Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат
Адольф Гітлер Історія вчить, що вона нічому не вчить.
2 вересня  1945 року закінчилася Друга  світова війна, у якій брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн, а загальні людські втрати досягли 50-55 мільйонів осіб. 
 
   Уроки  з трагічних подій Другої світової війни людство так і не винесло: військові конфлікти та тероризм стали ледве не буденною ознакою XXI століття.  Історики та соціологи фіксують, що кількість війн у світі невпинно зростає, більшість з яких  визнані  як «особливо жорстокі» та  «смертоносні». 
 
За останні роки, вперше за період після Другої світової війни, число біженців, шукачів притулку і внутрішньо переміщених осіб в усьому світі перевищило 50 мільйонів чоловік. Призабуті факти про Другу світову війну мають  нагадати, що як і багато років тому, людство платить страшну ціну за  постійні війни, за нездатність вирішити чи попередити конфлікти. Сьогодні мир у небезпечному дефіциті, ставши для багатьох єдиною нездійсненною мрією.
 
У Житомирі, як і в більшості міст України, відбувся Форум «Стеж за грошима», ініційований рухом «Чесно» та ГО “Активна Громада”.  
 
  Дана всеукраїнська кампанія з контролю за прозорістю фінансування партій та кандидатів покликана перш за все примусити кандидатів чесно звітувати про виборчі витрати.
 
Відтепер фінансові  звіти  політичних партій мають бути не просто вчасно подані до контролюючих органів, а й оприлюднені, проаналізовані на рахунок відкритості та прозорості фінансування.
 
Відкритість джерел фінансування –  це механізм, який дозволить обирати власне свого представника у Раді, а не представників  олігархів,  який виступає спонсором виборчої кампанії. Зрозуміло, що депутат, який потрапив до Ради за кошти прихованого благодійника, поставить на перше місце інтереси оліарха, а не співгромадян. Детальніше...
    Новий закон про місцеві вибори, який  було ухвалено  Верховною  Радою,  містить обов’язкову  норму  для політичних партій –  у виборчому списку має бути не менше 30%  представників однієї статі.
 
   Таким чином, законодавчо було запроваджено гендерне квотування, що є дієвим інструментом збільшення кількості жінок у політиці у багатьох країнах світу. Квоти збільшують шанси на те, аби українська політика поповнилася новими обличчями. Детальніше...

Донбас -фотоУ 2006 році в Луганську відбулася Всеукраїнська конференція «Стосунки Сходу та Заходу України: минуле, сьогодення та майбутнє».

   Науковці вже тоді застерігали про небезпеку федералізму, сепаратизму на Донбасі. Їх висновки були невтішні, але прогнозовані: якщо влада не зверне увагу на регіональну полярність Сходу – Заходу, що полягає в разючих протиріччях між  моделями майбутнього розвитку країни, це неминуче призведе до гострої політичної кризи.

 У свідомості народу України Донбас сприймається суперечливо. З одного боку, це потужний промисловий край, край із значним науковим і культурним потенціалом. З іншого боку, Донбас розцінюється багатьма  як спадкоємець цілком освоєного, але певною мірою дикого й небезпечного простору, що стало однією з причин, які поставили країну перед загрозою внутрішнього розколу.

Детальніше...

Микола Рябчук Уривок з публікації «За огорожею Меттерніхового саду». Автор: Микола Рябчук (на фото) - відомий журналіст, публіцист, перекладач. Видання - Незалежний культурологічний часопис "Ї". 

Східна Європа – це не віддалена територія на кшталт Чечні чи Грузії, чи Вірменії. Попри всю свою “неповноцінність” і “недоєвропейськість”, вона розташована все -таки у Європі, а тому, хоч її існування завжди було головним болем для Заходу, її зникнення могло виявитися ще небезпечнішим.

     Спільна загроза зі “Сходу” об’єднувала східних і західних європейців куди дужче, ніж так звана спільна культурна спадщина. “

Азія” – цей могутній і загадковий “Інший” – великою мірою прислужила формуванню “спільної” європейської ідентичности. І хоч західні європейці знали, що “справжня” Європа кінчається десь за Віднем та Ельбою, “несправжня” Європа була для них усе-таки кращим сусідом, ніж “щонайсправжнісінька” Азія.

Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua