У світі збільшується кількість жінок - генералів

   «А я любила і мрію мала, що вийду заміж за генерала» - так співала українська артистка Надія Шестак.

  Але нині такі мрії вже не актуальні - жінка при бажанні й сама може стати генералом.

    З кожним роком в арміях світу збільшується кількість жінок, які отримали найвищі військові звання та нагороди. Так, нещодавно президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вперше в історії країни вручив генеральські погони жінці - Саулі Айтпаєвій.

      У 2008 році американка Енн Данвуді стала першою в історії США жінкою, яка отримала звання чотиризіркового генерала. У своїй вітальній промові, жінка зауважила, що "раніше майже 98 відсотків військовослужбовців вважали, що найкраща для жінки робота в армії - це кухар».

   Проте Енн Данвуді ніколи не зважала на стереотипи: дослужилася до звання офіцера, а в 1992 р. стала першою в історії США жінкою – командиром десантного батальйону. Наразі в Збройних силах США більше сотні жінок мають звання генерал, але більшість з них - бригадні генерали: це нижче з генеральських звань. Його позначають однією зірочкою.

   У 2005 році бельгійка Даніель Левіллес стала першою в історії своєї країни жінкою, якій присвоїли військове звання генерала. Спочатку вона прославилася, коли  у 2002 р. стала першою жінкою-полковником. Сьогодні у складі бельгійської армії близько 8% становлять жінки.

  Навіть у Росії після тривалої перерви у вітчизняному військовому генералітеті з'явилася жінка - Олена Князєва отримала звання генерал-майора.

  Щодо нагород українських жінок в армії – то ми пасемо задніх. Незважаючи на те, що у процентному співвідношенні Україна посідає 3 місце у світі за кількістю жінок-військовослужбовців після Сполучених Штатів та Росії.

У Збройних Силах України служать майже 1,5 тис. офіцерів і біля 14,5 тис. – сержантів і солдатів військової служби за контрактом (на кінець 2010 р. жінки складали 13,5% чисельності Збройних Сил України).

Разом з тим на тлі загального збільшення чисельності жінок у Збройних Силах України  і на відміну від більшості іноземних армій склалась ситуація, коли досі немає жодної жінки-генерала, нараховують усього 14 полковників (з них 10 полковників медичної служби), 129 підполковників (з них 78 підполковників медичної служби), 372 майора.

Наявність жінок з вищими військовими званнями має не тільки статистичну значущість. Факт надання вищих офіцерських звань військовослужбовцям-жінкам демонструє те, що у них є можливість сходити на вершину військової кар'єри. Це важливий психологічний чинник для жінок в армії, яким необхідна самореалізація.

 Жінка може служити за контрактом на будь-якій посаді, але мати спеціальності, визначені в законодавстві. Зазвичай це телеграфіст, радіотелеграфіст, бухгалтер, діловод, телефоніст, — зауважують експерти. Тому необхідно дбати, аби жінки могли навчатися за більшістю військових спеціальностей поруч з чоловіками.

Освітній рівень військовслужбовців-жінок значно вищий. У фізичній витривалості жінки також мало чим поступаються чоловікам. Як показують дослідження військових психологів, присутність у колективі жінок значно пом'якшує морально-психологічну атмосферу, змушує командирів бути стриманими, і головне – зростає культура взаємовідносин між військовослужбовцями в самому колективі.

До речі, процент порушень військової дисципліни або злочинів, скоєних жінками-військовослужбовцями мінімальний. Жінки менше п'ють, не лізуть у бійки та не шукають пригод на свою голову – тому керувати ними легше. Але самі жінки - військовослужбовці неодноразово наголошували, що для них краще було б, якби ними керувала жінка. Адже чоловіки є чоловіки, і деякі суто жіночі питання обговорювати з ними незручно. Тим не менше, командирів - жінок в українській армії дуже мало.

Соціологічні дослідження проведенні за останні 10 років, свідчать що саме жінки-військовослужбовці найбільш старанно виконують службові обов'язки, вони більш уважні, відповідальніші та можуть довго зберігати увагу під час виконання монотонної роботи.

Той факт, що жодна українська жінка - військовослужбовець досі не має звання генерала, демонструє "вдавану" гендерну політику в лавах ЗС України.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...