Євросироти – що робити з дітьми трудових мігрантів?

дитина осоціальна сиротаЄвросирітство  - таке поняття застосовується до дітей, чиї батьки виїхали за кордон на заробітки, а дітей залишили під наглядом родичів.

      Тема соціального сирітства стала приводом для круглого столу у Верховній Раді України ініційованим міжфракційним депутатським об'єднанням «Рівноправ'я».

Що робити з поколінням дітей трудових мігрантів? – це і тема, і головне питання круглого столу, на яке намагалися дати відповідь священники, народні депутати, науковці  та громадські діячі.

Точна кількість «дітей - євросиріт» в Україні не відома, оскільки не з'ясована остаточна цифра трудових мігрантів. Міжнародна організація з міграції  оцінює кількість легальних трудових мігрантів з України у 2, 5 мільйона осіб.

За підрахунками українського інституту соціальних досліджень, чисельність громадян України, які працюють за кордоном, становить близько 5 мільйонів осіб.

Все частіше  діти, чиї батьки працюють за кордоном, стали потрапляти до міліції через правопорушення.  Відсутність догляду та контролю  з боку батьків  чи органів опіки  за неповнолітніми  створює низку проблем – від соціальних до психологічних. Вже сьогодні дітей трудових мігрантів прирівнюють до дітей вулиці, адже ними практично ніхто не займається.

 Власне, аби покращити становище соціальних сиріт – дітей трудових мігрантів на розгляд Верховної Ради внесено законопроект №3403 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ( щодо подолання соціального сирітства в сім'ях громадян, які працюють за кордоном).

Співавтори законопроекту народні депутати  Ірина Бережна та Олександр Фельдман пропонують введення інституту тимчасової опіки над дітьми, батьки яких не можуть виконувати обов’язки щодо дитини у зв’язку з міграцією. Такий інститут передбачає встановлення контролю за умовами утримання, виховання та навчання такої дитини з боку органів опіки та піклування. Подібні інститути ефективно діють  в багатьох країнах світу.

На жаль, трудова міграції в Україні має жіноче обличчя. Соціальне сирітство – це лише наслідок безробіття, яке змушує жінок виїжджати за кордон на роботу. Більшість трудових мігранток – жінки із сільської місцевості. Вони змушені залишати Україну, аби прогодувати сім'ю. Вже сьогодні в українських  селах переважають жінки пенсійного віку, а молоді жінки  мігрують  до міста або за кордон.

  Інші події, що стосуються теми трудової міграції в Україні

   Діти трудових мігрантів написали книгу про своє життя без батьків. У книзі  діти діляться власними думками з приводу свого соціального становища: «У нашому класі більше як половина учнів — напівсироти, через ті заробітки. А в підручниках читаємо, що наша країна багата на родючі землі, на яких цвітуть сади, хліба колосяться...Якщо ми такі багаті, то чому ми такі бідні? Чому люди їдуть в чужі країни, коли й у нас роботи вистачає? Ніяк не можу зрозуміти цього». (Леся Максимишин, 16 р., м. Тернопіль).

Читайте уривки з дитячої книги...

Нова книга на тему трудової міграції – «Мама по скайпу» викликала неабиякий інтерес світової громадськості.

 До збірки оповідань «Мама по скайпу" увійшло одинадцять оповідань різних українських авторів. Спільна тема — проблеми батьків і дітей, криза спілкування у сім'ях, зокрема через заробітчанство. Робота над книгою здійснювалася у рамках українсько – німецького проекту, який виявився більш чим успішним. З бажанням написати рецензію на книгу виступили одразу 38 німецьких медіа.

 Книга "Мама по скайпу" була перекладена  німецькою мовою мову та викликала справжній ажіотаж серед німецьких читачів. Читайте  про  книгу "Мама по скайпу"...

 Автори фільму "Жінка - Банкомат"  роблять спробу з’ясувати, чому жінки від’їджаючи на рік до Італії, не повертаються й через 15 років. Червоною ниткою через фільм  майоріє  найбільша мрія жінок – повернутися на Україну. Але це можливо тільки тоді, коли вони матимуть роботу, за яку можна забезпечувати сім’ю , навчати дітей та жити достойно. Дивіться Жінка - банкомат на нашому сайті.

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...