Максим Гладунець - професійний фотограф

Максим Гладунець     Максим Гладунець  - молодий житомирський фотограф. Таких привабливих чоловіків із фотокамерою сьогодні чимало. Конкуренція серед професійних фотографів з кожним днем загострюється, адже модна  та універсальна  цифрова техніка  стала доступною для більшості людей. Тому  потреба в  послугах фотографа  вже не так виражена,  як приміром десять років тому.

   Але Максим у першу чергу молодий татусь , який не побоявся зробити виклик гендерним стереотипам. Коли в нього народилася донька, він пішов у декретну відпустку, а дружина продовжила кар’єру. Тепер вона директор успішного підприємства, а він - не менш успішний фотограф.

Як не загубитися серед тисяч любителів світлин  та створити фото, що мало би власний стиль, як встигати поєднувати роботу із доглядом за дитиною - про це та інше в розмові з Максимом Гладунцем,  ексклюзивно для Жінки - Онлайн.

-         Максиме, Ви професійно  займаєтеся фотографуванням  всього лише два останніх роки. Які події вплинули на появу рішення стати фотографом? Це була мрія дитинства чи просто спосіб заробітку,  може вас надихнула жінка?...

-          Найбільше вплинув батько. Ще в дитинстві я знімав на його «Киев-4м». Потім був фотогурток в Будинку Піонерів. В часи перебудови було складну купити плівку. Заняття фотографією відійшло на другий план.  З появою цифрових фотоапаратів повернувся до улюбленого заняття.  В Житомирскому клубі фотографів "Фотосфера" знайшов  колег-однодумців, з якими разом сприяємо розвитку фотографії в  Житомирі.

-          Кожного разу коли йдете на фотозйомку, що найперше берете до уваги? Ви відразу бачите недоліки моделі та  намагаєтеся їх приховати чи навпаки зображуєте людину, такою, якою вона є у житті.

-          Як фотограф звертаю багато уваги на світло . Потім намагаюсь розслабити модель, дати їй відчуття свободи. Ідеально коли  вона взагалі не помічає фотографа.  Коли почувається та рухається природно.  Тодіпрацюватинабагатолегше і фото будуть гарнимита емоційними. Недоліки?  Скажімо так:  я намагаюсь показати красу моделі. Так,  іноді доводиться вносити дрібні корективи, ретушувати, але я стараюсь робити це непомітно та м’яко. Максимально намагаюсь щоб на фотознімках  не було  помітним  використання комп’ютерних програм.

-          Максиме, фотографів багато, але не кожний має власний стиль, власний почерк. У чому на Вашу думку   проблема? Чому так мало індивідуальності в  більшості робіт фотографів?

-          З досвідом приходить свій стиль фотографа, своє бачення. На початку ти фотографуєш все і всюди. Квіточки, пейзажі, жучків, людей, спорт, пташок, дітей, зорі … Але в кінці приходиш до чогось одного. Вдосконалюєшся в своєму улюбленому жанрі фотографії.  З’являється свій стиль, своє бачення, своя обробка фото.

Також однією з проблем є загальнодоступність фото в цифровому світі. Її відкритість через Інтернет.  Новачки часто копіюють фото відомих авторів. Це не є проблемою. Проблемою є те, що вони не шукають адекватної критики. Більшість з них показують фото лише друзям і знайомим, які не розуміються взагалі на фото. Слід показувати фото тільки досвідченим фотографам, це значно прискорить процес розвитку «новачка».

-          В якому  жанрі/ стилі  фото Вам найбільше подобається працювати. І чому?

-          Найбільше полюбляю знімати портрети. Тому що знімати людей весело. Без людей фото виглядають сумними і невеселими.

-                Як фотограф, мрію зняти фото, які  б по енергетиці хоча б приближались до знаменитих робіт Анрі Картьє-Брессона. Це дивовижні  фотознімки. Я мрію про таку  майстерність. Але над цим потрібно  багато працювати. І в першу чергу над собою.

-         Як жінка і мати, я не можу обійти в розмові того факту, що ви повністю взяли виховання доньки на свої плечі. У той час, коли ваша дружина працює, Ви погодилися піти в декретну відпустку  аби доглядати донечку. Вам легко далося це рішення?

-          Саме рішення далось легко. А от його втілення було нелегким.  Як сказав Доктор Комаровський «Что бы ни советовали вам друзья, родственники и знакомые, запомните главное: не спать ночами, бегать по аптекам и больницам будете вы и только вы!».

Складно було спочатку. Звикнути до того що твій час і твоє життя, по суті, вже тобі не належить.  В тебе є маленький  Бос, який має повну владу над тобою, і ти повинен зробити так,  щоб йому було добре. Десь після року, коли донечка почала ходити самостійно, стало простіше повертатися до соціуму – тепер можна сходити і в гості, і в магазин, і до колег на роботу навідатися))) Я не жалкую про своє рішення.

-          Я просто висловлюю свій щирий захват вашим сміливим  кроком, адже чоловіки, які піклуються про своїх дітей  з ранку до ночі, не так часто зустрічаються в Україні. Зазвичай вони змушені терпіти насмішки рідних, знайомих, навіть співчуття. Якісь утиски щодо свого рішення Ви зазнавали?

-          Я б не назвав це утисками. Це нагадує більше здивування. Рішення чоловіка взяти відпустку по догляду за дитиною стало несподіваним для всіх. Серед колег-фотографів реакція була різною. Від «Ти герой. Пишаюсь!» до «На одного конкурента менше».  Негативної реакції не пригадаю навіть. В дворі бабці кажуть що я «образцово- показательный папа». Правда, кажуть не мені, а дружині. Вона радіє і гордиться мною, а мені приємно, як чоловікові, підставити плече дружині, аби вона могла самореалізуватися. Я усвідомлюю, що для жінки це дуже важливо.

-          Дуже приємно за ваше розуміння та підтримку. Хочеться побажати Вам удачі в професійній діяльності та гармонії в сімейному  житті. До речі, ваша дружина не ревнує, коли приміром ви відправляєтеся на фотозйомку з симпатичною дівчиною?

-          Вона в цей час з донечкою. Їй не до того. Взагалі фотограф під час зйомки не чоловік. Він має думати про те, аби вийшов якісний знімок. Справжній професіонал – фотограф  не має права давати моделі привід думати про щось інше,окрім гарного фото. Фото має бути результатом  сумісної роботи, все інше несуттєво . 

-          Дякую за щирість та відвертість. Всім тим, хто цікавиться роботами  Максима чи має до нього запитання, варто запам’ятати його  телефон (097)2486036

http://vk.com/makcimphoto

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...