Президент наклав вето на закон, що дозволяв жінкам виходити на пенсію у 55 років

українська жінка за працеюУкраїнські жінки ймовірніше більше ніколи не матимуть змоги виходити на пенсію раніше 60 років.
 
Президент України  Петро Порошенко наклав вето на зміни до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, якими продовжувалась до 2022 року дія норми про можливість жінкам виходити на пенсію у 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. 
 
    Як зазначив президент, з огляду на наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації зазначеного положення, що, за інформацією Кабінету Міністрів України, потребуватиме у 2015 році додаткових видатків у розмірі 387,5 млн гривень (чотири дні війни, яка обходиться Україні у 100 мільйонів гривень щодня?). 
 
      Нагадаємо, раніше народні депутати України ухвалили законопроект № 1086 від 28.11.2014,  яким  передбачалося продовжити право жінок на достроковий вихід на пенсію до 1 січня 2022 року, а також можливість подання за бажанням пенсіонера до цієї дати (зараз — до 1 січня 2016 року) довідки для обчислення пенсії заробітку за будь-які 60 місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року.

Детальніше...

Хочеш кар'єру - давай інтим

сексуальні домагання     Майже  62 відсотки жінок і 38 відсотків чоловіків Україні  впевнені: службовий інтим допомагає долати сходинки кар’єрної драбини легше, ніж професійна спроможність.

Такі дані  опитування громадської думки, проведеного Міжнародним правозахисним центром «Ла Страда-Україна» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

     В Європі та Сполучених Штатах про харассмент, тобто сексуальні домагання на робочому місці, і про способи протидії цьому явищу давно говорять вголос.

   В Україні — згадують неохоче і упівголоса. Для нашої країни тема не публічна і закрита.  В основному проповідуються цінності сьогодення: реальна цінність — гроші, кар’єра понад усе.

   Чому б не потерпіти, коли шеф нахилився, обійняв, подув на волосся, сказав двозначність, якщо ти завдяки таким «дрібницям» з гарантією втримаєшся на роботі? Плюс не виключено, що отримаєш прибавку до зарплати? 

   Гендерна чутливість тільки  починає формуватися у наших громадян і посадовців. Тому в судах не приймають заяв постраждалих від велелюбних начальників.

   З іншого боку охочих захиститися від домагань за допомогою правосуддя теж небагато. Часто жінки не скаржаться, навіть коли піддаються на роботі не просто приставанням, але і згвалтуванню!

Детальніше...

Сексизм принижує та ображає гідність людини

 нерівність, сексизм Відгадайте загадку:  вона принижує, дискримінує, ображає гідність людини та розвиває комплекси.
 
Відповідь проста - все це робить сексистська реклама, яку можна зустріти на кожному кроці. 
 
   «Отримай дівчину у подарунок», «Кожна третя безкоштовно», «Ти можеш мати двох жінок?», «Кухня для дружини, подорож для коханої»». Це лише неповний  приклад сексизму в рекламі, яка розповсюджується в українських мас – медіа. 
 
  Така реклама не тільки обурює,  а й принижує гідність чоловіків та жінок в рівній мірі. Якщо у чоловіків  сексистська реклама  розвиває комплекси неповноцінності, то жінкам пропонує  стати сексуальним об'єктом. Складається враження, що  всі  жінки так і  мріють відповідати еротичним образам,  й  ладні за це  віддати все: час, гроші.

Детальніше...

Неповнолітні правопорушники зазнають катувань

До українських дітей, які мають проблеми із законом, застосовується насильство – як під час затримання і допитів (основною метою визнання власної вини), так і в місцях позбавлення волі.

      Фізичне насильство найчастіше носить характер побоїв, але також дітьми згадувались випадки катувань через асфіксію (протигаз, кульок на голові), або нанесення ударів засобами, що не лишають явних слідів на тілі.

Такі дані були оприлюднені під час презентації результатів нових досліджень «Катування та жорстоке поводження з дітьми в Україні» та «Права дітей, які перебувають у закладах соціальної реабілітації в Україні: спеціальна доповідь з питань реалізації національного превентивного механізму», підготовлених Харківською правозахисною групою та Харківським інститутом соціальних досліджень.

Під час проведення досліджень, було опитано близько сотні дітей, які відбувають покарання у спеціальних виховних закладах та які вже звільнилися з місць позбавлення волі, дітей, які перебувають у школах та училищах соціальної реабілітації.

«Тільки співробітники міліції. Батьків та інших людей не було. Один з міліціонерів – міцний такий мужик – бив нас, на мене одягали наручники. Ні прокурора, ні адвоката не було. У наручниках я був близько півгодини, а в райвідділі нас протримали цілий день. А одному з моїх товаришів на голову одягали кульок, одного разу його так ударили, що він відлетів до стінки. Урешті його відпустили на поруки додому», – розповів один із учасників дослідження. 

Детальніше...

Чи існує сексуальне насильство над жінкою в сім'ї? Відео

Тривалий час проблема насильства в сім’ї вважалася прерогативою усталених звичаїв та традицій і залишалася поза сферою правового регулювання. Будь-яке втручання в сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося грубим порушенням таємниці приватного життя й категорично не припускалося.

Таке становище призвело до певного свавілля у сфері сімейних відносин та перетворення їх на сферу правопорушень, які залишалися поза увагою компетентних органів державної влади. 

Детальніше...

«Про бідний гендер замовте слово...»

   В Києві, символічно напередодні жіночого свята, учасники міжнародної конференції "Гендерна політика: успіхи-невдачі-перспективи" обговорили питання рівних прав та можливостей в Україні.

     В 2013 році Україна головує в ОБСЄ. Українські представники визнали головними пріоритетами суспільного розвитку впровадження гендерної рівності, боротьбу з торгівлею людьми та домашнім насиллям.

  Тому уповноважена ОБСЄ з гендерних питань Джун Цейтлін завітала до Києва на конференцію особисто, аби переконатися в реальних кроках України на шляху до виконання завдань.

   Як зауважила експертка, розширення прав і можливостей жінок має винятково важливе значення для досягнення миру і безпеки, захисту прав людини та сталого економічного та соціального розвитку.

  Поки що українські можновладці, говорячи про своє ставлення до жінок, воліють обмежитися на 8 березня квітами та вітаннями, але жінки вважають, що повага має вимірюватися реальними справами, збільшенням присутності жінок в структурах, вирішенням гендерних проблем.

Детальніше...

«Сімейні розправи» - чи подолають українки домашнє насилля?

  Як новий кримінально -процесуальний  кодекс допомагатиме українкам боротися з сімейним насиллям?

   Не терпи – захищайся! Насильство неприйнятне в будь – якій формі – звертайсь до міліції, якщо тебе скривдили.

  Українським жінкам, які потерпають від домашнього насилля, фахівці радять бути більш активними у своєму захисті.

    Новий кримінально – процесуальний кодекс передбачає більш жорсткі заходи щодо покарання сімейних насильників, адже якщо є злочин – має бути відповідальність.

Тепер міліція повинна порушувати кримінальну справу за кожною заявою постраждалої, а терміни досудового розслідування в новому кодексі зменшили та чітко окреслили. Щоправда, підозрюваний може розраховувати на домашній арешт, а судам заборонено надсилати справу на додаткове розслідування.

Детальніше...

Не дай себе експлуатувати на новій роботі

      Напевне багато громадян, які влаштовувалися на роботу, зіштовхувалися з поняттям «випробування». Це термін, який встановлює роботодавець для працівника, аби підтвердити його кваліфікацію.

    Через низьку правову освіту населення, деякі роботодавці зловживають нормами законодавства, що регулюють трудові відносини. Тому важливо знати, які права ви маєте під час строку випробування на новій роботі.

Варто зауважити, що так зване випробовування – це не обов'язок роботодавця, а всього лише його право. Тому при укладенні трудового договору у відповідності до ст.26 Кодексу законів про працю України угодою сторін може бути обумовлене випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Але випробування може й не бути, це визначається угодою сторін. Тому уважно читайте трудовий договір, який підписуєте та звертайте увагу на всі пункти.

Детальніше...

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...