Картини сільської художниці підкорюють світ

художник Олена КравченкоВона ніколи не була на морі, але малює море. Вона ніколи не бачила гори, але малює гори. Ця жінка взагалі ніколи ніде не була, крім рідного села Калинівка, і тому на її картинах лише квіти, коні та сільські хати.

 Олена Кравченко ( на фото)  – звичайна сільська жінка, яка має лише середню освіту  і ніколи не вчилась малювати у художній школі.

   Удень вона косить траву, ходить за плугом, рубає дрова, а ввечері сідає за малювання. Дивовижно, але її  картини  зачаровують  з першого погляду та знаходять відгуки в найстриманіших   прихильників мистецтва.

Олену Кравченко порівнюють з Марією Приймаченко, Катериною Білокур, але  в художньому аспекті порівняння неможливе, бо жінка з художників лише бачила роботи Айвазовського.

Англія, Іспанія, Італія – до  цих країн  вже відправились перші роботи невідомої поліської художниці, яка часто просто дарує свої картини.

« У мене було понад 50 картин, а залишилось 15. Коли не має чого подарувати родичам і знайомим, то дарую картини.  Хоча витрачаю на одну роботу щонайменше три місяці, ніколи не жалкую за ними» - зізналася  Олена на першій  персональній виставці у м. Житомирі, яка виникла за ініціативи місцевих журналістів.

Фото робіт Олени Кравченко:

 

Олена Кравченко крім таланту художниці, має ще й один гектар землі, стареньку матір та сестру Любу, що допомагає їй знаходити гроші на фарбу та полотно. Але своєю  справжньою сім’єю Олена  вважає улюблену кобилу  на ім'я Біла. 

Жінка обожнює  коней та каже , що саме ці тварини дають їй найбільше натхнення  та енергію. Власне  ідея взятися за пензель виникла ще в школі, де улюбленим уроком було малювання. На таких уроках вона любила ліпити або малювати коників. Тому в найближчих планах художниці створити серію  картин,  на яких головними будуть коні.

   Але  одними тваринами Олена Кравченко не думає обмежуватися, приваблюють такі жанри як  портрет, гірський  пейзаж, морська тематика. Щоправда це лише мрії – побачити море та гори, бо у свої 35 років Олена має  тільки роботу на городі, яка не приносить жодного прибутку.

   Аби приїхати до Житомира на виставку вона зібрала останні заощадження та все одно не думає кидати малювати. Каже, що  це її справжнє покликання та сенс життя. Щоб  допомогти  сільській художниці придбати фарби, місцеві журналісти  за 1000 гривень придбали в Олени картину «Соняхи», яку подарували місцевій дитячій лікарні.

Якщо ви  бажаєте допомогти  Олені Кравченко розвиватися та знаєте, як можна її підтримати, ми залюбки передамо вам контакти художниці. Напишіть нам на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...