Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

гендерна нерівністьДемократична тенденція -  запровадження квот для збільшення жінок у владі та економіці врешті наближається  до України.

    Міністерство соціальної політики під керівництвом Наталії Королевської підготувало законопроект щодо запровадження 30% квот на представництво жінок у владі та в державному секторі економіки.

     Міністр соціальної політики Наталя Королевська відзначила, що занизький рівень представництва жінок в Україні на керуючих посадах безпосередньо вплинув на те, що наша країна у рейтингу Всесвітнього економічного форуму щодо рівноправ’я за статтю посідає лише 64 місце з 135 країн.

«У нашій країні жінки очолюють лише 15% середніх підприємств, а великих – 12%. Менше 10% економічних ресурсів держави перебувають під управлінням за участі жінок. При тому, що чисельність жінок у країні вища за чисельність чоловіків.»

Також Наталія Королевська  поінформувала, що відповідна законодавча ініціатива є частиною Державної програми з утвердження гендерної рівності на період до 2016 року, над якою зараз працюють у відомстві.

 «За критеріями ООН, 30% жінок – це мінімальний критичний «поріг» їхнього представництва, який дозволяє впливати на політичні процеси. У європейських країнах такі ж норми діють і в економіці. Тому саме «квоту» у 30% ми заклали у наш законопроект щодо обов’язкового представництва жінок не тільки в органах законодавчої та виконавчої влади, а й у керівництві комерційних структур державної форми власності», – сказала Наталя Королевська.

 Наразі у Європі більшість компаній та політичних партій дотримується вимог паритету, затверджених на законодавчому рівні - представництво  жінок не може бути нижчим 40% у тій чи іншій структурі. В іншому разі компанії (партії)  доведеться сплатити штраф або ж ліквідуватися. В Україні відсутні подібні санкції чи закони, що регулюють представництво жінок у владі, економіці.

 У   жовтні 2013  року в залі пленарних засідань Верховної Ради України пройдуть парламентські слухання на тему: "Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Проблеми і дієві механізми їх вирішення".

Всі зацікавлені зможуть отримати  інформацію про хід та результати виконання "Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року", про стан підготовки Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року та заплановані заходи щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на відповідний період, а також пропозиції до рекомендацій парламентських слухань.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua