Ніна Матвієнко в Житомирі: «Мені наснився сон»

  Народна артистка України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, кавалер державної нагороди – ордена княгині Ольги III ступеня та ордена Святого Станіслава IY ступеня, Герой України  Ніна Матвієнко родом з Житомирщини: з маленького поліського села Неділище, де вона провела дитинство.

    «А Батьківщина – це дітки мої, це мама з коржиками, що пахнуть Поліссям, із усіма калюжами, що вже як угруз у ту грязь, не обмиєш довіку, це якраз та грязь, що лікують нею душі і ноги, що стомлюються від доріг. Цей край – моя душа, моє кохання.

Втім, у Житомирі я всього лише третій раз в житті – рідко запрошують. Останній раз була ще за часів радянської влади. Але я не ображаюся, потрібно вміти прощати.»

 Ніна Матвієнко приїхала на благодійний творчий вечір житомирської поетеси Марії Рудак організований на підтримку дітей-сиріт з інтернатних закладів. Як зізналася співачка, вона з 11 років навчалася і виховувалася в інтернатах, бо зростала в багатодітній сім'ї, в якій крім неї було ще десятеро дітей. Тому, підкреслила Народна Артистка України Ніна Матвієнко,  підтримати дітей - сиріт  для неї справа честі.

  Невисока зростом ("я висока в голосі"), енергійна, щиро віруюча українка, яка щоденно по три години проводить у молитві, до сліз зворушила житомирян. «Якось я пішла до церкви, бо відчувала, що мене щось мучить. Не могла зрозуміти що, але дуже хотілося зняти з шиї розп'яття. Я зняла хрестик і пішла додому. Прилягла, коли чую голос Ісуса Христа: "Скільки ви можете розпинати мене? Скільки ви можете мене мучити?"- питав він. Я плакала і просила пробачення в нього. Прокинулася, думала, що це наснилося, а в мене сльози на очах. З тих пір ношу Бога тільки в серці.

 Народна артистка України Ніна Матвієнко в Житомирі співала наживо. Часто спогадами верталася у своє дитинство, згадувала батька й матір.  «Як це чудово, коли діти бачать, як батько й мати цілують один одного. Діти мають бачити між батьками кохання, повагу.  У моєму дитинстві було й гірке, але саме воно робить людину людиною. І таких спогадів не треба соромитися.»

     Свій талант, унікальний голос Ніна Матвієнко перейняла від батьків, адже вони обоє гарно співали. «А я свій голос передала доньці (Антоніні). Так мало статися – діти наше продовження. А я - не стара, я - древня.  Існують закони природи: аби дитина народилася талановитою, потрібно щоб пара зберігали цноту до одруження. Моя мати казала мені та сестрам, що вб'є нас, коли дізнається про парубка до шлюбу. У нас з цим було дуже строго» - зауважила співачка.

   Ніна Матвієнко закликала житомирян любити свою Батьківщину, молитися, прощати, любити життя, а також народжувати більше дітей, бо "скоро китайці нас з'їдять". Зі сцени вона привітала житомирську поетесу Марію Рудак з першою збіркою поезії "Рай - дерево", презентованою на благодійному вечорі. Поетку прийшли підтримати  друзі, колеги, прихильники, представники влади та духовенства. Послухати поезію Марії Рудак та почути незабутній голос  Ніни Матвієнко прийшли також сотні житомирян.

Цікаво, що довгий час Ніна Матвієнко виступала у вокальному тріо "Золоті ключі" ( Марія Миколайчук та Валентина Ковальська). Це тріо "народилося" в хаті кінозірки Івана Миколайчука. В репертуарі славетного тріо “Золоті ключі” було понад 200 народних пісень, які походять з Волині, Галичини, Полтавщини, Київщини. Пісні тріо "Золоті ключі" прозвучали в українській  кінострічці "Пропала грамота".

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...