Портрет українського батька
- Деталі
- Категорія: Чоловіки
- Перегляди: 15310
Сьогодні в центрі української сім’ї перебуває дитина. Поруч з дитиною, як правило, завжди мама, яка готова виконувати всі дитячі забаганки та примхи.
Дитина зазвичай носить найкращий одяг, має найсучасніші іграшки, відвідує театр, танцювальний або спортивний гурток.
Чого не скажеш про маму, що з народженням дитини часто перестає думати про себе. То часу не вистачає, то просто лінь доглядати за зовнішністю. Все для дитини! – таке гасло української мами.
З татом справи гірші: соціологи занепокоєнні - український батько взагалі випадає із структури сучасної сім'ї. Так, він приносить гроші, інколи гуляє з дитиною та інколи цікавиться сім’єю. Але насправді мало переймається вихованням дітей.
Побачити українського татуся з малюком на прогулянці або у поліклініці на прийомі у лікаря - велика рідкість. Більшість чоловіків глибоко переконані , що доглядати дітей - це виключно жіноча справа! Цей гендерний стереотип суттєво заважає більшості чоловіків насолоджуватися доглядом за власною дитиною.
Сучасні соціологи вивели портрет «українського татка». Увага! Він:
- 4 хвилини на день приділяє увагу вихованню дитини;
- рідко допомагає дітям робити уроки (лише 32 відсотки татусів);
- майже не доглядає хвору дитину (тільки 10 відсотків татусів);
- інколи супроводжує дітей до школи (лише 24 відсотки татусів);
Стереотипи, які так активно закріплює суспільство за чоловіком, насправді є одними із причин скорочення його життя. Так, психологи встановили взаємозв'язок між тривалістю життя людини та кількістю часу, проведеного батьком чи матір'ю у спілкуванні з дитиною. Чим більше часу проводить батько чи мати з дітьми, тим збільшується тривалість життя.
Українське законодавство надає чоловікові право йти у декретну відпустку, але разом з тим у суспільстві побутує думка, що це не чоловічий вчинок – допомагати дружині у догляді за дітьми. Це нібито жіноча прерогатива, а чоловік має працювати в цей час.
Так, формується стереотип ніби догляд за дитиною - це не праця. Тому й чоловіки уникають законної декретної відпустки, не розуміючи, що лише відштовхують від себе дружину, дитину, гублять сім’ю врешті – решт.
Ми маємо долати той стереотип, що декретна відпустка для чоловіка неприпустима, і більше говорити про те, що це крайня необхідність, аби врятувати сучасну сім’ю від кризи. Жінка повинна бути більш наполеглива: ставити умову перед чоловіком – спільно народжувати та доглядати дітей. І якщо перше - народження дитини може обійтися без втручання чоловіка, то процес догляду і виховання має стати справою виключно обох, якщо ви дійсно сім’я!
Comments: