Якщо завтра...Чорнобиль. Фоторепортаж.
- Деталі
- Автор: Віталіна Севрук
На думку експертів ООН, ігнорування безпеки та соціально-економічного розвитку постраждалих територій може призвести навіть до повторення катастрофи.
В Україні наразі працює 4 АЕС на 15 реакторах, а загалом у світі 32 країни виробляють електроенергію на АЕС. Розщеплення атомного ядра – це найнебезпечніший процес, який освоєний людиною. З його допомогою можна обернути Землю на пустелю за кілька хвилин.
Вибухи на атомних електростанціях у переважній більшості траплялися через «людський фактор» - грубе порушенням техніки безпеки та експлуатації обладнання.
Четвертий реактор Чорнобильської атомної станції в Україні, що входила тоді до складу Радянського Союзу, вибухнув 26 квітня 1986 року, викликавши появу хмари радіоактивного пилу над Європою. Внаслідок вибуху ядерного реактора та пожежі на ньому за короткий період часу у довкілля потрапило до 7 т ядерного палива. Саме тут лічильники Гейгера фіксували випромінювання 80000 мікрорентген в годину, що в 16000 разів перевищує допустимі значення.
Близько 200 чоловік загинули із-за вибуху, викликаного пожежею і ушкодженням реактора, які привели до радіаційних викидів. Тисячі українців померли внаслідок опромінення. Дослідники, які відмітили зростання кількості випадків захворювання раком щитовидної залози в регіоні, вважають, що причиною послужила Чорнобильська аварія.
Проте, дія на здоров'я людей в довгостроковій перспективі все ще залишається нез’ясованою, і, як вважають експерти, наслідки можуть проявлятися довгі роки потому. Мертве місто Прип’ять вкотре мовчазно попереджає: «Чорнобиль - не повинен повторитися». Фото зі сторінки Chernobyl Diaries ( соціальна мережа фейсбук).
http://zhinka-online.com.ua/novini-dlya-zhinki/sotcium/319-yakshcho-zavtra-chornobyl-fotoreportazh.html#sigProGalleriab96eb4cad1
Comments: