Жінки Чорнобиля рятували Україну

Фільм "Жінки Чорнобиля" пропонує подивитися на маштабну трагедію у ракурсі участі українських жінок в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Якщо чоловіки прикривали своїм тілом радіоактивний потік з реактора, то жінки зуміли надшвидкими темпами організувати вивіз людей з небезпечної зони, тим самим врятуваши тисячі людських життів.

    Документальний фільм «Жінки Чорнобиля» створений за сприяння Конгресу ділових жінок України. Душею і натхненником кінострічки стала Валентина Семенівна Шевченко, яка у 1985-1990 роках була головою Президії Верховної Ради Української РСР.

  Валентина Шевченко першою з представників влади виявила сміливість побувати на місці трагедії. В ті дні чиновники дискутували чи потрібно робити відселення дітей із зони аварії, бо ніхто не усвідомлював масштабів трагедії. Побачивши, які страхіття відбуваються у Прип'яті, Валентина Шевченко наполягла на відселенні дітей та дорослих.

  Кожна героїня фільму розповідає свою чорнобильську історію. Через увесь фільм червоною  ниткою проходять алегоричні народні мальовані картини з циклу «Зірка Полин» художника з Іванкова, заслуженого майстра народної творчості України Василя Скопича, в яких він возвеличує жінок Чорнобиля.

 Документальна стрічка розповідає про катастрофу на атомному реакторі у новому ракурсі. Головні герої - матері та дружини ліквідаторів, жінки-лікарі, та ті, хто допомагали в евакуації та давали притулок постраждалим у перші дні трагедії. Автори кажуть: фільмом хотіли показати, що подвиги у перші дні трагедії на чорнобильській АЕС робили не лише чоловіки, а й жінки.

Фільм варто переглянути - ті, хто рятували нас вже не всі з нами:

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...