Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

Присутність чоловіка при пологах сприяє зменшенню ускладнень у новонародженої дитини та породіллі.

  Такого висновку дійшли українські лікарі, проаналізувавши статистичні дані.

  У 2009 році, коли було зафіксовано найбільший рівень партнерських пологів – 52%, значно зменшилася кількість ускладнень при появі дітей на світ.

 Також присутність чоловіка або інших членів родини при пологах допомогла знизити смертність новонароджених майже удвічі. Якщо раніше 80% породіль вдавалися до ліків для применшення больових відчуттів, то під час партнерських пологів лише 5 % жінок використовували знеболюючі засоби. Такі ліки часто є шкідливими для малюка і можуть  негативно впливати на його здоров'я. Тому відправляючись до родильного залу, крім пелюшок та підгузників, не забудьте «прихопити» чоловіка. 

  Доведено, що участь чоловіка на пологах сприяє позитивному психологічному настрою породіллі, а його підтримка зменшує ускладнення та допомагає народитися здоровій дитині.

В українському суспільстві досі точаться суперечки на предмет того, чи варто чоловіку бути присутнім при народженні дитини. Чи не стане він імпотентом або взагалі не розлюбить дружину? Вчені запевняють, що все навпаки.

   Під час пологів чоловік психологічно переживає те саме, що й дружина. На справі, він також «народжує» і хвилюється не менше, чим сама породілля. Це посилює чоловічу та батьківську відповідальність.

   Немає жодного чоловіка у світі, який би без гордощів не пригадував момент народження власної дитини. Відчуття, що ти вже не просто чоловік, а батько, найсильніше в ту хвилину, коли він вперше бере дитину на руки. 

   Звісно, участь чоловіка при пологах не панацея і має бути спільним бажанням обох. Не варто наполягати, якщо чоловік категорично проти. Це зовсім не означає , що він буде поганим батьком чи менше цінуватиме дружину. Для нього ви завжди залишатиметеся жінкою, яка народила йому дітей. Та й багато жінок не готові до підтримки партнера в такий інтимний момент. Вони бояться виглядати непривабливо і можуть почуватися незручно в присутності чоловіка.

   Якщо ж ваш чоловік наполягає на власній участі в пологовому процесі, варто знати чим конкретно він може допомогти. Що може зробити чоловік під час пологів?

Енциклопедія для батьків стверджує, що в першій фазі пологів чоловік може робити жінці масаж спини, живота - це сприяє покращенню кровообігу. На думку авторів енциклопедії, найкраще обезболюють еротичні ласки, особливо сосків. Але чи варто це робити у присутності медичного персоналу – не уточнюється.

Також автори радять зберігати почуття гумору, не хвилюватися, бути розслабленим. Потрібно підбадьорювати дружину і намагатися перевести її увагу на якусь іншу тему, якщо це можливо.

    Коли ж перейми стають сильнішими та частішими, чоловік має перейти до більш активних дій. От що радять лікарі:
«Постарайтесь, щоб двері у пологову палату були зачинені, світло приглушене і панувала тиша.

   Якщо це дозволено, то допоможе тиха музика. Між переймами виконуйте з дружиною розслаблюючі вправи.
Слідкуйте за переймами, поклавши руку на живіт дружини.

Між переймами розмовляйте з дружиною, але не про пологи, жартуйте. Це допоможе справити почуття: ми обоє володіємо «ситуацією».Дихайте голосно разом з породіллею під час перейм, якщо це їй допоможе. Але не робіть цього, якщо роздратовуєте своїми діями дружину.

  Хваліть дружину за її зусилля. Нагадуйте, що кожна перейма наближує до завершення пологів і що ви скоро побачите свою дитину. Не думайте, що породілля не відчуває болю, якщо не каже про це. Вона потребує співчуття: говоріть їй, що ви знаєте, як вона терпить (тому що Ви не знаєте).

  Нагадуйте жінці про необхідність сечоспускання, наприклад, щогодини, бо вона може за болем не помітити цієї потреби. Якщо можна, цікавтеся, чи не хоче вона пити. Витирайте холодною марлею обличчя дружині якомога частіше. Будьте посередником між дружиною та персоналом. Просіть лікаря та акушерок пояснювати їхні дії і пояснюйте їх необхідність дружині.

    Продовжуйте морально підтримувати дружину. Не ображайтесь, якщо вона перестане Вас помічати, її увага зараз прикута до іншого. Керуйте потугами і диханням, спираючить на вказівки медперсоналу. Прості слова «Я тебе кохаю» можуть бути для Вашої дружити більш важливими, ніж вся інша допомога чужих людей.

 Допомагайте їй відпочити між потугами. Підпирайте їй спину під час потуг, тримайте за руку, витирайте чоло, якщо вона цього хоче. Періодично інформуйте про те, як протікають пологи. Після народження малюка – не шкодуйте похвал для дружини, обніміть її та подякуйте за дитину.» Ось така проста відповідь на питання: що може зробити чоловік під час пологів?

    Вчені стверджують, що багато жінок після спільних пологів відчувають сильну прив'язаність до чоловіка, а також новий зв'язок з ним через дитину. Партнерські пологи допомагають чоловікові краще усвідомлювати відповідальність, яку відтепер він має розділити з жінкою за майбутнє дитини. А також відчути себе героєм та справжнім чоловіком.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua