Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

  25 лютого біля стін Верховної Ради має відбутися жіночий марш «Поверніть нам наші права». Організатор події - всеукраїнський жіночий рух за «Вільну Україну» .

   Лідер руху Раїса Шматко запевнила, якщо їхні вимоги не виконають, то 20 березня 2013 року вони влаштують всеукраїнський страйк.

   Жінки вимагають скасування медичної реформи, звільнення політв'язнів, захист жінок від домашнього насилля, виключення з Кримінального процесуального кодексу України пунктів, що стосуються зокрема обшуку помешкання і анонімних доносів.

Втім, не має жодного сумніву, що даний марш є чітко спланованою подією, за якою стоять окремі політики. Основна ціль жіночого маршу – домогтися звільнення Юлії Тимошенко з в'язниці. Жіночі права про які йдеться в заголовку, організатори розглядають лише в контексті порушення прав «несправедливо засуджених політв'язнів». Чи допоможе тиск на президента покращити  права жінок в Україні питання риторичне.

    Раїса Шматко не приховує, що підтримує погляди та дії депутатки Олександри Кужель: «... Вчинок наших опозиційних жінок у ВР вважаю останьою краплею. Тому цілком та повністю пітримуємо виступ Олександри Кужель у ВР і надалі будемо висловлювати свої протестні настрої в усіх доступних законодавством формах.» -  (Сторінка події у мережі фейсбук).

  Яким чином цей марш має поліпшити становище українських  жінок, які потерпають від домашнього насилля чи безробіття поки що не відомо. Адже більшість вимог Всеукраїнського жіночого маршу присвячені захисту прав однієї особи – Юлії Тимошенко.

  Шкода, що і цього разу відбувається чергова спроба маніпулювати проблемами жіночих прав та можливостей в українському суспільстві. Перед тим, як взяти участь в події, уважно ознайомтеся з вимогами:

Вимоги, стосовно Всеукраїнського жіночого маршу
«ПОВЕРНІТЬ НАМ НАШІ ПРАВА!»

1. Правовий блок:
Вимагаємо від Президента України стати гарантом Конституції
Скасувати дію Податкового Кодексу
До прийняття Трудового Кодексу провести публічні обговорення з громадськістю
Заборонити продаж землі
Терміново відмінити пенсійну та медичну псевдо-реформи
Повернути нам гарантовану, кваліфіковану, безкоштовну медицину та освіту
Повернути право на недоторканість нашого житла
Повернути право на вільне воєвиявлення наших думок без погрози безпідставного арешту
Повернути право на вільне пересування по країні без безпідставної вимоги документів
Виключити з КПК пункт про прийняття анонімних доносів

2. Захист громадських свобод
Вимагаємо термінового звільнення всіх політичних в'язнів, та несправедливо засуджених ув'язнених
Забезпечити вимогу Ю.Тимошенко, щодо нагляду за її перебуванням в лікарні та в'язниці виключно жінками-наглядачами. Вилучити камери спостереження з місць де проводиться особиста гігієна.
Вимагаємо надати можливість Ю.Тимошенко зробити відео звернення до народу України

3. Захист жінок, які потерпають від домашнього, суспільного та державного насильств
• Вимагаємо додати до КПК України статтю, яка буде нести за собою кримінальну відповідальність з реальним відбуттям покарання у в'язниці за насилля проти жінок
• Вимагаємо терміново припинити переслідування жінок-депутатів, які перебували в лікарні у Юлії Тимошенко
• Вимагаємо покарання тих осіб, які скоїли насильство проти жінок-депутатів, що виконували свої службові обов'язки, перебуваючи в лікарні у Юлії Тимошенко.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua