Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

46% українських чоловіків та 62% українських жінок погодилися з твердженням, що саме чоловіки найбільше заважають українкам займатися політикою.

   Такі дані були оприлюднені Українським центром економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Опитування було проведене в листопаді 2012 р. щоб дослідити перепони, які стоять на заваді участі жінок у політичному житті.

Майже половина українців вважає, що кількість жінок, які обіймають виборні посади, недостатня. Однак зізналися, що радше віддадуть голос за кандидата чоловічої статі, ніж жіночої. На їх думку,чоловіки мають перевагу, коли йдеться про силу, жорсткість та рішучість.

     Бажання голосувати за кандидатів жіночої статі більш виражене серед жінок, хоча таких жінок все одно менше ніж тих, які віддають перевагу кандидатам-чоловікам. Лише 12% чоловіків віддають перевагу кандидатам-жінкам. Також опитування засвідчило, що найбільшу перевагу кандидатам жіночої статі надають люди старшого віку, які проживають на заході України.

  Українці вважають жінок більш душевним, приємними, чесними, етичними, об'єктивними та справедливими. Виборці надають жінкам – кандидаткам перевагу, бо вважають їх менш відірваними від життя, здатними співпрацювати з іншими та правильно розставляти пріоритети.

 Чоловіки – політики, думку виборців,завжди ворогують один з одним, відірвані від простих людей, прийшли в політику заради власної вигоди, занадто пов'язані з олігархами, корумповані.

Перевагою жінок - політиків є те, що вони більше переймаються питаннями захисту дітей, охорони здоров'я, освіти та боротьби з гендерною дискримінацією. Жінки також більше переймаються питаннями пенсійного і соціального захисту, реформування політичної культури.

Серед перешкод, які заважають жінкам брати участь у політиці, українці називають центральну роль жінки у сім'ї, ймовірну відсутність у неї вільного часу та доступу до грошей і зв'язків, а також переконання, що чоловіки просто мають кращі шанси на перемогу.

Понад вісім з десяти респондентів виступають за надання кандидатам жіночої статі рівного доступу до ресурсів і преси, а також забезпечення рівного доступу жінок та чоловіків до перших позицій у партійних списках.

В опитуванні взяли участь 1 210 дорослих громадян з усієї України.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua