Жінка -льотчик, що ж такого?

Потому что наша мама называется пилот!
Мама - летчик ? Что ж такого? - с лесенки ответил Вова.
Мамы всякие важны, мамы разные нужны...

  Кожен п’ятий військовослужбовець в Україні  - жінка. Кажуть, для жінки в армії створені всі умови для професійного росту. Поважні міністри та головнокомандуючі наголошують, жінки - військовослужбовці не зазнають жодної дискримінації за статю.

  Але самі жінки стверджують протилежне: армія – залишається типовим «чоловічим клубом», в якому очолювати високі посади та керувати дозволено виключно чоловікам. Це несправедливо, адже жінки в армії не тільки фахівці вищого класу, але й мають не гірший рівень бойової підготовки, ніж чоловіки. Незважаючи на це, очолювати високі посади в армії та управляти літаками чи кораблями, українкам  не довіряють.

     Ряд європейських країн успішно долає гендерні упередження стосовно жінок на військових посадах. Приміром у Франції жінка стала Міністром Оборони ще у 2002 р., а в Іспанії на таку ж посаду було призначено вагітну жінку (2008 р). Цього року навіть Інтерпол  доручили жінці -  француженці Мірей Балестраззі.

 Українські жінки – військовослужбовці про таке тільки можуть мріяти. Гендерні стереотипи вітчизняного військового командування роблять неможливою для жінки  самореалізацію в українській армії. Приклад льотчика – винищувача Збройних сил України, снайпера Надії Савченко, яку не пускають за штурвал літака, бо вона жінка:

 Довідка:  льотні школи існували ще до революції і в них охоче навчалися жінки. Однією з перших відомих жінок – льотчиць була Лідія Віссаріонівна Звєрева, яка закінчила навчання в авіаційній школі ще у 1911р.  В подальшому вона разом зі своїм чоловіком відкрила льотну школу і стала навчати цій справі інших бажаючих.

        У роки Великої Вітчизняної війни було сформовано відразу три  жіночих авіаційних полки. Бажаючих  потрапити до авіації було втричі більше, ніж потрібно. Створення жіночих авіаполків не мало аналогів у історії авіації. У найкоротші терміни цивільних льотчиць слід було пересадити на військові літаки, навчити техніки ведення повітряного бою. Інших дівчат — навчити обслуговувати бойові машини, майбутніх штурманів — прокладати маршрути, знаходити цілі та вражати їх.

   Найбільше серед жінок - Героїв Радянського Союзу було льотчиць. Цього високого звання удостоєні 83 жінки-льотчиці. Серед них – 25 льотчиць, що служили  у так званих “Нічних відьмах”— так називали фашисти унікальний жіночий 46-й гвардійський полк нічних бомбардувальників, який був створений у 1942 році.

  У його складі на всіх посадах були лише жінки, більшість з них віком від 17 до 22 років.  Дівчата літали на “фанерних” двомісних біпланах  ПО-2 з малопотужними двигунами, які розвивали швидкість лише 120 кілометрів на годину. Завданнями цього полку було бомбардування аеродромів і частин противника та відволікання уваги фашистів на себе. “Нічні відьми” брали участь у битвах за Кавказ, Кубань, Тамань, Крим, Білорусію та Польщу.

        Підсумовуючи, варто зауважити, що сьогодні в українській авіації чимало жінок – льотчиць. Майже всі вони професіонали вищого класу, як Надія Савченко, але зірок на їх поганах чомусь так мало. Навіть літати не дозволяють. А ви не знаєте чому?

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...