Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

найбагатші українкиУ сотні найбагатших людей України − чотири жінки - Галина Герега, Наталія Бондарева, Філя Жебрівська, Ольга Мірошик.

  Їм належить близько 1% сумарних статків «сотні Forbes», який оцінюється в $42 млрд. Сумарний розмір статків чотирьох найбагатших українок - $522 млн

 Експерт у сфері гендерної політики Елла Ламах зазначає, що співвідношення «4-96» − наслідок вкорінених стереотипів, через які жінки усвідомлено продовжують вибирати соціальну роль «міцного тилу».

«Переконана, що жінок було б більше, але основна маса з них вважають за краще підтримувати своїх чоловіків, оскільки їм з дитинства розповідали, що чоловік − голова сім'ї і заробляти гроші − його обов'язок», − описує ситуацію вона.

 Друге обмеження, за її словами, − стереотипне уявлення про жінку як про другорядного члена суспільства, яке заважає їм керувати. «У західних країнах, навпаки, політика спрямована на просування жінок, введено мінімальні квоти на жінок у керівному складі компаній (сприймається неоднозначно через випадки невиправданого просування − Forbes), − зазначає Ламах. − Та й у період економічної кризи жінки показали себе більш гнучкими, а отже − більш ефективними управлінцями, ніж чоловіки».

За її словами, співвідношення 50 на 50 навряд чи найближчим часом буде реальним в Україні. «Але однозначно процес буде прискорюватися. Чоловіче населення скорочується. Жінки більш освічені, змінюється їх самосприйняття», − каже вона. Серед інших факторів, що збільшують роль жінок у бізнесі − зміни, яких зазнає інститут сім'ї, та розвиток інформаційних технологій, які надали рівний доступ до участі в економічних процесах.

Нижче − чотири жінки, які вже зараз займають помітну роль в українському бізнесі.

 галина герегаНайбагатша українка – колишній  секретар Київради Галина Герега, яка з чоловіком Олександром є власниками компанії «Епіцентр», найбільшого у країні DIY-рітейлера (виручка в 2012 році − 14,7 млрд гривень, прибуток − 581 млн гривень).

Галина Герега завідувала фінансами в період становлення «Епіцентру» і зіграла ключову роль у перетворенні невеликого сімейного бізнесу з продажу плитки в 16-ту за оборотами компанію в країні.

«Без Галини теж нічого б не вийшло. Вона дуже скрупульозно стежила за фінансами. Завдяки їй не пропала жодна копійка», − розповідав Forbes один із топ-менеджерів «Епіцентр К» Анатолій Мокроусов.

Статки Галини Гереги − $204 млн, вона посідає 38-й рядок рейтингу Forbes. Її чоловік Олександр Герега − 35-й, зі статками $218 млн. 

Бондарева НаталіяНа другому місці в умовному «жіночому» рейтингу − Наталія Бондарева, власниця «Баядера-холдинг». Її статки − $187 млн, вона 42-га в сотні найбагатших.

«Баядеру» створили в 1991 році Бондарева та її сестра Ольга Нечитайло-Ріджок. Підприємством сестри володіли порівну.

Почавши з продажу імпортного алкоголю і сигарет, компанія швидко зростала і вже наприкінці 90-х років провінційне підприємство з Горлівки могло дати фору найбільшим національним гравцям алкогольного ринку. Бондарева − економіст за освітою, в компанії завідувала фінансовими і правовими питаннями.

Після смерті Ольги Нечитайло-Ріджок у 2012 році від раку, Бондарева стала єдиним власником «Баядера-холдингу». Сьогодні «Баядера» генерує близько 30% усього виробництва горілки в країні й завозить у країну 15% усього міцного алкоголю.

 Філя Жебровська  починала свою кар'єру на заводі «Фармак» бухгалтером. Із 1995 року вона – незмінний керівник компанії, на яку припадає п'ята частина всіх вироблених у країні препаратів.

За свою багаторічну кар'єру Жебровська зуміла відбити декілька спроб недружнього поглинання підприємства, пережити замах на своє життя та вийти з плюсом із декількох фінансових криз.

«Кожна криза сприятливо позначалася на обсягах наших продажів», – казала Жебровська Forbes. Вона пояснює парадокс тим, що під час кризи скорочуються поставки імпортних препаратів в Україні, і в зв'язку зі зниженням доходів населення відбувається переорієнтація на доступніші препарати. Інші рецепти фармацевта – контролювати наявність товарів у роздробі, не захоплюватися кредитами та чітко розуміти довгострокову стратегію компанії – у «Фармак» вона розроблена до 2020 року.

За результатами першого кварталу 2014-го, виторг компанії становив 545,2 млн грн. Статки Філі Жебровської Forbes оцінює в $80 млн – вона посідає 86-те місце в сотні найбагатших.

 
ірина мірошникІрина Мірошник
, голова корпорації «Укрпластик», замикає сотню найбагатших. Її статки – $51 млн. Біля керма компанії вона стала рік тому, у травні 2013-го, після загибелі її чоловіка Олександра Галкіна, засновника компанії.

Кандидат технічних наук Олександр Галкін був не тільки топ-менеджером компанії, а й автором кількох розробок, які вивели «Укрпластик» на світовий рівень.

Сьогодні «Укрпластик» – найбільший у Східній Європі виробник гнучких пакувальних матеріалів для харчової, косметичної, фармацевтичної та інших галузей промисловості, входить у топ-30 світових виробників упаковки. Клієнти компанії – Kraft, Coca-Cola, Nestle, Danone.

Ірина Мірошник також досконало знає сферу, в якій працює компанія, – вона автор численних наукових досліджень із проблем хімвиробництва та інноваційного розвитку.

За матеріалами журналу Форбс.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua