На війні як на війні

  Жінки ніколи не стояли осторонь  захисту Батьківщини від ворога. У роки громадянської війни в Червоній Армії служили понад 66 тисяч жінок.

   Сучасні історики стверджують, що кількість жінок, які носили військову форму під час Великої Вітчизняної Війни, була не менша чим три мільйони. Більша частина з них були підготовлені як медсестри та сандружинниці, але  сотні тисяч  жінок служили в протиповітряній обороні, піхоті, кавалерії, артилерії.

  Пройшовши  курс «бійця - спеціаліста» жінки ствали  поруч з чоловіками до бою як снайпери, кулеметниці, мінометниці, зв’язківці. Жінки не цуралися ніяких посад та часто брали на себе смертельні завдання. Розвідниці, партизанки, підпільниці, просто жінки, які рили окопи та бліндажі – чи хтось пам’ятає їх геройство сьогодні?

   Ми майже нічого не знаємо про участь жінок у війнах. Чули  про Зою Космодем’янську лише тому,  що сусідня вулиця  названа на її честь. Героїзм жінок  на війні не прийнято було возвеличувати,  адже  це  мав бути «вияв вдячності радянській владі за емансипацію , яку приніс комунізм».  Радянська влада цинічно використала жінок під час Великої Вітчизняної війни, а  після Перемоги порадила  демобілізованому  жіноцтву «не  хвалитися  своїми військовими заслугами».  Таку пораду демобілізованим жінкам, що пройшли жах війни, що часто підставляли своє тіло під кулі, дав Голова Президії Верховної Ради  Михайло  Калінін у липні 1945р.

    Саме тому багато радянських  жінок приховували свої спогади та військове минуле. Михайло Калінін, відомий як кат України, був навіть  причетний до арешту власної дружини.  Катерина Калініна, що народила п’ятеро дітей,  невдовзі  була засуджена на 15 років концтаборів нібито за антирадянську діяльність, а насправді кинута чоловіком у в’язницю  і помилувана після його смерті. Такою була соціалістична дійсність, що бачила у жінці один з об’єктів для знущань.

        Скільки жінок полягло на полі бою за часи війни – невідомо, підрахунок просто не вели. Жінки та їх подвиги  на війні «розчинилися»  у загальній картині, стали невидимками та темами – табу. Радянській владі було соромно визнати перед світовою спільнотою  масове використання жінок у війні. Вони воювали, важко працювали, народжували та вбивали. У жодній країні світу над жінками не здійснювалася така фізична та психологічна експлуатація як над радянською жінкою.

     Насправді жінки були змушені йти на війну через величезні втрати чоловічого населення. Йосип Сталін  дуже боявся замаху та військового перевороту, тому напередодні війни Радянським Союзом прокотилася чергова (мільйона!)  хвиля репресій. Було знищено вищий  і  середній  командний  склад  армії,  масово розстрілювали мирні верстви населення, які не були причетні до військової справи. Коли ж фашисти напали – захищатися було нікому: в перші дні війни втрати радянської армії були колосальні.

   Жінки ставали на боротьбу  з ворогом пліч –о – пліч з чоловіками. Патріотичне виховання не передбачало для жінки  ухилення від військового обов’язку. Молоденькі дівчатка, що свято вірили в комуністичну ідеологію, підставляли свої груди під кулеметний обстріл. Вони мали захищати Батьківщину, яка дала їм «найпередовіший у світі суспільний лад, що надав їм справжньої свободи та рівності!»  Так вони розплачувалися життям за прорахунки влади.

 За час війни лише 150 тисяч жінок були нагороджені бойовими орденами та медалями. Решта залишилися безіменними героями, втрачене життя  яких кануло в Лету. Лише десяток  праць істориків присвячені жінкам - воїнам Радянського Союзу. Але без сумнівів: у Великій Перемозі  заслуга жінок не має аналогів в світі. Час, що має відкрити громадськості, якими сильними, мужніми, хоробрими, віданними були наші жінки у роки війни, ще не прийшов...

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...