Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

жінка-депутат Верховної РадиПитання євроінтеграції неможливо розглядати без питання гендерної політики.

 Адже для багатьох європейських країн активна участь жінок в політиці та економіці давно стала невід’ємною частиною демократичного суспільства.

   Українські законодавці вирішили й собі зробити черговий крок до паритетних стосунків у політиці. Відразу два законопроекти про гендерне квотування у виборчих списках зареєстровано  у Верховній Раді України.

    Квота має бути не меншою 30 – 35 % для представників однієї з статі, а у першій п’ятірці виборчого списку не повинно бути більше чим 3 представники однієї статті.  Про таку ініціативу стало відомо на парламентських слуханнях «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків: проблеми та дієвий шлях їх вирішення», що днями відбулися в Києві.

Якщо буде прийнято відповідний закон, а головне його виконуватимуть лідери партій, то у політиці та в  органах місцевого самоврядування суттєво збільшиться кількість жінок. 

 Подібні закони були прийняті  в багатьох країнах світу і позитивно вплинули на представництво жінок в політиці та економіці. Нині  в Україні лише 10% жінок в парламенті, але при цьому третину всіх законодавчих ініціатив до Верховної Ради подають саме жінки"  – зазначив у своєму виступі Перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік.

Незважаючи на те, що в Україні діє ціла низка законодавчих актів  щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, дійсна  ситуація залишається далекою від ідеальної. Зокрема  середній розмір пенсії жінок  становить лише  71,5% від пенсії чоловіків.

Така ситуація пов’язана з диспропорцією в доходах чоловіків та жінок. Фактично жінки займають посади з більш низькою зарплатою, що призводить до суттєвого розриву в оплаті праці жінок та чоловіків – понад 20%.

Цікава статистика щодо жінок та чоловіків  була оприлюднена у стінах Верховної Ради  під час парламентських слухань:

В Україні 55% усіх безробітних – жінки;

Жінки очолюють лише 12% великих підприємств в Україні;

80% громадян пенсійного віку – самотні жінки;

З 7000 заяв про зґвалтування лише 2000 заяв було розглянуто у судових інстанціях та винесено вирок ( з 2009 – 2012 р. інформація МГО «Ла – Страда»);

Понад 120.000 тисяч українських чоловіків у 2012 р. були притягнуто до кримінальної та адміністративної відповідальності за домашнє насильство;

Щогодини в Україні мінімум 15 жінок стають жертвами домашнього насильства;

20% українських жінок готові займатися власною справою;

Лише 1, 5% українських чоловіків беруть відпустку по догляду за дитиною до трьохрічного віку;

В Україні 77% державних службовців – жінки, але серед керівників першої категорії лише 13% жінки;

 В Україні не має жодної жінки серед керівників обласних державних адміністрацій. Євроінтеграція вимагає гендерної рівності!

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua