33 невідомі вояки в історії Січових Стрільців

жінки у Легіоні Січові Стрільці -ІІ     Діяльність Легіону Українські Січові Стрільці (1914 – 1918) до сьогоднішнього часу не досліджена належним чином. Ще менш вивченою темою є історія військового  відділу Січові Стрільці - ІІ, у якому мали змогу служити  жінки.  
     
  Відомо, що у сформованому  жіночому загоні (чоті) нараховувалося  33 жінки, в основному студентки, що несли службу в різних відділах. Лише троє із них брали безпосередню участь у військових діях та отримали бойові нагороди -  Олена Степанів, Софія Галечко, Анна Дмитерко.  
     
Фактично, вони були першими жінками у світі, які отримали офіцерські звання на військовій службі. Незважаючи на те, що про героїзм українських жінок на війні, писали чи не всі європейські ЗМІ того часу, долі цих жінок склалися доволі трагічно: Софія Галечко закінчила життя самогубством, Олена Степанів – потрапила в російський полон, а згодом була ув’язнена і провела 7 років у радянських концтаборах, Анна Дмитерко – через загрозу репресій  була змушена емігрувати.  Частина жіночої чоти померла від тифу, надаючи допомогу пораненим у військових шпиталях, частина  була репресована радянською владою,  доля решти жінок   – взагалі невідома нащадкам. В архівах УСС світлини жінок часто так  і підписані «Невідома».

Детальніше...

Невидимий батальйон - українські жінки в АТО

  невидимий батальйон  Для Збройних сил України, як і для ринку праці загалом, притаманне явище вертикальної і горизонтальної ґендерної сегрегації. Поступово збільшується кількість жінок у військовій сфері, що відповідає загальносвітовим тенденціям розвитку держави. 
 
    Однак зростання чисельності військовослужбовиць, передусім, служби за контрактом, пов’язують радше з небажанням чоловіків займати малооплачувані посади. Жінки займають переважно так звані «фемінізовані» спеціальності: медперсонал, фінансисти, логістика, зв’язок.
 
  Працівниці Збройних сил України стикаються із ґендерною дискримінацією та упередженим ставлення із боку начальства.

Детальніше...

Чи потрібні жінки на війні?

жінка в арміїДо війни  ми частенько дискутували про жінок в українській  армії. Чи потрібні  жінки в армії? Чи справді вони несуть службу не гірше  за чоловіків?
 
Якщо так, то чому так мало жінок –військовослужбовців  на керівних посадах в армії? Відомо, що приміром  у  2006 році жінки–офіцери складали  всього  2, 25 відсотки  від всього офіцерського складу ЗСУ.   Станом на сьогодні ситуація кардинально не змінилася.
 
Це при тому, що за останні 10 років українська армія  з кожним роком збільшувала кількість жінок – військовослужбовців, які  проходили службу за контрактом. Вже у 2012 році кожен п’ятий військовослужбовець в Україні був жінкою, а українська армія вважалася однією з найбільш фемінізованих (жіночних) у Європі. 

Детальніше...

Дівчата в армії мріють про кар'єру та кохання

Дівчата, які вирішили присвятити себе українській армії. Хто ці сміливці, які не бояться стереотипів?

    Що пропонує сучасна армія жінкам та що дає на перспективу? Ми відправилися до Житомирськового військового інституту ім. С.П. Корольова Національного Авіаційного  Університету, аби поспілкуватися з студентками та дізнатися, яким вони бачать своє майбутнє.

    В українській армії служать майже 50.000 жінок, серед яких майже третина – це жінки -військовослужбовці. Більш як 1600 з них – офіцери, понад 4700 сержанти та 9770 солдати військової служби за контрактом. Нам було цікаво дізнатися, що жінки очікують від служби в армії та які цілі ставлять у житті. Одна з найкращих студенток закладу відверто поділилася думками.

Детальніше...

Війна з жіночим обличчям

До ХХ століття війна була справою чоловіків, але світові війни радикально змінили масштаби, прийоми і правила ведення війни.

    Втрати мирного населення, більшістю якого були жінки і діти, у порівнянні з війнами попередніх століть зросли у кілька разів.

     Постать жінки в умовах війни завжди була трагічною. Чоловікові легше було в моральному плані обрати той чи інший бік ворогуючих сторін, його героїчна смерть зі зброєю викликала повагу у суспільства.

Натомість жінка зазнавала набагато більше поневірянь, а психологічно та фізично несла більшу відповідальність за дітей та старих, які залишалися у неї на утриманні.

      Історики до останнього часу приділяли недостатньо уваги вивченню ролі і місця жінок в історії України. Щодо висвітлення становища жінок у роки Другої світової війни, то ще в радянські часи була встановлена завіса секретності над питаннями участі жінок у війні. Як немає офіційних даних щодо військових втрат серед жінок під час військових дій, так й відсутні будь-які офіційні статистичні дані щодо участі їх участі у війні та у відновленні народного господарства УРСР.

Детальніше...

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...