Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

   Свекруха та невістка – це  традиційна неприязнь двох жінок. В українській народній творчості зафіксовано безліч прикладів компліментів на адресу кожної: «невістка - чужа кістка», а «у лихої свекрухи і ззаду очі є»!

  Свекруха – це мати чоловіка, яка колись його народила, виховала і "подарувала" вам. Незважаючи на очевидні заслуги, більшість жінок ставляться до своїх свекрух з відвертою неприязню. В цьому проявляється типова жіноча конкуренція за вплив на чоловіка.

    Переважна більшість жінок за природою власниці, тому їм важко змиритися з тим фактом, що вони люблять одного й того самого чоловіка. Ревнощі та суперництво двох жінок часто не такі банальні, як може здатися на перший погляд. А в багатьох випадках є однією з причин розпаду сімей.

  Психологи довели, що дитина частіше спілкується з матір'ю, і тому її рівень інтелектуального розвитку більше відповідає  інтелекту матері, ніж батька. Проявляється так званий «материнський ефект», який виявляється у сильному впливі матері на дитину. Багато дорослих жінок, які мають синів, цим вдало користуються. Намагаються використовувати сина, постійно дорікаючи йому: «Забув матір...вже не любиш мене... мама вже не потрібна?»

   Крім того, свекруха часто намагається зобразити невістку в непривабливому тоні: «то лінива, то незугарна.. неохайна» і т.д.    

  Це робиться з однією метою – зменшити значущість іншої жінки в житті сина та  нагадати йомі, що кращої жінки чим мама, він ніколи не знайде.

 Основна причина нелюбові до свекрухи криється в тому, що вона має звичку втручатися у сімейні конфлікти. Зазвичай свекруха стоїть на стороні сина і звинувачує невістку, навіть не намагаючись її зрозуміти. Матері весь здається, що сина всі ображають, а невістка ставиться до нього зовсім не так, як він того заслуговує.

   Варто зауважити, що хлопчиків часто виховують в так званих дитиноцентричних сім'ях. В таких родинах реально психологічно домінує дитина з її потребами та примхами. У дитиноцентричній сім'ї головним завданням батьків вважається забезпечення «щастя дитини». Сім'я існує лише для неї.

  В результаті у дитини формується висока самооцінка, відчуття власної значущості, але зростає вірогідність конфлікту з соціальним оточенням за межами сім'ї. Особливо це проявляється, коли хлопчик виростає, стає чоловіком і вимагає від дружини, аби ним так само опікувалися, як мама в дитинстві.

   Неприйняття невістки як члена родини – ще одна причина внутрішніх сімейних конфліктів. Мати може наполягати, що невістка не рівня її синові, і він насправді заслуговує кращу жінку. В таких випадках свекруха може стати розлучницею і справжньою загрозою для сім'ї. Єдиним варіантом уникнення сварок з мамою чоловіка – є окреме проживання з батьками та обмежене спілкування.

    Звичайно, буде великою помилкою вважати, що всі свекрухи налаштовані стати розлучницями та обов'язково будуть ненавидіти невісток. Якщо мати при здоровому глузді та бажає своєму синові добра, вона не стане на перепоні його вибору. Є безліч прикладів сімей, де чудові стосунки між свекрухою та невісткою. Але як підказує практика, частіше буває навпаки.

   Якщо  ж ви жінка, яка народила сина та має намір в майбутньому стати свекрухою, обов'язково познайомтеся з відвертою сповіддю жінки (невигаданою):

"Пишу цього листа, а за вікном цілковита тиша й темрява — годинник показує другу ночі. Чую, як за стіною дихає уві сні мій сорокап'ятирічний син. Він ніколи не пробачить мені, а я ніколи не пробачу собі — як важко жити з цим тягарем...

    Народила пізно — у тридцять три роки, як кажуть, для себе. Чоловіка ніколи не було, якось не складалось. І тому коли від випадкових стосунків завагітніла, сумнівів не мала: народжуватиму.

  Лише тепер розумію, як це егоїстично — народжувати для себе. Адже дитина має право на батька, повноцінну сім'ю. Як і більшість матерів-одиначок, пнулася з останніх сил, щоб у сина було все, як в інших дітей. Думку, що колись у його житті з'явиться інша жінка, крім мене, гнала від себе.

    І ось цей момент настав. Син привів у дім дівчину. Мені здалося, що земля йде з-під ніг, що в мене крадуть дитину, що мене зрадили. А коли побачила, з якою ніжністю син дивиться на наречену, відчула, як у душі росте ненависть до дівчини. Потім у мене з сином була довга розмова. Я кричала, плакала, що присвятила йому все життя, віддала йому всю себе, ну навіщо йому вона, якщо є я. Але... дівчина була вже вагітна.

      Коли вони одружились, висунула умову: жити зі мною, хоч у нас стояла пусткою інша хата. Невістка, звісно, хотіла господарювати окремо, але син став на мій бік. Так і повелося: я розпоряджалася всім, а молоді виконували роботу. Без мене не приймали жодного рішення. Навіть зарплату син віддавав мені.

  Час від часу між мною і невісткою спалахували сварки, але син не втручався — боявся засмутити маму, що мене дуже тішило. Лише тепер розумію, що виховала не чоловіка, а мамія, і це зруйнувало його шлюб.

    І тепер, коли читаю шлюбні оголошення, у яких мами шукають дружин своїм немолодим синочкам, пишуть, що «приймемо невісточку до себе», та ще й висувають до майбутньої кандидатури ряд вимог, гірко посміхаюсь, бо впізнаю себе. І хочеться кричати: дівчата, стережіться і таких матусь, і таких синочків, бо мама хіба що в ліжку з вами не спатиме.

  Але такою розумною стала лише тепер. А багато років тому невістка від нас пішла, забравши дитину. Та перед цим вона відкрила сину очі й на нього, і на мене. Пояснила, що з таким матусиним синочком жодна нормальна жінка не житиме, і покинула. Син запив, а згодом знайшов першу-ліпшу й пішов до неї, грюкнувши дверима.

Я намагалася вдаватися до шантажу—вигадувала собі хвороби, вимагала постійної уваги, але нічого більше не діяло. Син взагалі перестав на мене зважати. Тоді спробувала налагодити стосунки з першою невісткою — прийшла і заявила, що відпишу єдиному онуку хату. Але там мене висміяли і запевнили, що від мене з моїм синочком їм нічого нетреба. Невістка дорікнула, що в неї через мене не склалося особисте життя, -а онук виріс без батька.

    Син повернувся до мене — з другою жінкою також не склалося. Він пив і звинувачував мене в тому, що я зламала йому життя своїм материнським егоїзмом. Нещодавно в транспорті почула слова молодої матусі двох синочків. Вона розповідала, що віддає дітям усю себе, кожну свою вільну хвилину. Потім жінка замислилась і сказала: «Але коли прийде час, я повинна буду знайти в собі сили відпустити дітей». Я не стрималась, стисла її руку в своїх долонях і сказала: «Дай Боже, дитино, тобі мудрості. Мені, на жаль, її забракло».

На годиннику — четверта ночі. Чую, як за стіною повертається у ліжку мій одинокий син. Одинока і я. Атак хотілося б себе бачити щасливою бабусею у великій родині. І так могло бути...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua