок в армії  має деякі відмінності від іноземних колег-жінок: дівчат не залучають до нарядів внутрішньої  й вартової служби, жінки  не можуть бути командирами та обіймати ряд посад.

А решта все однаково: жінки в усіх арміях сві­ту вирізняються виконавською дис­ципліною, менше  піддаються спокусі алкоголем. Може, саме завдяки цьо­му жіночі показники у бойовій підго­товці, на думку як офіцерів військо­вого університету, так і інституту ВПС, вищі, ніж у чоловіків.

 Спостерігаючи за дівчатами, які носять військову форму, вкотре переконуєшся, що не лише чоловікам личать погони. І як багато втратили запо­розькі козаки, які не хотіли допуска­ти жінок до свого війська.

   У часи ж рівноправ'я чоловіків і жінок, обидві статі навчилися уживатися в армії. Навіть простежується певна закономірність: чим більше чо­ловіків хочуть уникнути військової служби, тим більше жінок прагнуть одягнути погони.

При зменшенні загальної чисельності військовослужбовців, чисельність жінок, що служать в армії має тенденцію до збільшення у всіх категоріях. Невдовзі Україна зможе мати армію, де жінок буде близько 50%, але це не означає, що гендерна рівність в армії буде нарешті досягнута.

   Наразі в лавах сучасної української армії нараховується майже  19 000 жінок. У 2006р. жінки - офіцери складали 2, 25% від усього офіцерського складу, що свідчить низьку самореалізацію жінок в армії.

Як показують дослідження, жінки - військовослужбовці прагнуть до підтримки та схвалення свого вибору  з боку соціуму. Служба в армії для багатьох жінок  - зміцнення своїх позицій в першу чергу у власних очах.

Основними позитивними моментами у військовій службі жінок, за оцінками їх колег є:

- велика працездатність;

- внутрішня самодисципліна;

- відповідальність за доручену справу;

- професіоналізм.

        Опитування, проведене серед жінок-військовослужбовців засвідчило, що понад 90% вважають, що сучасна жінка є активним членом  суспільства.  Варто відмітити, що жодна  респондентка  одностайно не зауважила на тому, що головною роллю жінки є ведення  домашнього господарства. Більш того 49% жінок відповіли, що в першу чергу  хотіли б турбуватися про власну кар’єру, а вже  потім про родину.  62% жінок відповіли, що мають працювати через  необхідність утримувати родину. Й жодна жінка не пішла працювати  в  армію  через  настанови свого чоловіка або наслідуючи приклад інших жінок.

     Жінки підкреслюють, що на роботі для них дуже важливим є наявність  дружнього колективу та гарних взаємовідносин  із колегами. 70% опитаних жінок відповіли, що цілком задоволені власною  професією та не бажають її змінювати.

     Втім,  не  лише романтика професії кличе жінок до армії. Соціологічні дослідження свідчать і про інші при­чини. Жінка-військовослужбовець може вийти па пенсію через 25 років служби. Спокушає й стабільний заро­біток. Україна нібито здійснила  перехід  до  європейських  стандартів  у  сфері  оборони, але   прикро  розуміти,  що  жінки  в армії продовжують виконувати роль  «допоміжної сили»  і не мають реальних рівних можливостей. 

   Результати опитування щодо рівня реалізованості жінок у службовій кар’єрі та подальших  можливостей  у  проходженні  служби  дуже  негативні.  Вони  свідчать,  що  більшість  жінок - військовослужбовців  скептично  ставляться до престижу жінки - військовослужбовця у нашому  суспільстві.  Так,  близько 32%  військовослужбовців-жінок  оцінюють  його,  як  середній,  біля 17%  вважають, що він взагалі відсутній, ще 15% оцінюють його нижче середнього.

    Консервативність Збройних Сил України сповільнює  становлення гендерної політики та погіршує самореалізацію жінки в українській армі. Гендерна політика  - це пріоритет демократії, і армія - першочергова державна установа, що має віддати належне  рівності прав та можливостей статей, демонструючи справедливість у розподілі посад. 

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua