Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

найбагатші українкиУ сотні найбагатших людей України − чотири жінки - Галина Герега, Наталія Бондарева, Філя Жебрівська, Ольга Мірошик.

  Їм належить близько 1% сумарних статків «сотні Forbes», який оцінюється в $42 млрд. Сумарний розмір статків чотирьох найбагатших українок - $522 млн

 Експерт у сфері гендерної політики Елла Ламах зазначає, що співвідношення «4-96» − наслідок вкорінених стереотипів, через які жінки усвідомлено продовжують вибирати соціальну роль «міцного тилу».

«Переконана, що жінок було б більше, але основна маса з них вважають за краще підтримувати своїх чоловіків, оскільки їм з дитинства розповідали, що чоловік − голова сім'ї і заробляти гроші − його обов'язок», − описує ситуацію вона.

Детальніше...

жінка- підприємець   В українському  бізнесі лише 12% жінок очолюють великі підприємства. Це  дуже низький показник, який свідчить, що жінкам – підприємцям сьогодні вкрай необхідна  підтримка та знання.

    Не чекати на допомогу держави вирішили організатори  Форуму  « Українки в бізнесі: власна справа - розвиток і успіх». Вони запросили на практичний форум жінок – підприємців з східного  регіону України, аби  підтримати розвиток  жіночого бізнесу.

   В рамках події заплановано бізнес-сесії  за основними тематиками: фінанси, юридичні аспекти, маркетинг і звичайно лідерство, без якого всі попередні складові втрачають сенс.

   Взяти участь в даній події зможуть власниці бізнесу, якому ще не виповнилося 5 років. Учасницям розкажуть на які аспекти потрібно звертати увагу в перебігу перших 5 років роботи, щоб «виростити» здорову, сильну компанію.

Організатори Форуму  чекають на почесних  гостей, ними будуть:

Джеффрі Пайєтта - Посол США в Україні;

Елізабет Хорст  - Заступник радника з економічних питань в Україні;

Володимир Лифар - директор корпорації «Бізнес-Майстер Дніпро», автор проекту «Стратегії жіночого успіху»;

Удод Євгеній Петрович, Голова Дніпропетровської обласної ради та інші.

У рамках заходу пройде презентація першої в Україні бізнес-платформи для жінок-підприємців, на якій вони в подальшому зможуть продовжити спілкування та онлайн – навчання.

Детальніше...

жінка -фермер     В українських фермерських господарствах працює близько 26 тис. жінок або 25% від загальної кількості працюючих. Про це повідомили в агенції «AgriSurvey».

     За словами Ганни Квіт, менеджера агенції AgriSurvey, як в Україні, так і в Європі спостерігається тенденція до збільшення частки жінок на керівних посадах в аграрному бізнесі.

   Так, жінки-фермери складають близько 25% керівного складу фермерських господарств України. Однак ситуація дещо інша у сільськогосподарських підприємствах. У них жінок, які мають «право голосу», значно менше – всього 11% від загальної кількості керівників підприємств.

«У той же час, на противагу фермерським господарствам, у сільгосппідприємствах спостерігається позитивна тенденція: за період з 2000 по 2011 рр. кількість жінок-керівників у сільгосппідприємствах зросла з 750 до 1050 осіб», – повідомила Г. Квіт.

Для порівняння, у  Європейському Союзі кількість жінок, зайнятих у сільському господарстві, становить майже 3 млн. осіб або 35% від загальної кількості працюючих. Видатки бюджету ЄС у 2006 році на  сільське господарство становили 53 млрд. євро або 43% бюджету ЄС. Це сприяє розвитку аграрного сектору та появі нових робочих місць. 

Детальніше...

      Багато жінок, які проживають у сільській місцевості бідкаються на життя: то грошей не вистачає, то роботи.

 Але ж завжди можна розпочати власну справу, було б бажання.  Навіщо довго думати над бізнес – ідеями, якщо можна займатися улюбленою справою та заробляти на цьому?

  В останні роки вироби із сиру набувають  популярності серед відвідувачів  гуцульського краю. У зв'язку  з цим ліпка із сиру стає справою прибутковою.

    Майстрині, які  ліплять із сиру чудернацькі вироби,  не мають відбою від гостей.  Останні можуть замовити собі на згадку сувенір або  ж  відразу придбати   готові скульптурки. Також карпатські майстрині  пропонують гостям  стати учасником  магічного дійства: подивитися на весь процес перетворення сиру  в  казкові  фігурки  та   спробувати власноручно виготовити виріб.

Сир, на перший погляд, непридатний матеріал для формотворення, проте народ знайшов нові  способи його  обробки,  що робить  сир більш пластичним, ніж глина чи віск.     

“Баранчики, калачі, фірмаки  можуть стояти дуже довго і 20 років, потім можна їх ужити,  треба лише кинути у гаряче масло, то сир розпуститься і стає  добрий до їди. “  – стверджує відомий дослідник і етнограф XIX ст. Володимир Шухевич.

Кожний виріб виліплений із натхненням та  бездоганністю виконання. Майстрині  заспокоюють себе усвідомленням того, що їхні  вироби принесуть у чийсь дім радість і затишок, а особливо   дітям, як іграшки.  Гості  і самі  мають змогу стати свідком таємничого дійства, що сягає корінням у давні віки.

  

Детальніше...

Бізнес - це гра і, якщо Ви не ознайомитеся з правилами гри ще до того, як почнете грати, ви приречені на поразку.

   І байдуже, що це за гра: футбол, баскетбол, шахи - правила потрібно знати. Бізнес - не виняток.

   Бізнес - це гра, де правила неписані. І чоловікам не треба їх читати. Чоловічий розум «писав» ці правила задовго до того, як жінки почали займатися бізнесом.

     Чоловіки та жінки мають біогенетичні та соціальні відмінності – це факт. Одне з багатьох правил, за якими існує бізнес - це різниця між тим, як чоловіки і жінки сприймають слова «Так» і «Ні». Слово «Так» для чоловіка є остаточним, а для жінки ще потребує доказів.

  Наприклад, запитання жінки: «Любий, ти мене кохаєш?» не остаточне після одержання відповіді «Так», воно потребує подальшого розвитку на кшталт: «А коли ти мене покохав? А чи будеш ти мене кохати завжди?»

Детальніше...

    Нещодавно інститут соціології України провів цікаве опитування. Респондентам пропонувалося дати відповідь на запитання:  “Як ви вважаєте, які з перелічених галузей краще працюватимуть, якщо їх очолить жінка, а які – якщо чоловік, а де статева відмінність немає значення?”.

  Так, 55% респондентів віддали перевагу чоловікам у веденні великого бізнесу, і лише 6% респондентів, вважають, що жінка здатна очолювати великі підприємства. Щодо малого бізнесу, то 61%  вважає, що тут статева відмінність ролі не грає. Тобто, діловим та підприємницьким  якостям жінки, соціум довіряє значно менше, в порівнянні з чоловіками.

     Чому так? Невже дійсно  лідери та керівники з жінок ніякі? Якщо так, то чому в  більшості країн світу значно більше жінок  на керівних посадах чим в Україні?  Відповідь проста – в українському суспільстві відсутня «модель успішної жінки». Образ успішної українки нечіткий та деформований.

   Більшість вважає, що  українська жінка повинна бути успішною насамперед  у сім'ї (тобто вчасно вийти заміж, народити дітей, мати типову роботу – ось тобі й маєш жіноче щастя).  Жінку - підприємця  розглядають як заробітчанку, що через скрутні обставини змушена тимчасово займатися підприємницькою діяльністю.

Детальніше...

   Можете не мучити пошукові системи інтернету аби знайти багатих українок. Соромно признатися, але жінок в Україні, що мають мільйонні статки, можна порахувати на пальцях. Та й на рахунку в них значно менше мільйонів, чим приміром в чоловіків.

    Мало українок – мільйонерок - мало жінок – політиків, цим зв'язком нікого не здивуєш. Адже політика це продовження бізнесу. Переважна більшість громадян вважає, що чоловіки мають перевагу, коли йдеться про рішучість, силу, лідерські якості. Чоловіки частіше ніж жінки  схильні ризикувати в бізнесі, тому й переважають у підприємницькій діяльності.

Однак, жінки кращі менеджери та управлінці - переконані експерти. Лише відсутність грошей заважає жінкам прийти у велику політику. В Україні, щоб бути яскравим політичним лідером не достатньо мати розум та ідеї. Потрібні  мільйони, аби там утриматися. Такому твердженню є сучасний приклад:

Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua