На Форумі Видавців жінки говорили про «політику штанів» і не тільки

жіноча дискусія       Світ змінює жінку, а жінка змінює світ. Про жінку в українській літературі, історії та освіті  говорили  на найбільшій  культурній   події вересня – Форумі Видавців у Львові.

    Для того, щоб  краще збагнути жінку, її роль та значення в суспільстві, організатори вирішилися не обмежуватися  гаслами, а присвятити цілий комплекс заходів, зосереджених в фокус – темі «Жінка у світі, що змінюється».

     Всього цій темі було присвячено близько двох десятків заходів Літературного фестивалю.  Серед них «Історії жінок і жінки в історії», «Авторка і героїня. Жінка в українській літературі», «Жінка-керівник або Чоловічий погляд на управління в культурі» тощо.

Тема жіночої присутності в глобальному світі   привернула увагу багатьох відомих  письменників, політиків,  науковців, адже Форум Видавців давно вийшов за межі літературного заходу.  Тут можна почути розмови, які стосуються культурології, соціології, політології і, навіть, психології. 

        На заходах побували такі відомі авторки, як Ірена Карпа, Марія Матіос, Галина Крук,  Ірен Роздобудько, Татьяна Толстая та інші, які презентували свої твори, книги та досягнення.

       Дискусія «Жінка в українській освіті» за участі голови парламентського комітету з питань освіти Лілії Гриневич  розпочалася з  бесіди про крах професії вчителя та кризове відставання освіти від динаміки змін життя.

      Науковець  Олена Белетій акцентувала на тому, що попри те, що нині жінки більше здобувають освіту, однак дуже малий відсоток із них після цього займає вищі керівні посади в освітніх закладах. Однією із ключових причин цього жінка називає неготовність суспільства сприймати жінку як керівника.

Жінки відзначають, що номінально усі можливості рівні, однак на практиці механізми заохочення та стимулювання вчительки фактично відсутні, попри те, що саме особистість часто є визначальною у цьому фасі. "Політика штанів", за визначенням Лілії Гриневич створює низку перешкод не лише для жінки в освіті, але й для розвитку самого суспільства.

  Данута Валенса  Як важко бути дружиною президента, розповіла на Форумі Видавців Данута Валенса  (на фото) під час презентації українського перекладу власної книжки  «Мрії і Таємниці».

«Я звичайна польська домогосподарка. Дехто вважає мене такою собі куркою. Уявіть собі, однією рукою мішати зупу, другою колисати немовля, під ногами бігають діти, а на голову насідає чоловік із наполеонівськими планами побудувати нову Польщу»  – розповідає Данута Валенса про період  життя, коли її чоловік був президентом Польщі.

     Зізнається, що коли починала писати книгу, діти і чоловік її дуже підтримували. «А зараз діти також підтримують мене. А чоловік все не може змиритися». Валенса зітхає, що чоловіку скоро 70, і він дуже стомлена людина. Тоді як сама Данута почувається щасливою. Другу книжку писати поки що не збирається, хоча і має матеріал.

        Українські авторки намагалися звернути увагу на  тему сексизму не лише у літературі та літературнознавстві на прикладі вузькості самого визначення «жіноча проза», що почасти зводиться лише до романів написаних жінками для жінок про жінок лише певного типу персонажів, як приміром творчість Даніели Стіл, але й загалом у країні, зокрема на прикладі реклами автомобілів. Однак, усі вони запевнили, що вже нині абсолютно спокійно реагують на цей ярлик, адже розуміють  недоопрацьованість його змісту, та переконані, що з часом відбудеться еволюція дефініції.

        Загалом,  організаторів Форуму Видавців у створенні фокус - теми  «Жінка у світі, що змінюється»  надихнула творчість Ольги Кобилянської. Саме її вважають однієї з найперших феміністок України, яка заснувала найпершу жіночу організацію у м. Станіслав ( Івано – Франківськ).

В рамках форуму відбулася  презентація нових видань Ольги Кобилянської, до 150-річчя з дня народження письменниці. «Ольга Кобилянська. Твори в 10 томах. Том 1». 

форум видавців

Фото: прес-служба Форуму Видавців / LUFA / Ihor Khomych,  Marian Striltsiv.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...