Юлія Тимошенко

 юлія тимошенко  Юлія Тимошенко належить до відомих людей в Україні та поза її межами. Блискучий політик, безперечний лідер, талановита керівниця – вона була і залишається цікавою для всього світу. Щоб не відбувалося навколо її особистості – це завжди викликає інтерес та додає їй популярності. Сумнівів майже не має – Юлія Тимошенко повернеться у велику політику, як тільки зміниться влада.

   Її можна не розуміти, можна ненавидіти або любити, але неможливо забути. Життєвий та політичний шлях Юлії Тимошенко ще далекий до завершення, але вона вже увійшла в історію України як знаменитість, як знаковий лідер. Яскравих відомих жінок – політиків в Україні ніколи не було багато.

 

Постать Тимошенко ніби відплата за недостачу жінок – керівниць за останні століття. Сама Тимошенко жодного разу не просила зважити на її стать і завжди грала за жорсткими правилами чоловічого світу. Грала гідно, грамотно, безщадно, як справжня сильна особистість. На Заході це викликало захват та овації. В Україні це викликало страх та дратування, тому Тимошенко тимчасово «поза зоною доступу».

   Але навіть там їй вдається тримати в напрузі сьогоденних керівників, які засадивши Тимошенко до в'язниці, насправді програли - остаточно дискредитувавши себе в очах світової громадськості.  А Тимошенко від цього тільки виграла – вона для багатьох стає уособленням України, символом нескореності, символом незламного українського духу: "Не одні хани у полон мене брали, били, вбивали, на чужину гнали... А я не скорилася, із сльози відродилася, Українкою я народилася!"

  І кожен день ув'язнення  наближає Юлію Тимошенко не до звільнення, а до призначення на  посаду  - президента України. Цікавими є роздуми про особистість Тимошенко відомого письменника та політика Романа Іваничука у книзі «Нещоденний щоденник». Там він вдається до порівняння Тимошенко з ще одною відомою українкою – Роксоланою.

   Історики дійсно стверджують, що обидві жінки є схожими не тільки розумом та мудрістю, але й зовнішністю. Вони мають подібні характери та стилі керування. Втім, як стверджує Роман Іваничук, сильні українські жінки - це відгомін матріархату, який колись існував на теренах України:

     «Постать Юлії Тимошенко спонукує мене до роздумів про феномен української жінки — як відбиток предковічного матріархату і прообраз майбутнього владичного статусу прекрасної статі в сім'ї і державі. Поява сильної жінки в Україні — не новизна. Образ владної української матрони пройшов крізь історичні зрізи часу з давніх-давен і донині, й зафіксований він як у історіографії, так і у фольклорі.

      Оповита легендами постать могутньої і мудрої державниці княгині Ольги, яка замінила на київському престолі бездарного й жорстокого князя Ігоря, стала певним стереотипом: з нею порівнюють чи не всіх європейських правительок, надаючи їй перевагу, оскільки Ольга не тільки уміцнила Київську Русь, а й проникливим жіночим розумом зуміла відчути нагальну потребу для свого народу цивілізаційної духовності, прийнявши титул першої святої в майбутніх українських святцях.

   А фольклор, здебільшого гумористичний, просто-таки глумиться над сильною статтю, яка за мілітарних умов взяла на себе номінальне верховенство в сім'ї і державі: чоловік, мовляв, править одним кутом у домі, а жінка трьома; ой там на току, на базарі, жінки чоловіків продавали; била жінка мужика, била, била ще й товкла; прости мені, моя мила, що ти мене била,— а що вже казати про безсмертний образ Одарки з опери С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», яка ганяється з макогоном за бравим козацьким старшиною, перед яким тремтіла розгнуздана запорізька чернь...

    У державній політиці — правда, не в нашій — зреалізувалася ще одна українка, аналогу якій немає в світовій історії: ця особа переступила найжорстокіші закони турецького двору, за якими жінку, яка б посміла з'явитися на раді дивану, зашили б у мішок і кинули в Босфор, — а вона з відкритим обличчям сиділа поруч з наймогутнішим султаном Сулейманом Кануні, позувала європейським ізографам, будувала мечеті й медресе — фактично правила неосяжною османською імперією.

    Була то славнозвісна Роксолана, колись скромна попівна з Рогатина. Цей феномен і до сьогодні має характер чисто містичний. А ще коли додати до нього романтичні легенди про її український патріотизм, то складається враження історичної неймовірності — і можна тільки уявляти, що могла б зробити для свого рідного народу ця сильна жінка в незалежних умовах українського політичного життя!

      Часи мінялися, зневолений народ мусив міняти види зброї — матеріальне оружжя на мисль, і в цих умовах знову спливають на поверхню історії жінки як видатні особистості: Леся Українка, Ольга Кобилянська, а в наших днях Ліна Костенко... Зрештою, всіх не перелічиш — тих володарок людського духу, які торували брукований шлях до нашої Незалежності.
Звичайно, за мілітарною традицією, в новітній українській державі прийшли до влади потужними косяками чоловіки: в нашому парламенті жінок на пальцях порахуєш, міністрами стали виключно мужчини, армію, звісно, заполонила чоловіча рать...

  Та ось настав найвідповідальніший момент для України: народ обирає властивого Президента, проте серед чоловіків не знайшлося гідного мужа, який очолив би національний уряд — тож бере в руки другу державну посаду жінка. Яке то диво! Я спостерігаю, як ця тендітна вродливиця, геть схожа на дівчисько, владно й водночас делікатно запрягає у державний повіз мужиків, які безвідмовно її слухаються, і любо мені стає і радісно, що нарешті невільниця Роксолана перемінилася в Юлію Тимошенко — керівника нашої держави.

  Й думаю, стлумлюючи в душі чоловічу пиху: таж матріархат ніколи не переводився в нашому народі, якщо в найкритичніший момент заволоділа трьома державними вуглами мініатюрна жінка!

    Така реальність сповнює мене гордістю й оптимізмом, свідчить-бо вона про найвищу мораль нашої нації, в якій, на відміну від азіатів, завжди віддавалась пошана жінці — матері, берегині, виховательці і, зрештою, державному діячеві. Ну а таке не могло і в сні приснитися, такого ще не бачив світ: 13 лютого, в неділю, Юля вивела на льодовий стадіон весь кабінет, й міністри ганялися на ковзанах півдня. Дай їм, Боже, здоров'я і щастя на всю службову каденцію!»
( Уривок з книги «Нещоденний щоденник» Романа Іваничука).

   Цікаво, що поразку Юлії Тимошенко на президентських виборах у 2010 році передбачали деякі астрологи. Людмила Субота одна з небагатьох астрологів, яка стверджувала, що цей час для лідерки насправді невдалий. За її словами, починаючи з  50 років  Юлія Тимошенко буде боротися за себе, за свою свободу та життя. А починаючи з 55 років, вона розпочне новий етап свого життя - і це буде час, коли до Тимошенко прислухатиметься весь світ.

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...