Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

жінка -фермер     В українських фермерських господарствах працює близько 26 тис. жінок або 25% від загальної кількості працюючих. Про це повідомили в агенції «AgriSurvey».

     За словами Ганни Квіт, менеджера агенції AgriSurvey, як в Україні, так і в Європі спостерігається тенденція до збільшення частки жінок на керівних посадах в аграрному бізнесі.

   Так, жінки-фермери складають близько 25% керівного складу фермерських господарств України. Однак ситуація дещо інша у сільськогосподарських підприємствах. У них жінок, які мають «право голосу», значно менше – всього 11% від загальної кількості керівників підприємств.

«У той же час, на противагу фермерським господарствам, у сільгосппідприємствах спостерігається позитивна тенденція: за період з 2000 по 2011 рр. кількість жінок-керівників у сільгосппідприємствах зросла з 750 до 1050 осіб», – повідомила Г. Квіт.

Для порівняння, у  Європейському Союзі кількість жінок, зайнятих у сільському господарстві, становить майже 3 млн. осіб або 35% від загальної кількості працюючих. Видатки бюджету ЄС у 2006 році на  сільське господарство становили 53 млрд. євро або 43% бюджету ЄС. Це сприяє розвитку аграрного сектору та появі нових робочих місць. 

 Експерти прогнозують, що кількість жінок-керівників в аграрному бізнесі надалі зростатиме. «У Європі та світі роль жінки в аграрному бізнесі з кожним роком зростає. Наприклад, ще 10 років тому жінок-фермерів у Великобританії взагалі не було. Сьогодні ж їх нараховується близько 23 тис., у той час як чоловіків-фермерів – 119 тис.», – зазначила менеджер агенції AgriSurvey.

 
     Причому, за словами експерта, суттєві зміни в гендерній структурі відбуваються саме зараз. Так, у 2012 р. кількість жінок-фермерів у Великобританії зросла на 6 тис., а чоловіків-фермерів – знизилась на 5 тис. Тому можна стверджувати, що роль жінок в українському аграрному секторі лише зростатиме, тим самим повторюючи світові тенденції.
 
Такі прогнози підтримує  компанія  - GP Group, яка  за підтримки Фонду суспільної безпеки розробила методологію опитування роботодавців, що дозволяє безпосередньо отримувати дані від учасників ринку про майбутні робочі місця. Проект стартував восени 2012 року, і наразі методологія була протестована на 12-ти відомих українських компаніях з різних сфер.
 
Головне завдання цього дослідження –  зібрати прогноз щодо створення робочих місць та визначити фактори, які впливають на кадрову політику підприємств України. За  результатами даного  дослідження через 5 років в Україні  працівники сільськогосподарської галузі будуть найбільш затребувані ринком праці.
 
 
 

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua