Куля в голову або за що убивають дівчаток

     Боротися за жіночі права  у 21 столітті ще доволі небезпечна справа. Пакистанська дівчинка Малала Юсафзай нещодавно власноруч переконалася у цьому.

    Коли дівчинка разом із подругами їхала до школи, автобус несподівано зупинили таліби. З’ясувавши хто з учнів Малала, злочинці розстріляли її на очах інших дітей.  Постріли,  направлені в  голову та шию дівчинки, пройшли навиліт і поранили ще двох дівчаток. Так  бойовики помстилися за блог, в якому дівчинка розповідала про життя під режимом талібів.

    Неймовірно: хірурги вийняли з її тіла п’ять куль, але дівчинка вижила. Найкраща клініка Лондону взялася поставити дівчинку на ноги. Тисячі людей по всьому світу були зворушені та вражені історією Малали  Юсафзай.

    Відома американська акторка та громадський діяч Анджеліна Джолі призналася, що не могла пояснити своїм дітям, за що розстріляли дівчинку. «Моїм дітям було важко зрозуміти світ, в якому дорослі чоловіки намагаються вбити дитину за її бажання вчитися у школі».

     В одну мить Малала стала національним героєм Пакистану, але це  ще  більше розгнівало бойовиків. У відповідь таліби заявили, що наступного разу вони не залишать для Малали жодного шансу на життя і поклялися її вбити.

 

  Що ж такого зробила 14 – річна дівчинка, аби стати запеклим ворогом талібів? В 11 років вона створила  блог для міжнародної служби  Бі –Бі –Сі. У цьому блозі Малала детально розповідала про життя в долині Сват, яку захватили таліби.

   Бойовики закрили всі жіночі школи в регіоні, заборонивши дівчаткам наближатися до навчальних закладів. Малала писала у блозі, що це несправедливо, що дівчатка також мають право на освіту.  

 Після того, як пакистанська армія прогнала талібів, дівчинка отримала   Національну пакистанську молодіжну  премію  миру  за опис  подій у блозі. Цього стало достатнім для талібів, аби оголосити дівчинку своїм запеклим ворогом.

У 2013 р. Малалу  Юсафзай номіновано на премію миру. Вона стала наймолодшим претендентом на дану премію за всю історію номінації.

    Хочеться вірити, що все найгірше для Малали позаду. Що Бог оберігатиме дівчинку і подарує їй довге  щасливе життя. Читаючи історію сміливої Малали, що намагалася відстояти право  пакистанських дівчаток на освіту, усвідомлюєш,  наскільки все відносне  у цьому  світі.

   Українським 14 –річним ученицям  в  школу вже потрібні підбори, гарний одяг та дорогі мобільні телефони. На перерві вони ховаються аби запалити далеко не першу цигарку в житті.  Часто їх підвозять до  школи мами й татусі на розкішних авто. А когось в цей час можуть розстріляти тільки за бажання вчитися у школі… 

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...