Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

чорнобиль, дитячий садок

Ми    атомні заложники прогресу. 
Вже в нас нема ні лісу, ні небес. 
Так і живем од стресу і до стресу, 
Абетку смерті маємо - АЕС.
Л.Костенко
 
 Організація Об'єднаних Націй неодноразово закликала Україну розробити дієвий план ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також вжити заходів з метою уникнення повторення такої страшної катастрофи.
 Тільки за три післячорнобильські роки енергоблоки атомних станцій України зупинялись 319 разів, скоїлось 11 аварій.

 На думку експертів ООН, ігнорування безпеки та соціально-економічного розвитку постраждалих територій  може призвести навіть до повторення катастрофи. 

 В Україні  наразі працює 4 АЕС на 15 реакторах,  а загалом у світі 32 країни виробляють електроенергію на АЕС. Розщеплення атомного ядра – це найнебезпечніший  процес, який освоєний людиною. З його допомогою можна обернути Землю на пустелю за кілька хвилин.

      Вибухи  на атомних електростанціях у переважній більшості траплялися через «людський фактор» - грубе  порушенням техніки безпеки та експлуатації обладнання. 

Четвертий реактор Чорнобильської атомної станції в Україні, що входила тоді до складу Радянського Союзу, вибухнув 26 квітня 1986 року, викликавши появу хмари радіоактивного пилу над Європою. Внаслідок вибуху ядерного реактора та пожежі на ньому за короткий період часу у довкілля потрапило до 7 т ядерного палива. Саме тут лічильники Гейгера фіксували випромінювання 80000 мікрорентген в годину, що в 16000 разів перевищує допустимі значення.

Близько 200 чоловік загинули із-за вибуху, викликаного пожежею і ушкодженням реактора, які привели до радіаційних викидів. Тисячі українців померли внаслідок опромінення.  Дослідники, які  відмітили зростання кількості випадків захворювання раком щитовидної залози в регіоні, вважають, що причиною послужила Чорнобильська аварія.

Проте, дія на здоров'я людей в довгостроковій перспективі все ще залишається нез’ясованою, і, як вважають експерти, наслідки можуть проявлятися довгі роки потому. Мертве місто Прип’ять вкотре  мовчазно попереджає: «Чорнобиль - не повинен повторитися». Фото зі сторінки  Chernobyl Diaries ( соціальна мережа фейсбук).

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua