Історії кохання відомих людей минулого
- Деталі
- Категорія: Жінка відпочиває
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 98372
«І жили вони довго та щасливо, і померли в один день» - хто з нас в дитинстві не любив казок з таким кінцем та не ставив себе не місце головних героїв?
У наш час побутує стереотип, що кохання та шлюб речі несумісні, а романтичні стосунки між подружжям скоріше виняток, ніж правило. Та це не так.
Ми підібрали історії кохання відомих людей, що пройшли випробовування владою, грошима, славою, бідністю, але зуміли пронести вогник кохання до останнього подиху. Революціонери, науковці, політики, письменники та відкривачі нових земель – всі вони об’єднані безмежним коханням до своїх дружин, що мали великий вплив на чоловіків.
Тож це романтичні історії кохання відомих людей, чиє подружнє життя було не менш щасливим, ніж те, яке можна почути в легендах чи казках.
Українські ворожіння та прикмети на Новий Рік
- Деталі
- Категорія: Жінка відпочиває

Хліб та каша – найдавніші українські страви
- Деталі
- Категорія: Жінка відпочиває
Рецепти страв, які використовували українки тисячі років тому, дійшли до сучасників майже не в зміненому вигляді.
Вчені стверджують, що з давніх-давен основною їжею українців були хліб та каша. Найдавніша культура на теренах України – жито. Первинне значення слова «жито» — їжа взагалі, поняття «хліб» з’явилося пізніше і означало той продукт, який зараз ми називаємо борошном.
Кругла форма хлібини пов’язана з давніми віруваннями слов’ян у життєдайну силу сонця, яке обожнювалося. Певна річ, шанобливе ставлення до хліба виникло тому що основним заняттям наших предків було землеробство, яке й давало значну частину продуктів харчування.
Технологія приготування хліба суттєвих змін не зазнала, хіба що деякі компоненти були замінені в XX ст. Хліб готувався з пшеничного, житнього, ячного або іншого борошна, часто змішаного разом. Тісто вчинялося, кисло. Для вчинення використовувалися шишечки хмелю, відомого з сивої давнини.
Хліб з одного виду борошна, наприклад пшеничного, служив обрядовою їжею. Це знайшло своє продовження і в українських традиціях: весільний коровай, паска, обрядове весільне печиво та ін.
А на вихідні – по гриби
- Деталі
- Категорія: Жінка відпочиває
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 189817
Поклавши руку на серце, абсолютна більшість завзятих грибників зізнається, що їм більше до вподоби гриби шукати, аніж споживати. Крім відпочинку, єднання з природою та самим собою, є ще один важливий момент, який дарує збирання грибів.
Психологи стверджують, що для людини пошук грибів - це своєрідне полювання, випробовування себе на удачу та щастя. Недарма ж народне прислів’я каже: «Зі щастям добре й по гриби ходити».
Однак, якщо ви не знаєте закони лісу та не маєте уявлення де ж ростуть гриби, не варто сподіватися на талан. І навпаки, маючи елементарні знання про природу, знайти гриби у лісі зовсім не складно.
Перш за все, вирушайте по гриби вдосвіта. Тоді вони свіжі, міцні, соковиті, духмяні, добре помітні для ока. Особливо варто вирушати до лісу у дні, коли моросить теплий, так званий грибний дощик.
Однак, не кваптеся вирушати до лісу одразу ж після того, як бризне перший - ліпший дощик. Бо то неправда, що гриб дозріває за одну ніч чи навіть за дві-три години. Щоб вирости, маслюкам треба днів два-три, а деяким грибам ще більше: підберезники, лисички, опеньки ростуть десять днів, білі та підосичники — одинадцять.
По лісі слід ходити без поспіху. Якщо знайшовся один гриб, огляньтеся, побродіть навколо — нерідко гриби полюбляють рости в компанії, великими сім’ями.
Гриби — діти лісу, отож водяться вони там, де багатий на перегній грунт, помірне тепло, куди не потрапляють прямі промені сонця. Уникають гриби сильно затінених, заболочених чи вкритих мохом місць. На дуже сухих ділянках, у вільшаниках, ялівниках їх теж годі шукати.
Відпочинок на морі - панацея від негативу
- Деталі
- Категорія: Жінка відпочиває
- Автор: Віталіна Севрук
- Перегляди: 192793
Наше життя - це стреси, тривожність, психічне напруження, які відбирають у нас здоров’я. Людина не може жити в стані постійної напруги - без відпочинку вона приречена на хвороби. Тому отримувати релакс та позитивні емоції життєво необхідно.
Допомогти зняти стрес та набратися сили найкраще допомагає природа. Адже ми настільки відірвані від неї у своїх залізобетонних «клітках», що й іноді не встигаємо помітити зміну сезонів.
Що там говорити про літо, яке минає неймовірно швидко. І не в кожного знаходиться час для відпочинку. Але лікарі не радять влітку працювати без відпустки – це загрожує емоційним та фізичним виснаженням.
Як би там не було, маєте пам’ятати, що відповідно до Основного Закону України, зокрема Ст. 45 Конституції України «кожен, хто працює, має право на відпочинок.»
Тому сміливо пакуйте валізи і відправляйтесь на море. Чому саме на море? Тому що вода та повітря – дві стихії, необхідні для життя, в них містяться неоціненні можливості позитивного впливу на наше здоров’я.
Тому що море має здатність забирати з нас весь негатив та стреси, які накопичилися за рік. Велика вода ніби витягує з нас всі патогенні думки та насичує наш організм новими силами.
А ще на морі нам подобається ніжитися під сонячним промінням, купатися в блакитній воді та ласувати морськими делікатесами. Однак це далеко не головні причини, чому нас тягне, мов магнітом, на море.