Від миру в родині, до миру в Україні

 національна кампанія "16 Днів проти гендерного насильства".    "Від миру в родині, до миру в Україні" –  під такою назвою  25 листопада розпочалася  національна кампанія "16 Днів проти гендерного насильства".

   На Софійській площі  в Києві понад сто активістів створили багатометровий знак, який символізує прагнення припинити насильство щодо жінок.

Дана кампанія започаткована у 1991 р. та  щорічно проходить більш ніж 100 країнах світу, зокрема й в Україні.

    На жаль, велика частина українських жінок  продовжує  зазнавати  насилля у родині. Зазвичай жінки соромляться звертатися до правоохоронних органів або за допомогою до психологів. Тисячі українок щорічно  внаслідок побоїв та гвалтувань помирають.

 Вчені, які вивчали насильство, як соціальне явище, прийшли до висновку, що насилля  в однаковій мірі існує в розвинутих та нерозвинутих країнах світу. І насильство залежить переважно від виховання, яке дитина отримує в соціумі та сім'ї.

 Однак, існує велика різниця у покаранні за прояв насильства. Якщо у Швейцарії домашнє побиття – це злочин, і чоловіка ув’язнюють  на місці, коли   виявляють ознаки побиття та забороняють наближатися до жінки, то в Україні  все навпаки.

Всесвітня служба BBC створила  проект, присвячений проблемам жінок. Проект має на меті  розповісти про життя жінок у XXI столітті в різних країнах, про проблеми, з якими вони щодня зіштовхуються, а також про можливості, які перед ними відкриваються.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...