Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

  «І жили вони довго та щасливо, і померли в один день» -  хто з нас в дитинстві не любив казок з таким кінцем та не ставив себе не місце головних героїв?

   У наш час побутує стереотип, що кохання та шлюб речі несумісні, а романтичні стосунки  між подружжям скоріше виняток, ніж правило. Та це не так.

  Ми підібрали історії кохання відомих людей, що пройшли випробовування владою, грошима, славою, бідністю, але зуміли пронести вогник кохання до останнього подиху.  Революціонери, науковці, політики, письменники та відкривачі нових земель – всі вони об’єднані  безмежним коханням до своїх дружин, що мали великий вплив на чоловіків.

Тож  це романтичні  історії кохання відомих людей, чиє подружнє життя  було не менш щасливим, ніж  те, яке можна почути  в  легендах чи казках.

Детальніше...
українські ворожінняЖиття без свят, наче дорога без перепочинку. 
Демокріт, ІV ст. до н.е. 
 
 
    У народній уяві  святкові дні були своєрідним «проломом  часу», «кінцем світу», за яким наступало оновлення.
 
У цей час наставав розгул нечистої сили,  тому саме у свята можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби. 
 
   Взагалі, обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Віра у ворожіння була так поширена серед слов’ян, що до цих пір в українських селах  ворожбит чи знахар користується великою пошаною. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Детальніше...

український хлібРецепти страв, які використовували українки тисячі років тому, дійшли до сучасників майже не в зміненому вигляді.

Вчені стверджують, що з давніх-давен основною їжею українців були хліб та каша. Найдавніша культура на теренах України – жито. Первинне значення слова «жито» — їжа ­взагалі, поняття «хліб» з’явилося пізніше і означало той продукт, який зараз ми називаємо борошном.

     Кругла форма хлібини пов’язана з давніми віруваннями слов’ян у життєдайну силу сонця, яке обо­жнювалося. Певна  річ, шанобливе ставлення до хліба виникло  тому що основним заняттям наших предків було землеробство, яке й давало значну частину продуктів харчування.

Технологія приготування хліба суттєвих змін не зазнала, хіба що деякі компоненти були замінені в XX ст. Хліб готувався з пшеничного, житнього, ячного або іншого борош­на, часто змішаного разом. Тісто вчинялося, кисло. Для вчинення використовувалися шишечки хмелю, відомого з сивої давнини.

  Хліб з одного виду борошна, наприклад пшеничного, служив обрядовою їжею. Це знайшло своє продовження і в українських традиціях: весільний коровай, паска, обрядове весільне печиво та ін.

Детальніше...

      жінка збирає гриби  Поклавши руку на серце, абсолютна більшість завзятих грибників зізнається, що їм більше  до вподоби гриби шукати, аніж  споживати. Крім відпочинку, єднання з природою та самим собою,  є ще один важливий момент, який  дарує  збирання грибів.

Психологи стверджують, що для людини пошук грибів - це своєрідне полювання, випробовування себе на удачу та щастя. Недарма ж народне прислів’я каже: «Зі щастям добре й по гриби ходити».

Однак, якщо ви не знаєте закони лісу та  не маєте уявлення де ж ростуть гриби, не варто сподіватися на талан. І навпаки, маючи елементарні знання про природу, знайти гриби у лісі зовсім не складно.

   Перш за все, вирушайте  по гриби вдо­світа. Тоді вони свіжі, міцні, сокови­ті, духмяні, добре помітні для ока. Особливо варто вирушати до  лісу  у дні, коли  моросить теплий, так званий грибний дощик.

   Однак, не кваптеся вирушати до лісу од­разу ж після того, як бризне перший - ліпший дощик. Бо то неправда, що гриб дозріває за одну ніч чи  навіть за дві-три години. Щоб вирости, мас­люкам треба днів два-три, а деяким грибам ще більше: підберезники, ли­сички, опеньки ростуть десять днів, білі та підосичники — одинадцять.

 По лісі слід ходити без поспіху. Якщо знайшовся один гриб, оглянь­теся, побродіть навколо — нерідко гриби полюбляють рости в компанії, великими сім’ями.

  Гриби — діти лісу, отож водяться вони там, де багатий на перегній грунт, помірне тепло, куди не потра­пляють прямі промені сонця. Уника­ють гриби сильно затінених, заболо­чених чи вкритих мохом місць. На дуже сухих ділянках, у вільшаниках, ялівниках їх теж годі шукати.

Детальніше...

   Наше життя  -  це стреси, тривожність, психічне напруження, які  відбирають у нас  здоров’я.  Людина не може жити в стані постійної напруги  -   без відпочинку вона приречена на хвороби. Тому отримувати релакс та позитивні емоції  життєво необхідно.

     Допомогти зняти стрес та набратися сили найкраще допомагає природа. Адже ми настільки відірвані від неї  у своїх залізобетонних «клітках», що  й іноді не встигаємо помітити зміну сезонів.

Що там говорити про літо, яке минає  неймовірно швидко.  І не в кожного знаходиться час для відпочинку. Але лікарі не радять влітку працювати без відпустки – це загрожує  емоційним та фізичним виснаженням.

   Як би там не було, маєте пам’ятати, що відповідно до Основного Закону України, зокрема  Ст. 45 Конституції України «кожен, хто працює, має право на відпочинок.»  

  Тому сміливо  пакуйте валізи і відправляйтесь на море. Чому саме на море? Тому що вода та повітря – дві стихії,  необхідні  для життя, в  них   містяться неоціненні   можливості  позитивного впливу  на наше здоров’я.

Тому що море має здатність забирати з нас весь негатив та стреси, які накопичилися за рік. Велика вода ніби витягує з нас  всі патогенні думки  та насичує наш організм новими силами.

А ще  на морі нам подобається ніжитися під сонячним промінням, купатися в блакитній воді та ласувати морськими  делікатесами. Однак  це далеко не головні причини, чому нас тягне, мов магнітом, на море. 

Детальніше...

   У наш час свято Масляної асоціюється з всілякими веселощами та частуваннями на честь приходу весни.

   Однак, мало хто знає що Колодій (інша назва свята) – це чоловічий Бог любові та шлюбу, вшановувати якого збиралися переважно жінки. Вони ходили до шинку, пиячили та натякали чоловікам що "коло оживає".

  Вчені стверджують, що витоки семиденного свята Масляної мають праслов'янське коріння та сягають часів матріархату.

 В давні часи в кінці лютого на майдані ставили глиняну чи дерев'яну статую цього бога, яку дівчата і парубки прикрашали квітами, а потім водили навколо нього хороводи з піснями, жартами. Головним атрибутом свята була "колодка".

Наведемо опис цього обряду, поданий етнграфом Павлом Чубинським:

   "На Масляну протягом цілого тижня справляють колодку. У понеділок, вранці, баби збираються у шинку. Одна з них кладе на стіл невеличке поліно або палицю, що називається колодка. Інші баби беруть колодку зі столу, сповивають її кількома шматками полотна і кладуть на те саме місце. Це  означає, що "колодка" народилась. Потому купують горілку і, сівши навколо колодки, вітають одна одну з її народженням.

Детальніше...

   Традиційний поцілунок молодих під час шлюбної церемонії первинно ніяк не був пов'язаний з еротикою, а був радше "поцілунком єднання", схожим за магічним смислом з поцілунком побратимства.

   І лише з плином часу з'явився еротичний поцілунок - як форма любовних пестощів, як поступова еволюція колись суто "братніх" поцілунків.

 На жаль, давно відійшов у минуле колись дуже поширений звичай: напередодні Великого посту (у "прощену неділю") родичі, друзі та сусіди прощали один одному всі кривди й образи, заподіяні протягом року, скріплюючи взаємне прощення "братніми" поцілунками.

   Існувало й чимало суто місцевих " поцілункових" обрядів, поширених колись по селах та невеличких містах Росії, України та Білорусії. Ось лише кілька прикладів:

скажімо, колись на Поділлі було заведено, щоб жінка, яка виходила заміж за вдівця з дітьми, одразу після вінця цілувала сиріт у вуста. Вважалося, що після того мачуха не буде їх кривдити й любитиме, як рідних.

А на Закарпатті свекруха мусила обмінятися поцілунками з невісткою, ледь та після шлюбу переступить поріг чоловікової хати, - на знак того, що вони надалі житимуть у мирі та злагоді, немов матір із донькою. Детальніше...

    Що подарувати коханій або рідній людині? Який подарунок може зробити її щасливою та здоровою? Вчені знайшли відповідь.

   Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття.

Подарунок, який ви отримали, до того ж може багато розповісти про людину: чи вона мрійник, чи практик, чи суворий реаліст.

 Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? А найголовніше, щоб цей подарунок не залишився завтра викинутим на смітник, а завжди нагадував про вас.

Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua