Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

Українки, які готуються до пологів чи вже перебувають  у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьохрічного віку,  занепокоєнні затримкою соціальних виплат. 

Для багатьох жінок ці гроші  - єдине джерело прибутку. Тому доводиться заощаджувати на харчуванні, аби зібрати до пологів необхідну суму. 

Ні для кого не секрет, що для підготовки до пологів сьогодні  потрібна чимала сума:  на медикаменти, дитячий одяг та підгузники. А ще  на подяку медперсоналу, без якої не обійтися в українських пологових будинках.

Також  до пологів бажано встигнути придбати дитячий візок та ліжечко. У підсумку виходить  кругла сума.  

Жінки, які доглядають маленьких дітей,  також скаржаться на невчасні  соціальні виплати.  Адже їм щоденно потрібно планувати сімейний бюджет, аби  забезпечити дитині якісне харчування та догляд. Особливо засмучені мами, діти яких  часто хворіють. Восени – це не рідкість. Один лише похід до аптеки забирає з гаманця відчутну суму.

Грошей не вистачає, тому багато матерів планують передчасний вихід на роботу. За статистикою понад 60 % українських матерів повертаються   до роботи  з декретної відпустки раніше через фінансові труднощі. 

 Розмови про заборгованість із соціальними виплатами  в Україні тривають вже понад місяць. Але досі ситуація не покращилася. Сьогодні народний депутат України  лідер фракції "Удар" Віталій Кличко з трибуни парламенту заявив, що сума заборгованості за статтею виплат у соціальній сфері вже перевищила 2 мільярди гривень.

Секретар комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці Андрій Павловський підтвердив, що  "дійсно є затримка казначейством соціальних виплат. Цими виплатами закривають інші проблеми, інші дірки. Я так підозрюю, що насправді, цими грошима виплачуються пенсії».

За даними комітету, казначейство заборгувало соцстраху майже мільярд гривень, з них вагітним більш 230 000 000.

 Міністр соцполітики Наталія Королевська запевняє :«У нас повністю виплачується вся допомога. Затримок фінансування з боку Міністерства соціальної політики немає. Протягом 30 днів на сьогоднішній день виконуються абсолютно всі платежі».

Голова Казначейської служби Сергій Харченко у своєму Facebook-акаунті прокоментував, що наприкінці серпня необхідні гроші були перераховані.

Безпосередньо виплатами допомоги по вагітності та пологах в Україні займається Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У Фонді кореспонденту Радіо Свобода відповіли, що «на небюджетних рахунках, відкритих органами Фонду в Державній казначейській службі України та її Головних управліннях, достатньо коштів для здійснення у повному обсязі соціальних виплат застрахованим особам».

Також у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності додали, що «станом на 7.10.2013 кошти з небюджетного рахунку Виконавчої дирекції Фонду на фінансування матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам перераховані своєчасно та в повному обсязі».

 Куди ж зникли кошти та чому досі вагітні жінки та матері  їх не отримали, залишається питанням без відповіді. Стає  зрозуміло, що у владі  ніхто не хоче брати на себе відповідальність за невчасні соціальні  виплати. 

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua