Хрестини дитини за українськими звичаями: традиції та обряди

українські хрестиниХрестини в Україні здавна були  справжнім народним традиційним святом.  Звичай влаштовувати обід у зв’язку з народженням дитини зберігся й донині. Але, на жаль, традиційна суть і змістовна основа в ньому втрачена:  традиційний культ Матері й Дитини поступився місцем культу вишуканих страв і спиртних напоїв, хизуванню, хто і що подарував новонародженому.

З давніх часів, хрестини за українським звичаєм були певною мірою  змаганням  у словесному мистецтві, святом доброзичливих  побажань, мудрих педагогічних порад для здорового росту новонародженого.

Нині  хрестини – це   безперервне виголошення  тостів, які, по суті, спонукають до споювання гостей, а звідси й недалеко до різних дурних вчинків, які аж ніяк не сприяють спокою новонародженого. То ж чи не пора замість п’яних «застіль» відродити на Україні традиційні народні свята та обряди, пов’язані з обідом на честь новонародженого?

Детальніше...

Сон дитини: якщо снились чудовиська

сон дитини   Ваша  дитина часто просинається вночі? Її сон переривається плачем, криками, схлипуванням? Психологи стверджують, що це ознака тривожності  та глибоких  внутрішніх переживань дитини.
 
Німецький лікар Гізела Еберлейн зазначає: «У дітей молодшого віку основою страху є невирішені конфлікти. В такому випадку дитина відчуває себе в небезпеці, непокоїться, погано спить».

      Дорослі часто не можуть з’ясувати причини цих порушень. Маленька дитина ще не здатна висловити занепокоєння своїм станом. Поганий сон свідчить про те, що дитина не може впоратися зі своїми переживаннями. У більшості випадків за цим стоять порушена довіра або брак батьківської любові.

Детальніше...

Як пояснити дітям розлучення - поради батькам

самотня дитинаСучасна сім’я нині переживає непрості часи: погіршення матеріального становища,  невпевненість у завтрашньому дні, а звідси й зниження  народжуваності, ускладнення  взаємин.

На жаль, сьогодні  подружнє життя багатьох родин закінчується крахом — розлученням, у результаті чого зростає “армія” дітей, які  вже в дошкільному віці пережили кризу втрати. 

Батьки мають брати на себе відповідальність перед дитиною за те, що не змогли створити міцну сім’ю, яка стала б для сина чи доньки фортецею. А це означає, що тільки вони винні в страж­даннях дитини, в тому, що кинули її в страшну круговерть душев­ної кризи.

 Замислимося: в Україні 130 тисяч дітей — "діти вулиці”, і це лише за офіційними даними. І в тому, що дітям на вулиці краще, ніж поруч з батьками, провина дорослих. Адже діти йдуть від батьків у пошуках кращого життя, якого дорослі не спромог­лися їм створити.

Статистика тим часом показує, що  сьогодні для багатьох сімей народження дитини — це перший крок до розлучення. Звучить парадоксально, але це  факт. Сучасні вчені  шукають відповіді на  запитання — чим можна пояснити зниження задоволеності шлюбом після  народження першої дитини? І якщо відновити сім’ю неможливо, що слід зробити, аби від її руйнування дитина постраждала як­найменше. У цьому допоможуть пояснення та  поради кандидата психологічних наук Ірини Литвиненко.

Детальніше...

Коли дитина готова до школи?

Початок шкільного життя — відповідальний момент для кожної дитини. Від того, як вона впорається з труднощами  та адаптується до нових умов, залежатиме її подальше шкільне життя.
 
       Українське законодавство дозволяє першокласникам мати повних  шість або сім років. Тому багато батьків віддають шестирічних дітей до школи, мотивуючи власне рішення тим, що дитина вже вміє читати та рахувати. Але  “предметні знання”, на яких останнім часом “зациклюються” батьки дошкільнят,   не є достатнім аргументом  для вступу до школи.
 
Звісно, батьки та вихователі дошкільнят бажають, щоб їхні діти добре вчилися, нормально вписалися в новий колектив. Проте самого тільки бажання замало, важливо знати закономірності успішної адаптації до школи.
 
На що варто звернути особливу увагу вихователям та батькам майбутніх першокласників? Про що вони мають знати насамперед?
 
Віддавати дитину до школи можна тоді, коли на момент вступу вона вже досягла відповідного фізичного віку, тобто повних шести років, з умови її психологічної, фізичної,  інтелектуальної та моральної  готовності. Також важливо враховувати антропометричні дані, які розроблені лікарями і обов'язкові для уваги батьків:

Детальніше...

Дівчатка народжуються рідше, але живуть довше

З кожним роком у світі народжується все менше дівчаток. Приблизно  на кожні 100 немовлят жіночої статі припадає 104-106 хлопчиків.

Винятком є такі країни як  Індія і В'єтнам (112 дівчаток на 100 хлопчиків), Китай (120 дівчаток на 100 хлопчиків), Азербайджан, Грузія, Сербія, Боснія.

  Але навіть тут на всіх чоловіків не вистачає жінок. Приміром, в Індії люди традиційно хочуть, щоб у них народився хлопчик. Доходить до того, що коли при проведенні УЗД батьки дізнаються, що у них буде дівчинка, вони вирішують робити переривання вагітності.

    Через це у світі щорічно гинуть близько 160 мільйонів ембріонів жіночої статі. Влада Індії та Китаю ввела заборону на аборти, зумовлені статтю дитини, проте чиновники визнають, що цей закон дотримується дуже погано.

Тенденція до зменшення народжуваності дівчаток дуже непокоїть демографів, які вважають, що брак жінок у найближчі десятиліття може впливати на людство не менш відчутно, ніж глобальне потепління.

Так, у Китаї нестача дорослих жінок вже  призвела до того, що чоловіки в пошуках наречених стали емігрувати до В'єтнаму та Кореї.

Деякі вчені прогнозують, що порушений баланс між кількістю чоловіків і жінок на планеті призведе до нових воєн. (За матеріалами сайту http://wcu-network.org.ua)

Натомість лікарі стверджують, що через більшу тривалість життя жінок і високу смертність чоловічого населення, різниця між кількістю статей зменшується з віком і неминуче призведе до жіночої самотності. Так, в Україні на 100 жінок припадає в середньому 90 чоловіків. Українські  жінки  живуть в середньому до 76 років, чоловіки— до 66 років. За підрахунками соціологів шістдесятирічних українок невдовзі буде більше майже удвічі, ніж їх ровесників - чоловіків.

Детальніше...

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...