Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

 

заробітчанка
 
На телекрани України вийшов документальний фільм "Жінка - банкомат" присвячений українським жінкам, що працюють на заробітках в Італії.
 
 "Коли постає вибір голодувати і виховувати, або їхати і годувати, українські жінки вибирають  останнє. Вони як  банкомати, які  постійно мають видавати гроші, аж поки не зломаються" - зауважено наприкінці розповіді про життя  емігранток.
 
Автори фільму  роблять спробу з’ясувати, чому жінки від’їджаючи на рік до Італії, не повертаються й через 15 років. Червоною ниткою через фільм  майоріє  найбільша мрія жінок – повернутися на Україну. Але це можливо тільки тоді, коли вони матимуть тут роботу, за яку можна забезпечувати сім’ю, навчати дітей та жити достойно. На Україні, підкреслюють жінки, це неможливо. А поки їхні діти можуть бачити маму лише по скайпу, якщо, звісно, у селі є інтернет - зв'язок. 
 
  Італійський священник на сповідь до якого приходять українки, зазначив, що найбільше жінок гнітить споживацьке ставлення до них як власних дітей, так і української влади. «Діти часто запитують, а чи скоро ти мамо поїдеш назад, бо гроші закінчуються. Тобто іншими словами, відсилають матерів  на панщину. » - зауважив отець Марко.
 
Завдяки новим  українським законам, тепер жінки, які  важко працюють на заробітках  за кордоном,  ще й мають сплачувати 15 % у пенсійний фонд держави, яка для них нічого не зробила. Так чиновники вирішують проблему жіночої трудової міграції.
 
   «Мені за Україну дуже соромно, я ж могла працювати вчителем, я ж вивчилася, я працювала 12 років в школі. Але я не могла собі дозволити  на заробітну плату купити нові  туфлі» - так розповідає одна з героїнь  фільму «Жінка – банкомат» , колишня вчителька Тетяна. Чоловік Тетяни спився та досі проживає в літній кухні, де колись жила вся родина. Дітей Тетяна забрала до себе, в Італію. Тепер вона працює на двох роботах, аби всім жилося добре.
 
   Цікаво, що майже всі героїні не мають чоловіків. Всі вони розлучені або не забажали жити з чоловіками, які не здатні забезпечувати родину чи зловживають алкоголем.  Одна з героїнь упевнена, що гроші, які вона заробляє, можуть зробити щасливими її дітей та чоловіка.
 
   Однак,  відповідь на це питання у фільмі зовсім  інша. Гроші не роблять дітей щасливішими, вони роблять їх егоїстичними  споживачами, які гадки не мають,  що таке праця і що таке заробітки. Адже їхня мама  - «жінка – банкомат» і поки вона працює, можна  не хвилюватися за майбутнє.
 
 

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua