«Про бідний гендер замовте слово...»

   В Києві, символічно напередодні жіночого свята, учасники міжнародної конференції "Гендерна політика: успіхи-невдачі-перспективи" обговорили питання рівних прав та можливостей в Україні.

     В 2013 році Україна головує в ОБСЄ. Українські представники визнали головними пріоритетами суспільного розвитку впровадження гендерної рівності, боротьбу з торгівлею людьми та домашнім насиллям.

  Тому уповноважена ОБСЄ з гендерних питань Джун Цейтлін завітала до Києва на конференцію особисто, аби переконатися в реальних кроках України на шляху до виконання завдань.

   Як зауважила експертка, розширення прав і можливостей жінок має винятково важливе значення для досягнення миру і безпеки, захисту прав людини та сталого економічного та соціального розвитку.

  Поки що українські можновладці, говорячи про своє ставлення до жінок, воліють обмежитися на 8 березня квітами та вітаннями, але жінки вважають, що повага має вимірюватися реальними справами, збільшенням присутності жінок в структурах, вирішенням гендерних проблем.

  Хоча Україна є учасницею всіх міжнародних конвенцій та ініціатив в галузі забезпечення гендерної рівності та має ряд відповідних законів, забезпечення рівності між жінками та чоловіками є ще далеким від реальності в Україні.

   Українські жінки складають 54% населення України, вони, як правило, більш кваліфіковані, ніж чоловіки, але заробляють 70% від заробітної плати чоловіків, хоча й працюють на рівних позиціях.

   Чоловіки також потерпають - середня тривалість життя українського чоловіка є меншою на 12 років від життя жінки. Основна перешкода на шляху до встановлення гендерної рівності – менталітет як чоловіків, так і жінок. Щоби змінити ситуацію, жінки мають відчути бажання досягати високого положення в суспільстві, а не бути «вірним другом чоловіка.

   Впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства необхідно здійснювати низкою реальних кроків:

- Шляхом заохочення роботодавців до запровадження європейських стандартів рівності співробітників у сфері праці;

- навчання фахівців у галузі державного управління з гендерних питань;

- впровадження гендерних підходів у систему освіти;

- підготовки державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;

- проведення комунікативних заходів за участю засобів масової інформації, вищих навчальних закладів, посадовців, громадськості з метою запобігання формуванню стереотипних уявлень про роль жінки і чоловіка.

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...