Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

дитина осоціальна сиротаЄвросирітство  - таке поняття застосовується до дітей, чиї батьки виїхали за кордон на заробітки, а дітей залишили під наглядом родичів.

      Тема соціального сирітства стала приводом для круглого столу у Верховній Раді України ініційованим міжфракційним депутатським об'єднанням «Рівноправ'я».

Що робити з поколінням дітей трудових мігрантів? – це і тема, і головне питання круглого столу, на яке намагалися дати відповідь священники, народні депутати, науковці  та громадські діячі.

Точна кількість «дітей - євросиріт» в Україні не відома, оскільки не з'ясована остаточна цифра трудових мігрантів. Міжнародна організація з міграції  оцінює кількість легальних трудових мігрантів з України у 2, 5 мільйона осіб.

За підрахунками українського інституту соціальних досліджень, чисельність громадян України, які працюють за кордоном, становить близько 5 мільйонів осіб.

Все частіше  діти, чиї батьки працюють за кордоном, стали потрапляти до міліції через правопорушення.  Відсутність догляду та контролю  з боку батьків  чи органів опіки  за неповнолітніми  створює низку проблем – від соціальних до психологічних. Вже сьогодні дітей трудових мігрантів прирівнюють до дітей вулиці, адже ними практично ніхто не займається.

 Власне, аби покращити становище соціальних сиріт – дітей трудових мігрантів на розгляд Верховної Ради внесено законопроект №3403 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ( щодо подолання соціального сирітства в сім'ях громадян, які працюють за кордоном).

Співавтори законопроекту народні депутати  Ірина Бережна та Олександр Фельдман пропонують введення інституту тимчасової опіки над дітьми, батьки яких не можуть виконувати обов’язки щодо дитини у зв’язку з міграцією. Такий інститут передбачає встановлення контролю за умовами утримання, виховання та навчання такої дитини з боку органів опіки та піклування. Подібні інститути ефективно діють  в багатьох країнах світу.

На жаль, трудова міграції в Україні має жіноче обличчя. Соціальне сирітство – це лише наслідок безробіття, яке змушує жінок виїжджати за кордон на роботу. Більшість трудових мігранток – жінки із сільської місцевості. Вони змушені залишати Україну, аби прогодувати сім'ю. Вже сьогодні в українських  селах переважають жінки пенсійного віку, а молоді жінки  мігрують  до міста або за кордон.

  Інші події, що стосуються теми трудової міграції в Україні

   Діти трудових мігрантів написали книгу про своє життя без батьків. У книзі  діти діляться власними думками з приводу свого соціального становища: «У нашому класі більше як половина учнів — напівсироти, через ті заробітки. А в підручниках читаємо, що наша країна багата на родючі землі, на яких цвітуть сади, хліба колосяться...Якщо ми такі багаті, то чому ми такі бідні? Чому люди їдуть в чужі країни, коли й у нас роботи вистачає? Ніяк не можу зрозуміти цього». (Леся Максимишин, 16 р., м. Тернопіль).

Читайте уривки з дитячої книги...

Нова книга на тему трудової міграції – «Мама по скайпу» викликала неабиякий інтерес світової громадськості.

 До збірки оповідань «Мама по скайпу" увійшло одинадцять оповідань різних українських авторів. Спільна тема — проблеми батьків і дітей, криза спілкування у сім'ях, зокрема через заробітчанство. Робота над книгою здійснювалася у рамках українсько – німецького проекту, який виявився більш чим успішним. З бажанням написати рецензію на книгу виступили одразу 38 німецьких медіа.

 Книга "Мама по скайпу" була перекладена  німецькою мовою мову та викликала справжній ажіотаж серед німецьких читачів. Читайте  про  книгу "Мама по скайпу"...

 Автори фільму "Жінка - Банкомат"  роблять спробу з’ясувати, чому жінки від’їджаючи на рік до Італії, не повертаються й через 15 років. Червоною ниткою через фільм  майоріє  найбільша мрія жінок – повернутися на Україну. Але це можливо тільки тоді, коли вони матимуть роботу, за яку можна забезпечувати сім’ю , навчати дітей та жити достойно. Дивіться Жінка - банкомат на нашому сайті.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua