Якщо завтра...Чорнобиль. Фоторепортаж.

чорнобиль, дитячий садок

Ми    атомні заложники прогресу. 
Вже в нас нема ні лісу, ні небес. 
Так і живем од стресу і до стресу, 
Абетку смерті маємо - АЕС.
Л.Костенко
 
 Організація Об'єднаних Націй неодноразово закликала Україну розробити дієвий план ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також вжити заходів з метою уникнення повторення такої страшної катастрофи.
 Тільки за три післячорнобильські роки енергоблоки атомних станцій України зупинялись 319 разів, скоїлось 11 аварій.

 На думку експертів ООН, ігнорування безпеки та соціально-економічного розвитку постраждалих територій  може призвести навіть до повторення катастрофи. 

 В Україні  наразі працює 4 АЕС на 15 реакторах,  а загалом у світі 32 країни виробляють електроенергію на АЕС. Розщеплення атомного ядра – це найнебезпечніший  процес, який освоєний людиною. З його допомогою можна обернути Землю на пустелю за кілька хвилин.

      Вибухи  на атомних електростанціях у переважній більшості траплялися через «людський фактор» - грубе  порушенням техніки безпеки та експлуатації обладнання. 

Четвертий реактор Чорнобильської атомної станції в Україні, що входила тоді до складу Радянського Союзу, вибухнув 26 квітня 1986 року, викликавши появу хмари радіоактивного пилу над Європою. Внаслідок вибуху ядерного реактора та пожежі на ньому за короткий період часу у довкілля потрапило до 7 т ядерного палива. Саме тут лічильники Гейгера фіксували випромінювання 80000 мікрорентген в годину, що в 16000 разів перевищує допустимі значення.

Близько 200 чоловік загинули із-за вибуху, викликаного пожежею і ушкодженням реактора, які привели до радіаційних викидів. Тисячі українців померли внаслідок опромінення.  Дослідники, які  відмітили зростання кількості випадків захворювання раком щитовидної залози в регіоні, вважають, що причиною послужила Чорнобильська аварія.

Проте, дія на здоров'я людей в довгостроковій перспективі все ще залишається нез’ясованою, і, як вважають експерти, наслідки можуть проявлятися довгі роки потому. Мертве місто Прип’ять вкотре  мовчазно попереджає: «Чорнобиль - не повинен повторитися». Фото зі сторінки  Chernobyl Diaries ( соціальна мережа фейсбук).

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...