Українські корупціонери летять на ЙУХ

   В Україні започатковано новий незвичний  формат - «Чемпіонат по корупції – 2013», який триватиме до Міжнародного дня боротьби із корупцією, що згідно рішення Генеральної асамблеї ООН відзначається 9 грудня кожного року.

  Ініціаторами чемпіонату стали дві громадські організації  - «Європейський вибір» та «Антикорупційна рада України».

У фіналі чемпіонату буде  відзначено  12 найгучніших корупційних справ, а  фігуранти отримають умовну гумористичну нагороду «Золотий Откатиш».

Всього за головний «приз» змагатиметься  500 найбільших українських корупціонерів, номінованих громадянами й громадськими експертами на основі журналістських розслідувань, даних правоохоронних органів. 

За інформацією організаторів, «Чемпіонат по корупції – 2013» є моніторинговим проектом, спрямованим акцентувати увагу суспільства на гучних корупційних справах і необхідності боротьби з корупцією.

В ході 1-го етапу «Чемпіонату»  було розглянуто понад 50 журналістських і громадських антикорупційних розслідувань, опублікованих у поточному році. В результаті моніторингу визначено сім найбільш резонансних справ, фігуранти яких вийшли в лідери на цьому етапі проекту. А саме:

- Богатирьова Раїса – міністр охорони здоров’я;

- Бойко Юрій – колишній міністр палива та енергетики України;

- Лавринович Олександр – міністр юстиції України;

- Лєбедь Петро – настоятель Києво-Печерської Лаври;

- Немиря Григорій – народний депутат України;

- Попов Олександр – голова Київської міськдержадміністрації;

- Табалов Олександр – народний депутат України;

- Табалов Андрій – народний депутат України.  ( За матеріалами сайту http://eu4ukr.wix.com/corruption2013)

 «Ми не очікували такої активності людей із регіонів, які пишуть нам і висловлюють зацікавленість у проведенні своїх міських, селищних «чемпіонатів по корупції. Також приємно працювати з розслідуваннями українських журналістів, якість яких останнім часом помітно зростає», - зазначив виконавчий директор «Європейського вибору»  Кирило Животовський.

«17 червня у Києві ми зберемо журналістів, громадських діячів і всіх небайдужих громадян та з настанням літа проведемо акцію «Корупціонери летять на Йух», щоб вони нарешті позбавили Україну від корупції», - зауважив голова правління «Антикорупційної ради України» Богдан Якимюк.

У рамках акції будуть представлені деталі найбільш резонансних журналістських і громадських антикорупційних розслідувань, «героїв» яких публічно відправлять на «ЙУХ».

З цією метою громадські активісти запустять в небо повітряні кульки з фотокартками та корупційним «досьє» кожного з восьми лідерів 1-го етапу «Чемпіонату України по корупції – 2013» як символ того, що українці не сприймають корупціонерів і хочуть позбутися корупції в своїй країні.

Україну вважають однією з найкорумпованіших країн світу – понад 20 мільярдів гривень віддають українці щороку на хабарі. 35% громадян вважають, що хабар – це простий і легкий спосіб вирішити проблеми. 

На сайті проекту  http://eu4ukr.wix.com/corruption2013  кожен  може ознайомитися з матеріалами журналістських і громадських  антикорупційних розслідувань, висловитися з приводу їх фігурантів, поінформувати про інші факти хабарництва. Надіслати власне розслідування і запропонувати номінанта можна на адресу офісу «Чемпіонату»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мапа хабарів в Україні:

мапа хабарів

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...