Жінка - банкомат: працюй, поки не зломаєшся

 

заробітчанка
 
На телекрани України вийшов документальний фільм "Жінка - банкомат" присвячений українським жінкам, що працюють на заробітках в Італії.
 
 "Коли постає вибір голодувати і виховувати, або їхати і годувати, українські жінки вибирають  останнє. Вони як  банкомати, які  постійно мають видавати гроші, аж поки не зломаються" - зауважено наприкінці розповіді про життя  емігранток.
 
Автори фільму  роблять спробу з’ясувати, чому жінки від’їджаючи на рік до Італії, не повертаються й через 15 років. Червоною ниткою через фільм  майоріє  найбільша мрія жінок – повернутися на Україну. Але це можливо тільки тоді, коли вони матимуть тут роботу, за яку можна забезпечувати сім’ю, навчати дітей та жити достойно. На Україні, підкреслюють жінки, це неможливо. А поки їхні діти можуть бачити маму лише по скайпу, якщо, звісно, у селі є інтернет - зв'язок. 
 
  Італійський священник на сповідь до якого приходять українки, зазначив, що найбільше жінок гнітить споживацьке ставлення до них як власних дітей, так і української влади. «Діти часто запитують, а чи скоро ти мамо поїдеш назад, бо гроші закінчуються. Тобто іншими словами, відсилають матерів  на панщину. » - зауважив отець Марко.
 
Завдяки новим  українським законам, тепер жінки, які  важко працюють на заробітках  за кордоном,  ще й мають сплачувати 15 % у пенсійний фонд держави, яка для них нічого не зробила. Так чиновники вирішують проблему жіночої трудової міграції.
 
   «Мені за Україну дуже соромно, я ж могла працювати вчителем, я ж вивчилася, я працювала 12 років в школі. Але я не могла собі дозволити  на заробітну плату купити нові  туфлі» - так розповідає одна з героїнь  фільму «Жінка – банкомат» , колишня вчителька Тетяна. Чоловік Тетяни спився та досі проживає в літній кухні, де колись жила вся родина. Дітей Тетяна забрала до себе, в Італію. Тепер вона працює на двох роботах, аби всім жилося добре.
 
   Цікаво, що майже всі героїні не мають чоловіків. Всі вони розлучені або не забажали жити з чоловіками, які не здатні забезпечувати родину чи зловживають алкоголем.  Одна з героїнь упевнена, що гроші, які вона заробляє, можуть зробити щасливими її дітей та чоловіка.
 
   Однак,  відповідь на це питання у фільмі зовсім  інша. Гроші не роблять дітей щасливішими, вони роблять їх егоїстичними  споживачами, які гадки не мають,  що таке праця і що таке заробітки. Адже їхня мама  - «жінка – банкомат» і поки вона працює, можна  не хвилюватися за майбутнє.
 
 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...