О-уо-о! Я хочу в армію!

zin arm-120616-01Хто сказав, що жінки слабка стать?! Хто сказав, що жінки не вміють воювати та служать в армії гірше чоловіків?! Той, хто це сказав – боягуз! Є жінки, які роблять це у 100 разів краще!

Ще княгиня Ольга в часи Київської Русі стала першою жінкою, що протягом багатьох років не тільки правила країною, але й керувала військовими походами, які були доволі успішними.

  Її справу продовжила княгиня Анна – вдова князя Романа Мстиславича, яка при малолітніх синах була справжньою правителькою, вела переговори з монархами та керувала військом.

Бути захисницею, воїном - це в крові української жінки, стверджують історики. Перші племена, що жили на території України – скіфи та сармати вважали за належне жінку із зброєю. Вони високо шанували жінку та не піддавали сумніву її здатність воювати. Під час археологічних розкопок скіфських курганів на Україні були знайдені жіночі поховання із зброєю, спеціально виготовленою для жінок, включаючи мечі, щити для стріл, бойові сокири, кинджали.

Особливістю скіфсько-сарматського соціального устрою була гінекократія – високе становище у суспільстві жінок, свого роду матріархат. Сарматські жінки не лише підтримували лад у господарстві й виховували дітей.  Сарматські жінки часто тримали в своїх руках кермо влади. Це підтверджують записи Поліена (ІІ ст. н. е.), який розповідає про ватажків сарматських племен – цариць Тіргатао й Амагі.

Сарматки були воїнами нарівні з чоловіками. В могилу померлої жінки, навіть дівчинки, крім прикрас клали зброю. А родинні поховання формувалися навколо могили жінки, яку вважали праматір'ю. Античні автори повідомляли, що сарматки були чудовими вершницями, вправно метали дротики й стріляли з луків. Тобто дами були вельми емансиповані, незалежні, на рівних брали участь у військових "розбірках". Обожнювали полювати, виїжджали "на кабана" іноді з чоловіками, але частіше самі.

Уявити як сучасні українки ловлять і «валять» в лісі кабана край складно, бо роками у жінок формували думку, що захоплюватися чоловічими уподобаннями жінці непристойно. Коли якась жінка висловлювала бажання служити в армії, то її неодмінно висміювали або ж вмовляли цього не робити. Такі жінки зазнавали приниження за бажання захистити Україну. 

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...