Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат
українська жінка за працеюУкраїнські жінки ймовірніше більше ніколи не матимуть змоги виходити на пенсію раніше 60 років.
 
Президент України  Петро Порошенко наклав вето на зміни до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, якими продовжувалась до 2022 року дія норми про можливість жінкам виходити на пенсію у 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. 
 
    Як зазначив президент, з огляду на наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації зазначеного положення, що, за інформацією Кабінету Міністрів України, потребуватиме у 2015 році додаткових видатків у розмірі 387,5 млн гривень (чотири дні війни, яка обходиться Україні у 100 мільйонів гривень щодня?). 
 
      Нагадаємо, раніше народні депутати України ухвалили законопроект № 1086 від 28.11.2014,  яким  передбачалося продовжити право жінок на достроковий вихід на пенсію до 1 січня 2022 року, а також можливість подання за бажанням пенсіонера до цієї дати (зараз — до 1 січня 2016 року) довідки для обчислення пенсії заробітку за будь-які 60 місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року. Детальніше...

сексуальні домагання     Майже  62 відсотки жінок і 38 відсотків чоловіків Україні  впевнені: службовий інтим допомагає долати сходинки кар’єрної драбини легше, ніж професійна спроможність.

Такі дані  опитування громадської думки, проведеного Міжнародним правозахисним центром «Ла Страда-Україна» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

     В Європі та Сполучених Штатах про харассмент, тобто сексуальні домагання на робочому місці, і про способи протидії цьому явищу давно говорять вголос.

   В Україні — згадують неохоче і упівголоса. Для нашої країни тема не публічна і закрита.  В основному проповідуються цінності сьогодення: реальна цінність — гроші, кар’єра понад усе.

   Чому б не потерпіти, коли шеф нахилився, обійняв, подув на волосся, сказав двозначність, якщо ти завдяки таким «дрібницям» з гарантією втримаєшся на роботі? Плюс не виключено, що отримаєш прибавку до зарплати? 

   Гендерна чутливість тільки  починає формуватися у наших громадян і посадовців. Тому в судах не приймають заяв постраждалих від велелюбних начальників.

   З іншого боку охочих захиститися від домагань за допомогою правосуддя теж небагато. Часто жінки не скаржаться, навіть коли піддаються на роботі не просто приставанням, але і згвалтуванню!

Детальніше...
 нерівність, сексизм Відгадайте загадку:  вона принижує, дискримінує, ображає гідність людини та розвиває комплекси.
 
Відповідь проста - все це робить сексистська реклама, яку можна зустріти на кожному кроці. 
 
   «Отримай дівчину у подарунок», «Кожна третя безкоштовно», «Ти можеш мати двох жінок?», «Кухня для дружини, подорож для коханої»». Це лише неповний  приклад сексизму в рекламі, яка розповсюджується в українських мас – медіа. 
 
  Така реклама не тільки обурює,  а й принижує гідність чоловіків та жінок в рівній мірі. Якщо у чоловіків  сексистська реклама  розвиває комплекси неповноцінності, то жінкам пропонує  стати сексуальним об'єктом. Складається враження, що  всі  жінки так і  мріють відповідати еротичним образам,  й  ладні за це  віддати все: час, гроші. Детальніше...

До українських дітей, які мають проблеми із законом, застосовується насильство – як під час затримання і допитів (основною метою визнання власної вини), так і в місцях позбавлення волі.

      Фізичне насильство найчастіше носить характер побоїв, але також дітьми згадувались випадки катувань через асфіксію (протигаз, кульок на голові), або нанесення ударів засобами, що не лишають явних слідів на тілі.

Такі дані були оприлюднені під час презентації результатів нових досліджень «Катування та жорстоке поводження з дітьми в Україні» та «Права дітей, які перебувають у закладах соціальної реабілітації в Україні: спеціальна доповідь з питань реалізації національного превентивного механізму», підготовлених Харківською правозахисною групою та Харківським інститутом соціальних досліджень.

Під час проведення досліджень, було опитано близько сотні дітей, які відбувають покарання у спеціальних виховних закладах та які вже звільнилися з місць позбавлення волі, дітей, які перебувають у школах та училищах соціальної реабілітації.

«Тільки співробітники міліції. Батьків та інших людей не було. Один з міліціонерів – міцний такий мужик – бив нас, на мене одягали наручники. Ні прокурора, ні адвоката не було. У наручниках я був близько півгодини, а в райвідділі нас протримали цілий день. А одному з моїх товаришів на голову одягали кульок, одного разу його так ударили, що він відлетів до стінки. Урешті його відпустили на поруки додому», – розповів один із учасників дослідження. 

Детальніше...

Тривалий час проблема насильства в сім’ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Будь-яке втручання в сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося грубим порушенням таємниці приватного життя й категорично не припускалося.

Таке становище призвело до певного свавілля у сфері сімейних відносин та перетворення їх на сферу правопорушень, які залишалися поза увагою компетентних органів державної влади. 

Детальніше...

   В Києві, символічно напередодні жіночого свята, учасники міжнародної конференції "Гендерна політика: успіхи-невдачі-перспективи" обговорили питання рівних прав та можливостей в Україні.

     В 2013 році Україна головує в ОБСЄ. Українські представники визнали головними пріоритетами суспільного розвитку впровадження гендерної рівності, боротьбу з торгівлею людьми та домашнім насиллям.

  Тому уповноважена ОБСЄ з гендерних питань Джун Цейтлін завітала до Києва на конференцію особисто, аби переконатися в реальних кроках України на шляху до виконання завдань.

   Як зауважила експертка, розширення прав і можливостей жінок має винятково важливе значення для досягнення миру і безпеки, захисту прав людини та сталого економічного та соціального розвитку.

  Поки що українські можновладці, говорячи про своє ставлення до жінок, воліють обмежитися на 8 березня квітами та вітаннями, але жінки вважають, що повага має вимірюватися реальними справами, збільшенням присутності жінок в структурах, вирішенням гендерних проблем.

Детальніше...

  Як новий кримінально -процесуальний  кодекс допомагатиме українкам боротися з сімейним насиллям?

   Не терпи – захищайся! Насильство неприйнятне в будь – якій формі – звертайсь до міліції, якщо тебе скривдили.

  Українським жінкам, які потерпають від домашнього насилля, фахівці радять бути більш активними у своєму захисті.

    Новий кримінально – процесуальний кодекс передбачає більш жорсткі заходи щодо покарання сімейних насильників, адже якщо є злочин – має бути відповідальність.

Тепер міліція повинна порушувати кримінальну справу за кожною заявою постраждалої, а терміни досудового розслідування в новому кодексі зменшили та чітко окреслили. Щоправда, підозрюваний може розраховувати на домашній арешт, а судам заборонено надсилати справу на додаткове розслідування.

Детальніше...

      Напевне багато громадян, які влаштовувалися на роботу, зіштовхувалися з поняттям «випробування». Це термін, який встановлює роботодавець для працівника, аби підтвердити його кваліфікацію.

    Через низьку правову освіту населення, деякі роботодавці зловживають нормами законодавства, що регулюють трудові відносини. Тому важливо знати, які права ви маєте під час строку випробування на новій роботі.

Варто зауважити, що так зване випробовування – це не обов'язок роботодавця, а всього лише його право. Тому при укладенні трудового договору у відповідності до ст.26 Кодексу законів про працю України угодою сторін може бути обумовлене випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Але випробування може й не бути, це визначається угодою сторін. Тому уважно читайте трудовий договір, який підписуєте та звертайте увагу на всі пункти. Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua