В бій ідуть одні жінки

     «Команду­вати жінками значно лег­ше, адже вони набагато пунктуальніші за нас, чоло­віків, та й, чого приховува­ти, їхньому терпінню ми можемо лише позаздрити» - поді­лився своїми думками на сторінках газети «Народна армія» під­полковник Ігор Кузьменков.

     Служба українок в армії  має деякі відмінності від іноземних колег-жінок: дівчат не залучають до нарядів внутрішньої  й вартової служби, жінки  не можуть бути командирами та обіймати ряд посад.

А решта все однаково: жінки в усіх арміях сві­ту вирізняються виконавською дис­ципліною, менше  піддаються спокусі алкоголем. Може, саме завдяки цьо­му жіночі показники у бойовій підго­товці, на думку як офіцерів військо­вого університету, так і інституту ВПС, вищі, ніж у чоловіків.

 Спостерігаючи за дівчатами, які носять військову форму, вкотре переконуєшся, що не лише чоловікам личать погони. І як багато втратили запо­розькі козаки, які не хотіли допуска­ти жінок до свого війська.

   У часи ж рівноправ'я чоловіків і жінок, обидві статі навчилися уживатися в армії. Навіть простежується певна закономірність: чим більше чо­ловіків хочуть уникнути військової служби, тим більше жінок прагнуть одягнути погони.

При зменшенні загальної чисельності військовослужбовців, чисельність жінок, що служать в армії має тенденцію до збільшення у всіх категоріях. Невдовзі Україна зможе мати армію, де жінок буде близько 50%, але це не означає, що гендерна рівність в армії буде нарешті досягнута.

   Наразі в лавах сучасної української армії нараховується майже  19 000 жінок. У 2006р. жінки - офіцери складали 2, 25% від усього офіцерського складу, що свідчить низьку самореалізацію жінок в армії.

Як показують дослідження, жінки - військовослужбовці прагнуть до підтримки та схвалення свого вибору  з боку соціуму. Служба в армії для багатьох жінок  - зміцнення своїх позицій в першу чергу у власних очах.

Основними позитивними моментами у військовій службі жінок, за оцінками їх колег є:

- велика працездатність;

- внутрішня самодисципліна;

- відповідальність за доручену справу;

- професіоналізм.

        Опитування, проведене серед жінок-військовослужбовців засвідчило, що понад 90% вважають, що сучасна жінка є активним членом  суспільства.  Варто відмітити, що жодна  респондентка  одностайно не зауважила на тому, що головною роллю жінки є ведення  домашнього господарства. Більш того 49% жінок відповіли, що в першу чергу  хотіли б турбуватися про власну кар’єру, а вже  потім про родину.  62% жінок відповіли, що мають працювати через  необхідність утримувати родину. Й жодна жінка не пішла працювати  в  армію  через  настанови свого чоловіка або наслідуючи приклад інших жінок.

     Жінки підкреслюють, що на роботі для них дуже важливим є наявність  дружнього колективу та гарних взаємовідносин  із колегами. 70% опитаних жінок відповіли, що цілком задоволені власною  професією та не бажають її змінювати.

     Втім,  не  лише романтика професії кличе жінок до армії. Соціологічні дослідження свідчать і про інші при­чини. Жінка-військовослужбовець може вийти па пенсію через 25 років служби. Спокушає й стабільний заро­біток. Україна нібито здійснила  перехід  до  європейських  стандартів  у  сфері  оборони, але   прикро  розуміти,  що  жінки  в армії продовжують виконувати роль  «допоміжної сили»  і не мають реальних рівних можливостей. 

   Результати опитування щодо рівня реалізованості жінок у службовій кар’єрі та подальших  можливостей  у  проходженні  служби  дуже  негативні.  Вони  свідчать,  що  більшість  жінок - військовослужбовців  скептично  ставляться до престижу жінки - військовослужбовця у нашому  суспільстві.  Так,  близько 32%  військовослужбовців-жінок  оцінюють  його,  як  середній,  біля 17%  вважають, що він взагалі відсутній, ще 15% оцінюють його нижче середнього.

    Консервативність Збройних Сил України сповільнює  становлення гендерної політики та погіршує самореалізацію жінки в українській армі. Гендерна політика  - це пріоритет демократії, і армія - першочергова державна установа, що має віддати належне  рівності прав та можливостей статей, демонструючи справедливість у розподілі посад. 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...