«Нива» - легенда українського жіночого футболу

12-08-06 foto1   Лише в 1900 році жінки всього світу отримали можливість брати участь в Олімпійських іграх, що беруть свій початок з давніх часів. Тобто до того часу   лише чоловікам надавалося беззаперечне право на демонстрування своєї сили та вміння.

  За підсумками останнього століття можна констатувати, що відбулося багато змін в різних видах спорту за структурою представленості у них чоловіків та жінок. Жінки у спорті давно подолали гендерний стереотип, що жінки слабка стать. Адже вони нарівні беруть участь у спортивних змаганнях. Чого не можна сказати про такий вид спорту як футбол.

       Сказати що жіночий футбол в Україні непоширений – це нічого не сказати. Цей вид спорту жінки «подарували» чоловікам, зайнявши при цьому скромну роль вболівальниць. Вони зробили це даремно та не на користь тих дівчат, які з дитинства мріють стати футболістками. Тепер останнім треба долати певні гендерні стереотипи, та доводити, що дівчата можуть грати у футбол не гірше чоловіків.

     Чи був колись жіночий футбол в Україні? Був! Та ще й який! Протягом 1989- 1991р. маловідома команда «Нива» з невеликого містечка Баришівка під Києвом зуміла стати тричі чемпіоном і володарем всіх можливих кубків СРСР. Українки обіграли просто незліченну кількість команд всіх союзних республік. Навіть імениті московські та ленінградські клуби, що вважалися фаворитами змагань поступалися «Ниві». Це свідчить, що українки можуть грати у футбол на дуже високому рівні. Навіть при тому мінімумі коштів, які виділяються державою сьогодні на розвиток жіночого футболу.

Успіх «Ниви» зупинися після розпаду  Радянського Союзу і в 1991 р. на престижному міжнародному турнірі у Канаді, обігравши 114 жіночих команд з усього світу, вони здобули свій останній тріумф.

Історія Українського жіночого Футболу в датах:

У 1989 році в Радянському Союзі з’явилася Асоціація жіночого футболу.

1989 - команда українок «Нива» дебютувала на першому офіційному чемпіонаті жіночих футбольних клубів СРСР, здобувши «срібло».

У 1990 - «Нива» стала переможцем першого чемпіонату СРСР серед жінок, здобула Кубок СРСР.

У 1991 - «Нива» знову стала чемпіоном СССР.

1991 – «Нива» здобула перемогу на міжнародному турнірі у Канаді.

1992 – Засновано Комітет жіночого футболу, що є постійно діючим органом Федерації футболу України. 

2009 - Національна збірна України з жіночого футболу здобула у Фінляндії на чемпіонаті Європи 7 місце.

На сьогодні в Україні існує лише 8 жіночих команд з шести регіонів України.

12-08-06 foto2

12-08-06 foto3

12-08-06 foto4

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...