Тюрма для жінки – не «блатна романтика»

  Перед законом усі громадяни рівні. Якщо ти вчинив злочин – немає значення чоловік ти чи жінка, мусиш відповідати. Але ставлення до осіб, що мають судимість чи перебувають під слідством, відрізняється залежно від статі людини.

   Якщо для чоловіка перебування у в’язниці всього лише «блатна романтика», то жінка, що вийшла із стін тюрми  - справжній ізгой. Чоловік може бути злочинцем, а жінка – ні. Під чоловічими тюрмами завжди черги на відвідування, під жіночими – ні. Чоловіка чекають дома, а жінку – ні.

  Україна не має високого показника ув’язнених жінок, всього лише 5%  від загальної кількості осіб, що відбувають покарання. Але це жінки репродуктивного віку: 24 – 35 років. Найбільша  частина засуджених жінок – ті, що зазнавали домашнього насильства. Психіка яких не витримала знущань і вони були змушені вдатися до серйозних кримінальних злочинів.

    Значна частина українських жінок засуджена за економічні злочини: корисливість, привласнення коштів. Випадки, коли українські жінки сидять по три – чотири роки  у  в’язниці  за кілька сотень вкрадених гривень,  на жаль, непоодинокі.

   Серед юристів досі точаться суперечки, чи повинна людина відбувати покарання за економічні злочини. За логікою вона мусить відшкодувати збитки державі чи особі. А перебуваючи у в’язниці, людина продовжує завдавати збитки, бо на її утримання  держава знову ж таки витрачає кошти.  

   Більшість економічних  справ «підставні» - в аферах крайніми виявляються бухгалтери, касири, фінансисти, юристи, що зазвичай є жінками. Багато  засуджених жінок – наркозалежні. Вони торгували наркотиками та потрапили за грати саме за це.

    Як правило, вони не мають освіти та відзначаються високою агресією. Дуже часто потрапляють за грати повторно, бо ніхто не учить їх жити іншими думками. Суспільство байдуже до долі ув’язнених, вони більше нікому не потрібні, тому втрачати їм нічого...

Ірина Сеник - український політв'язень так описала відчуття жінки у в'язниці:

* * *

Дві горстки вати у матрацах,
На коцах бруд чужий і піт,
Стіни в печалі сірих рясах - 
Палата з вікнами на дріт.

Сестра та лікар збайдужіли
До болю людського і мук.
Шибки від мату посиніли,
Важке безсилля рук.

Грабіжниця і проститутка,
А поруч весь злодійський рід.
І крутиться життя закрутка
В палаті з вікнами на дріт.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...