Жінки сваряться голосніше, але чоловіки говорять більше

   Кажуть, що жінка та чоловік часто не розуміють один одного, бо розмовляють на різних мовах. І хоча в їхньому діалозі не почуєш жодного іноземного слова, порозуміння годі чекати. Ти говориш йому одне, а він тобі - зовсім інше. Знайома ситуація, в яку часто потрапляють люди, коли спілкуються.         

     Виявляється, вчені з’ясували чому люди протилежної статі часто не можуть знайти спільну мову. Головною причиною відмінності мови чоловіка та жінки вони називають… неправильне виховання новонароджених.

    Народившись, дитина відразу стає об’єктом дії ґендерної системи. Над нею здійснюють символічні   статеві обряди, які розрізняються залежно від того, якої статі народилася дитина. Дівчинку приміром намагаються відразу скупати у травах, аби росла вродливою.

Хлопчикам забороняють плакати або намагаються не брати часто на руки чи пестити, щоб «не ріс бабою». Для новонароджених, як правило,  заздалегідь підібраний колір одягу, коляски, навіть набір іграшок  є різним для хлопчиків і дівчаток.

   Перш за все доведено, що з новонародженими дівчатками більше розмовляють. А от хлопчиків більше годують. Їх привчають  з дитинства асоціювати себе з  спортом, військовою  чи професійною сферою, полюванням тощо. «Сильний, сміливий, мужній, швидкий, спортивний» - те, що чує хлопчик. Крім того, їх привчають говорити прямо, раціонально та не прощають брехні.

   Коли ж дорослі розмовляють з дівчатками, то часто використовують зменшені, пестливі форми слів. Дівчатка чують наступне: “добрий, чарівний, лагідний, прекрасний, хороший, дивний, чудовий”. Це зосереджує дівчинку на внутрішньому світі та власних переживаннях. Спілкуючись з дівчатками, дорослі частіше ставлять запитання і використовують знаки оклику. (Ох ти моя мусі – пусі!!!) Як наслідок, жінки значно більше використовують в мовленні частки ні, не, вигук ой, займенник такий, який   тощо.

      Сваряться чоловік та жінка також через різні тактики розмови: жінка схильна частіше ставити питання, як правило, з метою будь-яким чином продовжити бесіду. Свою незгоду з думкою співбесідника жінка частіше виражає мовчанням, а не відкритим словесним протестом.  Мовна агресія чоловіка їй  неприйнятна, жінка вважає її направленою особисто проти себе і схильна переривати спілкування.

      У жінок спостерігається ввічливіший характер реплік, хоча і напористіша мовна поведінка.  Чоловіки більше схильні до лайок та вживання нецензурних слів. Жінка в розмові, як правило, більше вибачається. Чоловік прагне домінувати в бесіді, керувати її розвитком, свої наміри виражає прямо, відверто, не використовуючи при цьому коректні і занадто ввічливі форми слів. Кількість реплік чоловіка в діалозі, як правило, більша і за тривалістю вони довші.

    Але незважаючи на відмінності у мові, чоловіки та жінки змушені йти на компроміси, аби досягнути консенсусу. Психологи стверджують, що єдиним способом розв’язання конфліктів, є не  уникнення їх, а розв’язання. Тому запасайтесь терпінням та не вживайте довгі репліки, вони менш ефективні, ніж короткі.

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...