Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

     Для сучасної жінки важко уявити життя, в якому вона не має права на освіту, працю, участь в політичному житті.  Те, що ми звикли сприймати за норму сьогодення, ще 100 років тому було рідкістю.

    Згода на шлюб чи на розлучення просто не існувала. Захист материнства? Народжували за роботою – на полі чи на городі, після пологів швидко поверталися знову до праці. Жінки не брали участі в Олімпійських іграх – було заборонено. Грати футбол чи займатися карате – також. Дозволено було бути безправним додатком чоловіка, народжувати багато дітей і працювати, працювати.

   Сучасні жінки й не замислюються, що мають життя, про яке інші мріяли століттями. Ми маємо вдома пральні та посудомийні машини, що дозволяють заощаджувати час. Ми можемо вибирати для навчання будь – який ВУЗ світу і ніхто не змушує нас народжувати п'ятеро дітей.

    Нам не тільки дозволено голосувати на виборах – ми, жінки, маємо право самі ставати політиками, підприємцями, діячами. Всі карти у наших руках! Але чомусь так мало жінок хочуть бути активними, ставити перед собою амбітні цілі, йти до мети. Весь час щось заважає. Нав'язаний з радянських часів ідеал, що жінка має бути перш за все робітницею, дбати про родину і сімейний затишок, ніби паралізував українських жінок. Шкода, що жінки самі продукують стереотипи стосовно своїх можливостей, замість того, аби активно їм протидіяти.

     Варто зауважити, що такі права жінки як згода на шлюб, розлучення, громадянство, захист праці жінки, пов'язаної з материнством, з'явилися завдяки Організації Об'єднаних Націй, що була створена у червні 1945р. Наша держава, одна із перших країн світу, яка підписала статут ООН.

 Статут організації проголошує «рівноправ'я чоловіків і жінок», і вимагає пошани до прав та свобод людини без розрізнення за статю.

  Потрібно визнати, що ООН дуже серйозно переймалася правами жінки. Було створено Комісію зі становища жінок, що схвалила Декларацію подолання всіх форм дискримінації щодо жінок. 1975 рік було проголошено Міжнародним Роком Жінки, а наступне десятиліття проходило під гаслом «Рівність, розвиток, мир» і було названо Десятиліттям жінки.

Коротка хронологія роботи ООН щодо поліпшення становища жінок у світі.
1946 - заснована Комісія зі становища жінок
1952 - Конвенція про політичні права жінок
1957 – Конвенція про громадянство заміжньої жінки
1962 – Конвенція про згоду на вступ до шлюбу, мінімальний вік і реєстрацію шлюбів
1965 – Декларація про захист жінок і дітей в надзвичайних обставинах і в період збройних конфліктів.
1967 - Декларація щодо ліквідації дискримінації жінок
1975 – ООН проголосила Міжнародний рік жінки
1976 -1985 – ООН проголосила Десятиліттям жінки
1979 – Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок
(ратифікували 186 країн світу)
1993 – Декларація ООН про попередження насильства над жінками.

   Україна підписала та ратифікувала всі міжнародно – правові документи ООН, що стосуються прав людини і подолання дискримінації за статю, а отже зобов'язана їх виконувати. Але на справі, документи та цінності ООН часто ігноруються в Україні. Поліпшити права жінок - головна рекомендація членів - ООН під час нещодавнього звіту України про права людини у Женеві.

    Явна дискримінація прав жінок спостерігається у політичних процесах, захисті материнства, права на безпеку людини. Проблема бідності серед жінок все ще актуальна. В Україні серед власників великих підприємств тільки 14% є жінками. А загалом понад 70% населення світу, що не мають освіти та злидарюють, жінки. Все це свідчить, що світові організації, серед них ООН, мають посилити роботу щодо поліпшення становища жінок у світі.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua