Хай завжди буде тато!

 Про повагу до жінки та матері сьогодні говориться чимало. А про авторитет батька, що невпинно падає в українській сім’ї, згадують край рідко. Однак  тато потрібен дитині не менше, чим мати. Присутність батька вкрай важлива як для дівчинки, так і хлопчика.

    Шана до батька завжди  була традиційною в Україні. Народні прислів’я тому підтвердження: шануй батька та Бога — буде тобі всюди дорога;  не навчив батько — не навчить і дядько; лаяти батька та матір погано. Сьогодні до чоловіків – татусів суспільство не дуже прихильне.

    Згідно законодавства вони й нібито мають право на декретну відпустку, але на справі не користуються ним. Жоден роботодавець не схвалить такого кроку свого підопічного, та й самі чоловіки часто вважають, що дитиною має займатися тільки дружина. Це помилка, тому що батько в Україні ніколи не відсторонювався від процесу виховання своїх дітей. 

   Особистим прикладом татусі прищеплювали дітям високі моральні якості та чесноти. Слово батька було законом. Батько міг вбити свого сина за зраду чи брехню ( згадайте  Тараса Бульбу або  Івана Гонту). Батько міг вигнати  з доми  дочку за  гулянки чи позашлюбну дитину (поема Т.Шевченка "Катерина"). Такі рішення не були простими для нього, але моральні принципи, що передавалися з покоління в покоління, клятва та честь батька  були важливіші за життя власних дітей.

  Сьогодні українські татусі переживають не кращі часи. Розлучені тати або ті, що перебувають у цивільному шлюбі зазнають гендерної дискримінації .Так,  якщо для матері- одиначки чи розлученої  жінки передбачені соціальні виплати на дітей, то чоловіки, що виховують дітей самотужки, ніякої допомоги не отримують. На противагу званню «Мати –героїня» чомусь досі не існує звання «Тато –герой». Це несправедливо, адже є татусі, що взяли на себе повністю  виховання дітей.

 В Україні до сьогодні не затвердили на законодавчому рівні  офіційного свята Дня Батька. У 2008р. був  підготовлений проект указу Президента України «Про день батька», але рішення відклали через фінансову кризу, до покращення економічної ситуації в країні. Тоді громадськість провела Перший всеукраїнський форум «Роль чоловіка як батька в сім’ї та суспільстві» та оголосила кожну третю неділю вересня Всенародним Днем Батька в Україні.

 До речі, день Батька давно відзначається на національному рівні  в багатьох країнах світу. Українські татусі також заслуговують аби суспільство виразило до них повагу та любов. Адже  саме любові  найбільше потребують усі створіння на планеті Земля, і чоловік тому не виняток. Чоловіки не звикли відверто розповідати про свої почуття та емоції, але це не означає, що вони нічого не відчувають. Проявляючи свою увагу до дітей, дружини , рідних, татусі  чекають на віддачу та розуміння, але не завжди отримують його. Кажуть, що чоловіки також плачуть, тільки сльози в них капають не з очей, а прямо з серця…

 Любі татусі, дякуємо Вам за те, що ви поруч, за те, що можна доручити вам найцінніше – життя дитини, за те, що ви вмієте розуміти і прощати. І  завжди  пам’ятайте  слова  дитячої пісні, що насправді втілюють мрію кожної дитини – бути у щасливій  сімї:

ХАЙ ЗАВЖДИ БУДЕ СОНЦЕ!

ХАЙ ЗАВЖДИ БУДЕ МАМА!

ХАЙ ЗАВЖДИ БУДЕ ТАТО!

ХАЙ ЗАВЖДИ БУДУ Я!

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...