Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

   Кажуть, що жінка та чоловік часто не розуміють один одного, бо розмовляють на різних мовах. І хоча в їхньому діалозі не почуєш жодного іноземного слова, порозуміння годі чекати. Ти говориш йому одне, а він тобі - зовсім інше. Знайома ситуація, в яку часто потрапляють люди, коли спілкуються.         

     Виявляється, вчені з’ясували чому люди протилежної статі часто не можуть знайти спільну мову. Головною причиною відмінності мови чоловіка та жінки вони називають… неправильне виховання новонароджених.

    Народившись, дитина відразу стає об’єктом дії ґендерної системи. Над нею здійснюють символічні   статеві обряди, які розрізняються залежно від того, якої статі народилася дитина. Дівчинку приміром намагаються відразу скупати у травах, аби росла вродливою.

Хлопчикам забороняють плакати або намагаються не брати часто на руки чи пестити, щоб «не ріс бабою». Для новонароджених, як правило,  заздалегідь підібраний колір одягу, коляски, навіть набір іграшок  є різним для хлопчиків і дівчаток.

   Перш за все доведено, що з новонародженими дівчатками більше розмовляють. А от хлопчиків більше годують. Їх привчають  з дитинства асоціювати себе з  спортом, військовою  чи професійною сферою, полюванням тощо. «Сильний, сміливий, мужній, швидкий, спортивний» - те, що чує хлопчик. Крім того, їх привчають говорити прямо, раціонально та не прощають брехні.

   Коли ж дорослі розмовляють з дівчатками, то часто використовують зменшені, пестливі форми слів. Дівчатка чують наступне: “добрий, чарівний, лагідний, прекрасний, хороший, дивний, чудовий”. Це зосереджує дівчинку на внутрішньому світі та власних переживаннях. Спілкуючись з дівчатками, дорослі частіше ставлять запитання і використовують знаки оклику. (Ох ти моя мусі – пусі!!!) Як наслідок, жінки значно більше використовують в мовленні частки ні, не, вигук ой, займенник такий, який   тощо.

      Сваряться чоловік та жінка також через різні тактики розмови: жінка схильна частіше ставити питання, як правило, з метою будь-яким чином продовжити бесіду. Свою незгоду з думкою співбесідника жінка частіше виражає мовчанням, а не відкритим словесним протестом.  Мовна агресія чоловіка їй  неприйнятна, жінка вважає її направленою особисто проти себе і схильна переривати спілкування.

      У жінок спостерігається ввічливіший характер реплік, хоча і напористіша мовна поведінка.  Чоловіки більше схильні до лайок та вживання нецензурних слів. Жінка в розмові, як правило, більше вибачається. Чоловік прагне домінувати в бесіді, керувати її розвитком, свої наміри виражає прямо, відверто, не використовуючи при цьому коректні і занадто ввічливі форми слів. Кількість реплік чоловіка в діалозі, як правило, більша і за тривалістю вони довші.

    Але незважаючи на відмінності у мові, чоловіки та жінки змушені йти на компроміси, аби досягнути консенсусу. Психологи стверджують, що єдиним способом розв’язання конфліктів, є не  уникнення їх, а розв’язання. Тому запасайтесь терпінням та не вживайте довгі репліки, вони менш ефективні, ніж короткі.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua