Як святкують Новий Рік та Різдво у світі
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 3737
Святкування Нового року є одним із найдавніших свят. Уперше згадку про нього ми зустрічаємо у стародавньому Вавилоні понад 4000 років тому. Відомо, що близько 2000 року до нашої ери вавилонський новий рік починався коли на небі вперше з'являвся серпик молодого місяця (після свята весняного рівнодення).
Сьогодні, звісно, не скрізь Новий рік пахне ялинкою і снігом, і не скрізь відзначається в ніч з 31 грудня на 1 січня. Та при всьому розмаїтті традицій новорічно-різдвяні свята в різних країнах мають спільні риси: це прощання зі старим роком, сподівання, що неприємності залишаться в минулому, а в новому році все зміниться на краще. Втім, аби святкові побажання здійснювалися, кожна країна дотримується своїх новорічних звичаїв. Тож як зустрічали й зустрічають Новий рік і Різдво в різних країнах світу?
Багатоликий замок Радомисль
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 4406

Олеський замок овіяний легендами та романтикою
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 6048
Хто з нас не любить бувати в замках? Особливо в тих, які овіяні численними легендами, загадковими подіями та історіями про скарби.
Якщо ви належите саме до шукачів романтики, відвідайте замок в селищі Олесько. Він знаходиться за 72 км від м. Львова та вважається одним з найкращих замків України.
Хоча ще наприкінці 19 століття від замку лишилися одні руїни, а в різні часи будівля слугувала і школою, і монастирем, і навіть складом боєприпасів.
Але якими б значними не були пошкодження, замок, мов той птах Фенікс, відроджувався у прямому значенні слова з попелу. Він існує ніби наперекір часові, приваблюючи сотні туристів з усього світу. (Фото - Володимир Ящук).
Вікторина про Україну: легенди і міфи
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 11336
Що ми знаємо про Україну, крім того що живемо на її просторах? Щоденно ми чуємо сотні найменувань міст, сіл, річок, гір, які часто мають незрозумілі або курйозні назви.
«Архівом, літописом землі» назвала топоніми професор Алла Коваль, відомий український мовознавець. З правічних глибин несуть вони до нас відомості про ту місцевість, яку називають, про людей, які творили назви.
Але дуже часто ці «архіви» настільки давні, що містять більше легенд і міфів, ніж наукової правди. Докопатися до першооснов назви, з’ясувати її етимологію - що може бути цікавішим?
Тож, розгорнувши уявну географічну малу, поміркуймо над цікавими, а подекуди й курйозними назвами, які на ній трапляються, і спробуймо зробити для себе хай не «великі географічні», а хоча б маленькі лінгвістичні відкриття.
Литва - країна озер та бурштину
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 5370
Сьогодні Литва впевнено наздоганяє розвинуті країни Європи за економічними та соціальними показниками.
Нині багато кроків литовської влади спрямовані на те, аби відкрити світові Литву. Адже це дивний край, у якому 2830 озер, що займають майже 2% території країни. Це країна, у якій можна знайти велетенські дюни та незвичайні парки, відвідати Музей Бурштину, де представлені понад 28 000 експонатів. Бурштин - справжній скарб країни: це скам’яніла смола хвойних дерев, яким понад 35 мільйонів років.
Пішохідний туризм - спорт для сильних
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Перегляди: 6046
Майже 200 км по крутим гірським масивам, які доводилося долати вдень та вночі. На плечах - важкий рюкзак, в руках - ліхтарик, попереду – вершини. Тут не має місця словам «стомився, не можу, не хочу».
Зручності особливі: хочеш помитися – купайся в річці, хочеш відпочити – спи на землі, хочеш їсти – візьми «Снікерс». І так 10 днів. Такі умови прийнятні лише для сильних та витривалих людей. Тому на Чемпіонат України «Спортивні туристські походи» запрошують винятково сильних учасників.
На початку жовтня, в Івано-Франківську, на чемпіонат з пішоходного туризму зібралися 12 команд, аби поборотися за право підкорити Карпати. Суть змагання - пройти маршрут з мінімальною кількістю штрафних балів.
До речі, у кожній команді були дівчата, але не для готування борщу хлопцям. Як зауважили судді чемпіонату, жінки - учасниці змагань приємно вразили гарною фізичною підготовкою та витривалістю. Вимоги до дівчат аналогічні, що й до хлопців, хіба що рюкзак був трішки легший. А взагалі, під час чемпіонату, учасникам доводиться частенько перебувати в екстремальних ситуаціях, тому відбір спортсменів доволі строгий.
Шацькі озера -окраса України
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Перегляди: 5900
Волинь, Шацький Національний парк, озеро Світязь - і донині кожен світанок у цих краях відкриває нашому зору й серцю справжню казку.
В міру того, як спадає з довколишніх просторів серпанок туманів і сутінків, проступають з ночі задумливі субори, підсвічені тендітними стволами берізок... скраплені росою луги з мальовничими копичками сіна... трепет прибережних очеретів...
І нарешті в перших променях сонця прорізається завершальним відблиском головна окраса — плеса водних обширів, величні люстра природи...
Волинь називають краєм озер, їх тут понад двісті. Та в цьому осяйно - голубому намисті чи не найкоштовніша і вже, безперечно, найвідоміша низка природних перлин — Шацькі озера: двадцять сім великих і малих плес загальною площею понад 70 квадратних кілометрів мальовничо вписалися в ясне обрамлення лісів, боліт, лугів рівнини між Західним Бугом і Прип'яттю - ніби душа чарівної подільської природи, її найсвятковіший і найдосконаліший витвір.
Найбільше з-поміж озер — Світязь — величають «українським Байкалом» за унікальну прозорість води і поважні розміри одного з найбільших озер України (Світязь більший за площею, ніж Балатон, глибший від Ріци й Азовського моря).
Таке порівняння умовне: звичайно ж, Світязь — краплина на тлі сибірського гіганта: той більш ніж у тисячу разів осяжний за площею та в триста разів глибший від рекордної западини Світязя.
Планета Земля також жінка
- Деталі
- Категорія: Туризм
- Перегляди: 5264
Можна скільки завгодно говорити про мандри і подорожі по світі. Можна захоплюватися іншими країнами, материками або частинами світу.
Але ніколи не потрібно забувати про велетенську жінку, яка дала можливість кожному з нас насолоджуватися сповна цим життям. Її ім’я – планета Земля.
Сьогодні вчені в один голос твердять: Земля - це не суміш глини та каменю, це живий організм, а ми для неї маленькі комахи, що живуть на її прекрасному тілі.
Деякі з комах (людей) справжні паразити, влаштовують ядерні вибухи, висушують моря, руйнують гори та ліси, ховають в надрах токсичні відходи. А Земля терпить, прощає та дозволяє й далі людині проживати життя.
Природа планети Земля, природа всієї Галактики – це природа жінки. Ще в перших системах світогляду Земля розглядається як «мати» небесних світил, як одухотворене тіло, на лоні якого живе людина. Як справжня жінка, планета Земля ніколи не розкриває повністю своїх таємниць. Греки називали її Гея, а ріки, гори, моря, пустелі були її дітьми.